LED Prvi Grow - 2 automatika - DIY BOX 80x80 + DIY e27 LED PANEL 250W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.10.2023
49
241
33
OK, uradimo tako onda sutra. A dole sam dodao zato što nisam znao tad ništa pa sam improvizirao. Po tabeli ide 350g biosolida na 50l light mixa, a kod mene je all mix pa me bilo strah umiješat u sve odma da ih ne sprži dok su male.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Pa ako si dodao u dno pota skoro kao i da nisi....to bi objasnilo spaljenost na nekim bilkama.. Tj dole je prepuno hrane... a na allmixu si odradio grow do sada tako da je to to...

Edit: I ako si citao tabelu na kojoj pise doziranje pise i nacin primjene dobro da nisi dodao u allmix ocito ih je podsvjest spasila :rasta:
 
03.10.2023
49
241
33
Živila podsvjest onda, a bome i all mix ako je većinski sam ovo izgurao. Dodao sam svakoj po 40g u top feed, sad ću malo smanjiti količinu vode, a povećati interval zalijevanja pa ćemo viditi. Kupio sam Bio Plantella Kalcij (za rajčicu) nisam ga dodao još, da stavim i njega punu dozu iduće zalijevanje?
 
03.10.2023
49
241
33
Update. 65. dan
Pozdrav, video koji sam obećao je snimnjen, smontiran i uklopljen da bude ispod 50mb... a onda smo shvatili da streamja.com više ne radi ::ludak::

65 D BOX.jpg


- Panel: 210w ( 11 x 4000K + 10 x 2700K) - razmak nekih 30 cm, 25 do najbližeg vrha. - pojačao sam ga jučer za 30w
- Vlaga: kreće se oko 45 dok je panel uključen, kada se panel ugasi na kratko skoči do 60.
- Temperatura: Dnevna 25-28, noćna 20-22.

*Izbušio sam još par rupa za pasivni upuh, na dvije sam dodao neke mini ventilatore da pojačaju upuh i dodao još 2 venta za miješanje zraka unutar boxa. Sada su nam parametri u boxu nešto stabilniji nego prije. Treba mi definitivno jači ventilator da dnevnu temperaturu drži malo nižom u fazi cvjetanja.

Vratili se gnatovi, tako da smo i mi vratili žute trake u box i dodali Dijatomejske zemlje u top feed, a udaramo ih i šakama :udarac:

Zalijevanje i prehrana:

60. dan biljke smo prehranili sa po 40g biosolida, tom prilikom Fresh Berry je dobio 3.5l vode, Black Cookie je vodu dobio dan ranije jbg.
62. dan dobila svaka po 3l vode sa Bio Plantella kalcijem -cca. pola propisane doze (5ml/L).
64. dan dobila svaka po 5l vode da malo procuri - možda sam trebao malo manje, al htio sam ih dobro zaliti da se bolje rasporedi gnoivo.

*Na površini zemlje primjetili smo neki kao micelij, nadam se iskreno da su to neki dobroćudni organizmi jer su se pojavili tek nakon dodavanja gnoiva u top feed. Micelij.jpg


Black Cookie je dobio ime "Crni Čupavac" to je ona biljka što je od početka zaostajala, uvrtala lišće i sva bila nekakva frljava.. evo je sad duplo bolja u svakom pogledu. Ona je generalno pokazala puno manje simptoma, dobila je prehranu na vrijeme tako da se simptomi nisu puno proširili, rekao bih da je stalo i nadam se da će sada krenuti da puni cvjetove kako treba. Na njoj već neko vrijeme primjećujem jako uske i deformisane listove, pročitao sam negdje po bespućima foruma da je to znak nekog nedostatka, al ne mogu naći točno post da vidim o čemu se radi, P ili K koliko me sjećanje služi..

63 D BC 1.jpg 63 D BC 2.jpg 63 D BC 3.jpg 63 D BC 4.jpg 64 D BC.jpg
Prve 4 slike su od 63. dana, a peta slika uskog lista je od 64. dana.



Fresh Berry je dobila ime "Svježa Berisa" iako više ne izgleda svježe kao nekad već je sva u nekom jesenskom modu. Ona je pokazala simptome nedostataka ranije i bilo ih je puno više tako da smo kod nje definitivno okasnili sa reakcijom. Veliko lišće koje je prvo krenulo da žuti uglavnom se osušilo i otpalo i prvi dan-dva nakon toga se malo proširilo na drugo lišće, al čini mi se da je širenje stalo pa se nadam se da gnoivo djeluje i da će izdobrit ona sad generalno i krenut da puni ove cvjetove. Žuto lišće sam ostavio da pratimo situaciju, čekam da otpadne samo, ako ne otpadne skinem ga kroz par dana da je malo prorjedimo, svakako ima previše lisne mase u jako malo prostora, a ne znam koliko je više smijem stresirati sa šišenjem u ovo fazi, ipak je automat, možda pred sami kraj ?

