Guerilla Farming - Prvi Grow (Hibrid)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
Skoro sam kupio paket hibrida, pa sam dosao do 2 semenke. Ubacio sam ih u nakvasenu maramicu, i stavio u kesu sve to da vidim da li ce da proklija(ovo je popularna metoda za klijanje semena). Videcemo za 2-3 dana sta ce se desiti. Semenke su zenske.

Nasao sam savrseno mesto nekoliko km od grada, neki sumarak koji je savrseno pogodan za guerilla grow, nema nikog okolo cesto, samo povremeni seljaci. Dolazicu sto cesce tu, ali ne da izazovem sumnju.

Biljke cu prvo staviti u malu saksijicu, pa posle cu odneti u sumarak taj. Jedino me brine to sto necu biti u gradu na 10 dana u skorije vreme, pa ne znam sta da radim za zalivanje. Ima li neko predlog?

Bice slika, izvinjavam se sto ih sada nema, samo da najavim da znate unapred.

Ovo je moj prvi grow, pratite ga pa da zajedno vidimo sta ce da bude od toga. :D
Pozzz
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
napravis sistem za samonavodnjavanje.. znaci uzmes bocu od 2l ili 5l nevazno, stavis cep od gline na nju i kroz taj cep ide kap po kap voda u zemlju i ta boca bi ti trajala taman koliko te nema, mozda i duze, i tako svaku bocu naopako zabis sa tim glinenim cepom u zemlju pokraj biljke i to je to... ako nemas taj cep smisli se lako nesto drugo, izbucis malu rupicu na dnu boce da ide kap po kap i isto dobis :) sa cepom je sigurnije ali sve se da homemade napravit...

ovo sa sjemenom te nisam skuzio... kupio si paket sjemenki? neko tvrdi da su hibridi i da su zenske? hmmm.. nisu brendirane sto znaci da si od nekog poznanika uzo.. nadam se da je tako kao sto on tvrdi (da su zenske) posto neznas ime sjemenki ni nista valjda te nije izmuljo :)

sretno sa growom :)


peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rubinstajn

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Halogeni bratec sjemenke ti nisu ženske. Sjemenke u paketu nemogu biti ženske. To su regularke i tko god ti je rekao da su ženske laže te.
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
Kupio sam paket hibridne vutre i nasao sam 2 semenke. Obe su nikle, stavicu slike kasnije veceras pa da vidite.

A semenke JESU zenske(regular zenske brt)...zenske imaju kao zaokrugljeno u obliku cistog kruga, e, moje obe imaju to! :D

Okacicu slike veceras. :D
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
E ovako, znaci imam 2 semenke, obe su proklijale. 1. semenka se nalazi u saksiji, a 2. semenka je idalje u nakvasenoj maramici da bi proklijala. Evo slika:





Sutra cu najverovatnije da posadim ovo seme u saksiju. A posle toga za 6 dana kad izraste iz zemlje(ili ne) vodim na guerilla lokaciju, gde cu probati nekako da sastavim sistem za navodnjavanje koji je DjHighFly preporucio da napravim.
Pozzz za sada :D

Rubinstajn je napisao(la):
Halogeni NE MOŽEŠ po obliku semenke videti da li je muška ili ženska.
Aj sad na čitanje: https://www.vutra.org/topic/73-prepoznavanje-muske-i-zenske-biljke/

PEACE
http://boards.cannabis.com/attachments/advanced-techniques/247751d1276629369-recognizing-sex-seed-seed-sexid-1.jpg
Obe moje semenke imaju sve sto ovde pise sto bi znacilo da su zenske.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
Halogeni je napisao(la):
A semenke JESU zenske(regular zenske brt)...zenske imaju kao zaokrugljeno u obliku cistog kruga, e, moje obe imaju to! :D
ovo te ne razumijem majstore... vjerujem da si gledao po onoj slici kao kako otrkiti po sjemenci dali je musko ili zensko...
pise da je 99% precizno ali nevjerujem bas. a i ljudsko oko nije precizno ko mikroskop... uglavnom, ja se nadam da su ti zenke a ti kad ti procvjetaju ces potvrdit to :)
uglavnom ako zelis biti siguran da ce biti zenke kupi brendirano sjeme, feminizirano i dobit ces zenke :)
sretno ! nek ti budu zenske i za sljedeci grow procesljaj cijeli forum pa ces u grow krenut bez pitanja, pun samopouzdanja a vidit ces to na biljkama :)


peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Halogeni

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
žensko san..

one fotkice nije bilo prije ili je ja nisan vidila..

ugl.. postoje samo muške i ženske biljke, i reg. i fem. sjemenke..
još pitaš šta su pistili.. svašta..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
Pa Sativa diva...pogledaj gore link koji sam poslao Rubinstajnu. A ne znam sta su pastile. Objasni mi ti ako znas?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
pistili su ti male bjele dlacice koje izbaci biljka kad pocne cvjetati, i po tome se raspoznaje spol...
majstore nemoj se ljutiti, ali neznam kako ces odradit grow bez tih osnova... jeb*s sad sto neznas sta su pistili, ali pitanje je sad sta jos neznas ako neznas za pistile...
ph, zemlja, gnojenje itd itd...
procesljaj forum, baci se na citanje i rokas grow i debele hedove ko pravi, samo se treba malo ufurat i imat volje naucit :)


peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
Reci da se šališ molim te?


Levo ti je muška a desno ženska biljka.
Samo na ovaj način možeš razlikovati mušku i žensku,nikako preko semenke.
A pistile su ti ove bele dlačice na ženskoj biljci.........

Ne osuđujem te ali pitaš preglupa pitanja,uzmi malo da čitaš forum pre nego što opet pitaš nešto ovako...

EDIT: vidim da su ti već odgovorili
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
Nisam iz Yugoslavije poreklom tako da ne znam sve te reci, znam pastila se kaze "nodes" na Engleskom, i u sustini sve sto sam naucio o kanabisu sam naucio na Engleskom.

evo slika kojom objasnjavam da su mi semenke zenske, evo link: http://boards.cannabis.com/attachments/advanced-techniques/247751d1276629369-recognizing-sex-seed-seed-sexid-1.jpg

Razumem se u pastile, znam za sta sluse, al nisam znao da se tako zovu jbg, stranac sam xD

Sto se tice opreme, ne koristim nikakve hormone, nista, sve hocu prirodno da bude kako je Bog podario da bude, ipak je to sveta biljka. Jedino eto saksije 2 male, i najobicnija zemlja za cvece. Prilicno osnovno i primitivno.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Halogeni aj nabacimo neku opkladu. Ja velim da nema šanse da će ti obje biti ženske. Po tom sam i ja gledao za svoje pa od 9 koje su trebale biti ženske samo 4 bile. Zajebi te fore. Bit će ženske samo ak je ti feminiziraš ili ak je kupiš feminiziranu i po sjemenkama i njihovom obliku nema teorije da mi netko može reći da ima femi sjemenke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r