LED Prvi Grow - 2 automatika - DIY BOX 80x80 + DIY e27 LED PANEL 250W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.10.2023
49
241
33
Update 94. dan.

93. D Box.png

Pozdrav društvo, nadam se da ste mi dobro. ::listomahanje::

Kod mene situacija u boxu pod kontrolom, a ja nestrpljivo još čekam da se pojave pravi amber trihomi.

Baš sam profulao sa procjenom i uranio sa ovim šišanjem, nešto mislim da sam im trebao još malo ostaviti lišće da izvuku hranu iz njega, al šta je tu je, zadovoljan sam opet koliko su se napunile za prvi grow, a izgleda mi kao da se još pune i izbacuju nove pistile, kao da im se ne završava još. Danas su dobile vodu, a sutra ću kupiti još par 2700K sijalica da mogu staviti umjesto 4000K jer mi se čini da ovo malo sporo ide, a spektar bi možda mogao biti razlog. Trenutno imam više 4000K, nego 2700K.

Dobile su danas vodu, svaka po 5-6 litara, a prije zalijevanja smo ih "okopali" malom motikicom od žice jer je zemlja tvrda ko kamen.

Usisivač divizija djelovala je protiv gnatova i danas, ali ovaj put uz vlastite gubitke u vidu jednog unutarnjeg filtera koji se nekako otkačio što nas je primoralo na povlačenje i remont opreme. Sumnjamo na sabotažu od strane letača i ovim putem najavljujemo odmazdu. Važno je napomenuti da naša strana u ovom sukobu za sada dobro drži liniju iako poštuje potpisane eko/bio konvencije i ne koristi nedozvoljena sredstva poput neopitroida.

Konačno je malo zahladilo pa je sada dnevna temperatura u boxu oko 24, a preko dana otvaram prozor na kipu da još malo oborim temperaturu nebi li skontale koliko je sati, a usput da malo izvučemo i boje. Imale su i jedan tretman jake bure na par sati gdje smo oborili temperaturu na neki 17-18 stupnjeva.

DSC05503.png


::sudija::PAŽNJA..PAŽNJA! ISPRAVKA NETOČNOG NAVODA!

Izgleda da sam im u samom startu obrnuo imena na potovima, tj. zbog izgleda biljke u trenutnoj fazi sam poprilično siguran u to.
Tako da je Fresh Berry ova lijeva, malo svjetlija i veća biljka, dok je Black Cookie ova manja tamnija što je već odavno izbacila ljubičastu boju po sebi.

Konačno imam i neke bolje fotke od jučer, pa da malo oplemenimo dnevnik i predstavimo ih sa pravim imenima.

Auto Black Cookie (SM) aka. Crni Čupavac bi trebao biti Pakistani Kush X Purple Kush, karakterizira ga ljubičasta boja koja se pojavljuje sa cvjetanjem i polako prelazi u tamniju skoro pa crnu boju kako se primiče kraj. Po papirima cvjeta 45-55 dana, a kod mene je evo već neki 65 dana u cvjetanju. Trebao bi imati oko 21% THC-a, a miris generalno mu je onako slatkast, podsjeća malo na neko suho voće.

Prve dvi fotke su van boxa:

DSC05686.png

DSC05685.png
U boxu:
DSC05597.png

Ljubičastu boju je izbacila uglavnom po samim vrhovima grana, donji spratovi su onako dosta zeleni

7.png

DSC05669.png

DSC05485.png
7.png


1.png



Auto Fresh Berry (SM) aka. Svježa Berisa je čini mi se neki strain od Seeds Mafije, jer nisam o njemu uspio naći nigdje drugo neki podatak, a ovo što oni pišu su neke nebuloze. Trebao bi u svojoj genetici da sadrži najbolja svojstva sorti White Rhino, Blue Black, Maple Leaf Indica i Ruderalis. Sadržaj THC-a je 21%, a miris joj baca na neko svježe voće, ima dosta citrusnih nota, nekako miris najviše podsjeća na dobro Pale Ale Craft pivo. Ova biljka po papirima cvjeta 45 dana, kod mene je danas 59. dan cvjetanja.

DSC05586.png

DSC05536.png

6.png 5.png

4.png

3.png

2.png
 

Prilozi

  • DSC05518.png
    DSC05518.png
    2 MB · Pregleda: 26
03.10.2023
49
241
33
Pozdrav društvo, evo i mene konačno da se javim. Pao je harvest, nešto je na vješalima, nešto u tegli, a nešto je već otišlo u pepeo :rasta:::listomahanje::

BC.jpg

Pa da krenemo redom šta se desilo, Bilo je puno neiskustva i početnički grešaka,pretjerao sam sa stresiranjem i pohermile su (koja točno ne znam,vjerovatno obe), ali tamo 102 dan sam na Black Cookie primjetio sjemenku, bananice i prašnike moje neiskusno oko nije primjetilo i jbg. pala je odma taj dan bez razmišljanja.
Svakako je bila kraju i nije bilo vele sjemenki pa se nisam puno sekirao. Kako me to snašlo nespremnog za sušenje, a još mi ni vrijeme nije tada pogodovalo malo se prebrzo osušila, nakon 3 dana sušenja već je bila u tegli, al šta je tu je. Na kraju ispade da se nije puno oprašila i da se nisu puno ni razvile sjemenke, uglavnom su bile mekane i odstranio sam ih većinu prilikom trimanja.