* Za puno lisne mase u malo prostora okrivit ću loš LST, previše dušika i 6500K svjetla u fazi vegetacije.

63 D FB 1.jpg 63 D FB 2.jpg 63 D FB 3.jpg 63 D FB 4.jpg 64 D FB MG deficit.jpg
Prve 4 slike su od 63. dana, a na petoj slici se vidi žuti list za kojeg nisam siguran jel pokazatelj deficita magnezija.

Planirao sam naredno zalijevanje opet dodati BioPlantella Kalcij 5ml/L, hoće to biti OK i trebam li možda dodati i neki Mg?
Kako se vama čine ovi simptomi po lišću, pogotovo ova peta slika?

Magnezija malo ima u Biosolid gnoivu pa ga nisam još dodavao, planirao sam kupiti Gorku sol ili za prvu ruku dodati Mivelu Mg u vodu za zalijevanje.
 

Prilozi

  • 64 D FB.jpg
    64 D FB.jpg
    251,7 KB · Pregleda: 49
  • 64 D FB (2).jpg
    64 D FB (2).jpg
    289,8 KB · Pregleda: 47
  • 64 D FB (3).jpg
    64 D FB (3).jpg
    299,6 KB · Pregleda: 64

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.883
1.098
Trøndelag
Nemoj to raditi, bolje nista nego to ili onaj donat mg i sl. Bilo je pokusaja koji su lose zavrsili. Tvoja biljka je u prvom redu gladna, slabo ti to gnojis.
Slabo si odradio tranziciju i vidi se da joj dosta fali N, moras to malo jace pognojiti i zalit kako spada i da procuri dolje barem litru. Ovoj zutoj bi ja zveknuo punu dozu vege gnojiva da se oporavi inace do kraja cvjetanja ce biti sva zuta i slabo ce nabiti cvjet. Medutim generalno nista to nije strasno tako da sve to stignes jos ispraviti.
 
03.10.2023
49
241
33
@beštija hvala puno, a kakve je gorka sol( magnezijev sulfat) za biljke, jel to sigurno?


Za gnojenje, dodao sam prije 6 dana po 40 g Biosolid autoflowering sporo opuštajućih granula koje imaju N-P-K i mikronutriente, a imam neotpakovan Biobizz Try Pack(groow, bloom i top max), šta misliš da ga uključim od narednog zalijevanja ili možda samo ovaj plantella kalcij jer on ima i malo N, a da pričekamo još ovaj biosolid da odreguje?
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.883
1.098
Trøndelag
Slobodno ti daj dozu biobizza grow, dok to sporoopustajuce krene djelovat ti vec rijesio problem. Takoder ono ne otpusta previse odjednom tako da neces pretjerat. Taj prasak sam ja gledao na servovendi i htio naruciti da probam medutim odustao. Imas i od njih calmag.

Sto se tice gorke soli o tome ne znam nista, morat ces sacekat da se netko drugi javi. Imas od biobizza calmag koji je sadvim solidan a ne kosta skoro nista boca od 250ml. I ja ga koristim sad ova zadnja dva dnevnika. Nije neki top proizvod ali odraduje posao.
 
03.10.2023
49
241
33
Ja iskreno nikad ne bi nadošao na to da im sada lupim N, prije bi im sve drugo dao nego N, al više vjerujem tebi nego sebi tako da ću te poslušati za ovu manju što joj se listovi baš suše i dobit će 4ml/L biobizz grow iduće zalijevanje, a zalit ću je malo jače da procuri jedno litar. Samo, ako smo već ustanovili malo ranije da imam P i K nedostatak, da onda dodam uz to i bloom i top max ili bi to bilo previše eksperimentisanja sa miksanjem gnoiva jer ne znamo kada će ovo već dodano početi djelovat?

@Mravak možeš li otprilike reći neku procjenu za koliko biosolid krene djelovat kada se doda u top feed, kakva su tvoja iskustva?