Fresh Berry nije bila još za berbu, nisam našao na njoj sjemenke pa je ostala još 11 dana. Bilo joj je fino samoj u boxu, mogao sam je dodatno razvezati, a taman je i zahladilo tako da su temperature bile 20 noćna, 24 dnevna tako da je dobar dio trepena ostao. Ona generalo je imala puno bolji i jači miris. 113. dan primjetih i na njoj sjemenke tako da je pala i ona, svakako je bila spremna za berbu, flushana 5 dana prije, planirao sam je ostavit još jedno zalijevanje al to je bilo to.

FreshBerry 112 (5).jpg


Neki generalno komentar o biljkama

BlackCookie je u startu bio dosta zahvalnija biljka, bolje je podnio jaču zemlju, no ostao je dosta patuljast i nabijen u malo prostora. Prvi je pokazao znakove gladi, pa sam ih krenuo gnojiti kada je on već debelo bio izgladnjeo. Također, rano sam pomislio da su kraju i flushao ih i nju prebacio samo na vodu, na kraju se to razvuklo pofino, a ona se nije napunila baš kako je mogla, al opet fino radi, onako sedativna,prava indica, npr. ovaj izvještaj kao i mnoge druge obaveze zadnjih dana kasne upravo zbog nje :razvaljen:: Nakon kjura bit će pravi smoke report.

BC (2).jpg


FreshBerry je u početku bio onako frljav, uvrtao je listove zbog prejake zemlje, slomio sam mu glavni vrh pa nisam ni lst uradio kako treba, ali u strechu je živnuo, krenuo baš fino da miriše i popunjava prostor. Nije toliko izgladnjeo kao ova druga biljka, budovi su mu bili nešto kraći, ali deblji i napunjeniji, vidit ćemo kada se posuši. Miriše predobro, dok je bio živ u boxu imao je baš voćnikav i citrusan miris, kada sam ga ubrao i krenuo se sušit pojavio se i miris dizela odjednom koji je sada ispario, jedva čekam da se ovo fino pokjura pa da probam kako treba i napišem smoke report. Trudim se nju bolje osušiti, okačena je još u boxu, temperaturu održavam 18-20, a vlagu 50-60, za par dana ide u tegle.

FreshBerry 112 (6).jpg FreshBerry 112 (2).jpg FreshBerry 112 (1).jpg

Eto ga, moj eksperiment uspio, dokazao sam sebi da mogu uzgoiti vutru na DIY opremi, kvalitet i količina mi nisu bili bitni za ovaj grow, samo da dodjem do kraja, a bome sam ugodno zadovoljan sa svim. Može znači i sa pola palete gnoiva i sa DIY boxom i panelom i jalovim iskustvom i opet je bolje od 90% ovoga što mi je dostupno da kupim.

Zahvalan sam sebi na odlučnosti da se konačno upustim u ovu pustolovinu i svima vama koji ste pomogli da doguram ovu priču do kraja. Hvala za sve kritike, savjete, komentare podrške hvala i za sve ostale teme, dnevnike i postove na forumu.

FreshBerry 112 (3).jpg
 

Prilozi

  • FreshBerry 112..jpg
    FreshBerry 112..jpg
    620,7 KB · Pregleda: 41
  • FreshBerry 112 (4).jpg
    FreshBerry 112 (4).jpg
    162,9 KB · Pregleda: 44
  • FreshBerry 112. D.jpg
    FreshBerry 112. D.jpg
    290 KB · Pregleda: 49
03.10.2023
49
241
33
Hvala puno ljudi, da nema ovog foruma nebi bilo ni ovog growa. Ovde sam dobio inspiraciju za sve. Panel sam gledao vaše tutorijale pa onda sve ostalo od opreme što sam složio sam. Nadam se da će moje iskustvo potaknuti nekog novog da se upusti u ovu priču jer hobi je predobar, a tek osjećaj zapaliti svoju.

Gledam ove tegle i osmijeh mi odma na lice, pa onda vidim sliku kako su izgledale pa mi malo žao što su u tegli, pa onda smotam jedan i opet vratim osmijeh na lice ::listomahanje::
 

Prilozi

  • Vutra 2.jpg
    Vutra 2.jpg
    290,8 KB · Pregleda: 27
  • Vutra.jpg
    Vutra.jpg
    217,4 KB · Pregleda: 27