Nadam se da će se javiti netko da kaže nešto za gorku sol, jer mi je to trenutno dostupna opcija za Mg, kod mene nažalost ništa od ovog nema kupit pa se cimam i idem preko granice,a trenutno za to nemam vremena. Za idući grow vjerovatno nabavim full biobizz paletu.
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Ja vidim drugi /treci dan da jede tako da nije to bas jako sporo... Ne znam jesi li pokusao smanjiti intervale izmedju zaljevanja (procitao sam da jesi :D )da nije +4dana ako se dobro sjecam.... I taj supstrat ne smije presusiti skroz... Mora biti vlage inace nema bakterija ucinilo mi se i da malo piju. Citam gore da je procurilo na 5l... Znaci 4.5 nek bude mjera a do sada si ih zaljevao sa 3l ili cak manje.../4dana Zato su ti gladne... Bar mislim... Gorku sol nazalost nisam koristio pa nemam iskustva... Koristim Sensi Calmag :)
 
03.10.2023
49
241
33
Samo prethodna dva zalijevanja bila su po cca. 3l, ranije je bilo više, ali veći interval. Trudit ću se sada da bude zalijevanje svako treći dan, a po tebi je bolje da ne procuri svako zalijevanje? Kako se tebi čini ovo stanje po fotkama, koliko su gladne, i šta ti misliš da dodam biobizz jedno zalijevanje da malo sve pogura?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mravak

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Ja zaljevam tako da se navlazi podlozak dole... Svako zaljevanje, ne bas da procuri 10% ali to ti je dobra mjera. 2-3 dana... Meni je drazi drugi dan npr. pon/srijeda/petak/nedjelja... Ali to sam ja... Gladne jesu dobro kaze @beštija probaj sa biobizom to i tako nisu jaka gnojiva

Edit: da ovo sam rekao ranije da smanjis intervale i zaustavilo se koliko toliko kazes ili barem usporilo.. Znaci prati koliko vode piju i daj im kako si sad krenuo sa novim ritmom tako i nastavi
 
03.10.2023
49
241
33
Update 75. dan
IMG_20231221_200552.jpg

Temperatura: Dnevna 25-29, Noćna 22
Vlaga: oko 45-50 dnevna, noći zna skočiti do 55-58

Panel: 230W udaljen na 25-30 cm

Zalijevanje:
66. biobizz grow,bloom i top max, max doza po tabeli, dobile svaka po 3L.
69. dan dobile su BioPlantela Kalcij, otprilike pola doze - 5 ml/L, FB - 4L, a BC - 6 L
71. dan dobile su opet punu dozu Biobizz prehrane - FB je dobila 3L, dok je BC dobila 4L
74. dan samo voda - FB 2.5L i BC 4L

Poslušao sam savjete i krenu da gnoim, rekao bi da su se fino oporavile i krenule punit , a bome i fino mirišu. Planirao sam sutra da im opet dam biobizz, al na BlackCookie sam primjetio deficit kalcija, pa mislim da će sutra obje dobit kalcij punu dozu, a naredno zalijevanje opet gnoivo.
Kalcij Deficit (2).jpg


Svježa Berisa je cca 47. dan cvjetanja i onda bi mogla pod nož kroz neki 10 dana,
74 D FB.jpg 74 D FB (2).jpg

Čupavac malo kasni za njom, on je cca 40. dan cvjetanja i rekao bih da ima on još dosta staža za odradit.

69. Dan BC.jpg 75. dan BC.jpg
 
03.10.2023
49
241
33
Update 89. dan
Pozdrav ekipa, prije svega sretna svima nova godina, želim vam puno zdravlja i da su boxevi puni ::listomahanje:::banana_rasta:::listomahanje::

89 D box 2.jpg

Nije me dugo bilo, svašta se nešto izdešavalo u boxu, bila mi je puna kuća gostiju oko praznika pa sam silom prilika malo zanemario cure i evo sad u belaju.
Kolega @sone1 me ispravio u dijagnozi od prošli put i hvala mu za to. Ja sam se vodio ovim vodičem u kojem uopće nije bilo prikazano kako izgleda "Višak kalijuma" a ovo moje mi je baš izgledalo kao rani pokazatelj nedostatka kalcija iz ovog vodiča.
https://www.vutra.org/threads/kompletan-vodič-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph.9910/

Kako me sone1 ispravio, nisam im dao kalcij već sam ih stavio na dijetu - Ukinuo prehranu i smanjio zalijevanje da se zemlja malo posuši, a potrefilo se to i da nisam ni mogao baš otvarat box u tom periodu pa sam i malo pretjerao sa isušivanjem. Za idući grow ću potražiti nekog mentora, ovako je puno teže i stresnije kada nemaš početno znanje i iskustvo.
Pokazale su još dosta žutila po lišću, na prvu sam pomislio da im se bliži kraj pa sam ih flushao i pošišao, al čini mi se da jako slabo sazrjevaju, tek ponegdje se može upratiti koji amber trihom, al teško ih je naći baš pa računam kao da ih nikako nema. Očekivao sam da će biti gotovo već davno sa obzirom da su automati, FreshBerry cvjeta već 61 dan, a BlackCookie 54 dana.

Svjetlo: 230W udaljeno 25-35 cm od vrhova, a danas sam promijenio režim sa 20/4 na 18/6 nebi li ih malo natjerao da ubrzaju sazrijevanje.
Temperatura: Dnevna je 28, noćna 22 stupnja.
Vlaga: Dnevna oko 45, noćna oko 50 - maksimalno izmjerena bude oko 58, al mislim da je to bude baš kratak period.

Zalijevanje:
77. dan su dobile po 5.5 litara vode.

83. dan flush tušem, kako je bilo dosta nekih fleka po obje na lišu, a učinilo mi se da bi moglo biti brzo i gotovo odlučio sam ih flushati, svaka cca. po 20 minuta je bila pod tušem, nakon tuširanja Black Cookie je dobio biobizz prehranu, dok je FreshBerry ostala samo na vodi. Nemam PH metar, flushao sam ih vodom kojom ih inače zalijevam. Prilikom flusha sam ih i pošišao, bile su prenabijene i morao sam skinuti malo lisne mase da hedovi dobiju svjetla i zraka, pratim stanje i nema još bananica pa valjda će to biti ok do kraja. Slike prije šišanja:

83. DAN Zutilo listova na FB.jpg 83. dan FB.jpg 83. D zutilo listova na BC.jpg 83. dan BC.jpg


87. dan FB je dobila 5L vode, a Black Cookie 6.5L biobizz prehrane po tablici- nezz jesam li fulio dijagnozu, izgledalo je kao da joj fali dušika i dalje pa sam odlučio da je prehranim jer sam nju nekako mislio ostavit bar 1-2 tjedna duže u boxu.
*Mislio sam ih zaliti opet danas (89. dan), ali imaju još dosta vlage pa sam ostavio to za sutra.

BlackCookie:

87 D BC.jpg 87 D BC 2.jpg 87 D BC 3.jpg 87 D BC 4.jpg
FreshBerry:
87 D FB.jpg 87 D FB 2.jpg 87 D FB 3.jpg 87 D FB 4.jpg

88. i 89. dan:

88 D box.jpg 89 D box.jpg 89 D box 2.jpg 88 D BC (2).jpg 88 d BC.jpg
 

Prilozi

  • 87 D BC 5.jpg
    87 D BC 5.jpg
    723,5 KB · Pregleda: 36
  • 87 D FB .jpg
    87 D FB .jpg
    568,1 KB · Pregleda: 30
  • 87 D BOX.jpg
    87 D BOX.jpg
    698,6 KB · Pregleda: 49

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Čisto da znaš za ubuduće....to što je zemlja all mix i sporootpuštajuče gnojivo,ne znači da če dulje imat hrane. Mixevi imaju u sebi sporootpuštajuče gnojivo,inače nebi funkcionirala. Stavivši gnojivo,pojačao si jačinu zemlje,ali si srečom premalo zaljevao,a njima treba voda,da bi se razgrađivala. Trebao si krenut samo sa all mix,samo on ima hrane za 20ak dana,možda i više. Oni imaju izbalansiran NPK i microelemente,točno kako paše biljci u vegetaciji!
Da si zaljevao full zemlju,mislim da bi ih dosta spalio,što sada više nije bitno. Da je foto biljka,drži se u manjem cca 7L potu i onda presadi u mix i 20L pot, kojem je dodan PK i to bi funkcioniralo. All mix kao i svaki hard mix ima puno više dušika,a ovakva gnojiva imaju fosfor i kalij odvojeno. Uz cal/mag,staviš i ovo dvoje u all mix i biljka može u cvat!

Biljke su super :thumb:
Nadam se,da ovo nisi shvatio kako kritiku. Ide to tebi,a to se odmah vidi. Sretno do kraja!
 
03.10.2023
49
241
33
@0Marac0 hvala drug, ne brini ništa, shvatio sam sve kako treba.

Edit: zaboravih spomenuti gnatove, pa evo dopuna ovde. Vratili su se ima 20ak dana i baš su se raskotili, čak više nego prvi put. Dva puta sam dodao na površinu malo dijatomejske zemlje, al nije dalo nikakve rezultate.
Onda sam prije flushanja i šišanja odradio tretman kao i ranije kada sam ih uspio suzbit - skinuo sam pažljivo top feed u posudu, dodao dijatomejsku zemlju i umijesio dobro kao da pravim tijesto za pizzu.
Mislim da je kod dijatomejske zemlje ključno da se dobro umijesi sa zemljom jer se na taj način larve natjeraju mehanički da dodju u dodir sa DZ.
Na letače sam pustio ženu sa usisivačem - do sad definitivno najučinkovitija metoda protiv letača. Trenutno ih skoro pa nema nikako, tu i tamo vidim ponekog da leti.