High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
E fala ti puno! Ma nisam ni mislio da ce netko tocno znat al bar tak neki prijedlozi!
Nekak mi to sve na starter lici, oprema je sva za 600W, NIJE nista koristena, isprobavao sam prije i radilo je sve normala
Zadnji put ukljucimo i radi, skinem sijalicu da pobrisem zbog prasine i otisaka i od onda tak zeza..
E i balast nes zuji... Snimim kroz par dana pa postam.. Zahvaljujem!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jesi dobro okrenuo faza/nula?
Znaš da faza ide na prigušnicu i preko startera na podnožje žarulje!?
Pošto je prije sve šljakalo,a praktički je novo (koliko sam shvatio),ne bih rekao da je nešto crklo.Eventualno žarulja možda,ali za prigušnicu i starter čisto sumnjam.
Možeš i slike stavit.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Evo da se javnem opet... :)

Ako je prije sve šljakalo OK, tj. prigušnica, (ovo logička pretpostavka...naravno)..... jer ja čisto sumnjam da neko ko rasklapa opremu... skida i "žice" povezane (odnosno kabl, iz ballasta u struju, i od njega do grla) i da ponovo se "handri" oko spajanja... evo mog primjera,
Meni nikad mi nije palo na pamet da skidam i kabl, i uvijek naravno gledam na šemu pri spajanju, (ali kad jednom spojim i sve radi kako treba, niakd nisam (pri rasklapljanju...) skidao i kablove do i od prigušnice (mislim na struju i žice do grla (čak šta više i rijetko grlo ratmontiram...) Vjerujem da tako rade većina raje... Eh, sad opet postoji mogučnost (ukoliko nisi skidao kabl. tj. žice) da prilikom premjetšanja, ponovo sastavljanja, da neka žica gubi kontakt...
Aaa ovo što si rekao da zuji, (naravno svaka "zuji" ali ne jako) ... to je dovoljan razlog (bar da se meni tako nešto desilo...) da isprobam KOMPLET prigušnicu (kod havera, ne bitno...) sumnjao sam na starter, ali pošto reče da je sve rega radilo prije, a ti SAMO spremio tj. skinuo lampu, mislim da je u pitanju (radi zujanja...) komplet prigušnica... Ipak one ne bi trebale da zuje,... meni je tako jedna (daavnoo...) crkla radi zujanja... zujala neko vrijeme (nekoliko dana...) i naveče ugašena normala, ujutro prilikom paljenja, samo zuji, a lampa je izgledala, ko da nema dovoljno snage da "kresne"... iii par dana nego što je crkla (prigušnica) prilikom paljenja, duže vremena joj je trebalo da "upali" lampu komplet!!!

Naravno ovo je sve pretpostavka, ali ja bih na tvom mjestu zamjenio koplet prigušnicu!!!!

Pozz
Koki
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Jel valja sta ova lampa i moze mi neko specifikacije opicit ako zna,

250w HPS osram nav-t(son-t) nova nijednom ustekana

 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
NumBdoT je napisao(la):
Jel valja sta ova lampa i moze mi neko specifikacije opicit ako zna,

250w HPS osram nav-t(son-t) nova nijednom ustekana

Ko što reče "Zlo"... dobra je, extra (http://www.freewebs.com/lamps007) ista - identična (250w) ... natrijeva , tj. za cvjetanje - extra...
Ako hoćeš što bolje rezultate, tj. u toku vegetacije (brže.. vremenski) a da ne spomenem kako se biljke "razvijaju", bujaju preko noći bukvalno... - uzmi isto 250w ali MH (metal halid-nu) plavi spektar... obje idu na isti ballast (prigušnicu) ..)!!! najjednostavnije i najbolje rješenje,....

Pozz
Koki
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
e pravi ste ljudi,odlicno sto valja,i dobro si me preduhvatio Bezze posto planiram si uzet MH jednu mozda cak otvorit jos jean 250w box...ugl odlicno!
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
Psihol1ty je napisao(la):
Da li se moze nabaviti HPS 70w i da li za nju ide prigusnica?

naravno da se može, imaš 70, 150, 250, 400, 600 i 1000w, za svaku ti treba prigušnica i propaljivač a propaljivače imaš kvalitetnije i naravno skuplji su na kojeg možeš spojit HPS ili MH lampu od 70 do 1000w

evo da ti olakšam prvo fino odi ovde i pročitaj ako nisi https://forums.vutra.org/content/220-Pravilnik-Vutra-Organizacije, pa zatim na sljedeći link
https://forums.vutra.org/threads/15-Predstavite-se-Vutra-Forumu!?p=152919#post152919
onda fino kad to obaviš fino zagrij stolicu čitajuči i vjeruj nečeš požaliti, ima puno korisnih informacija......

lep pozdrav i sretno :))
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
imam problem sa jednim od mojh hps 150w kompleta. naime desava se sledece. sijalica sija normalno, onda se ugasi, i onaj kockasti deo na kome pise ignite, valjda je to upaljac pocne da zuji. to traje minut, onda sijalica ponovo proradi punom parom, radi 5 6 min pa sve ispocetka. sta je problem i kako da ga resim?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Provjeri dal je dobro spojeno. Jesi iskopčao utikač možda,pa ga okrenuo drugačije? To nije dobro! Točno je na shemi nacrtano gdje ide faza,a gdje nula (L i N). Ako je sve kako treba,onda je propaljivač iliti ignitor crko,kako kolega Sekach reče.
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
reci mi da li moze da budebog toga ako sam promenio raspored zica na sijalicnom grlu? samo tu sam mozda izmenio raspored. ima li to mozda veze?
 
14.02.2011
9
0
0
43
A može li se HPS onda koristiti od početka do kraja? Idu li one u obično grlo? I kolika je potrošnja? Ja imam mali box (60 x 50 x 40) i koja je rasvjeta tu najbolja, s obzirom na cijenu i rezultat. Molim pomozite!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Naravno da moze...vecina i koristi samo HPS kroz cijeli grow...

U tvom boxu visina je problem, pa bi imao problema sa hladenjem kod nekog veceg hps-a...okrenes box tako da ti je 60 visina i ubacis 100w HPS i pazi na temp... =)

Zavisi jel ti isplativo...mogao bi i sa stednim na tako manjem prostoru...
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
evo jedno pitanjce ko se kuži u elektriku: Dali se može spoit dvije hps 400w na balast od 1000w.i kako
ako ko zna neka kaže koju.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Teoretski da,ali u praksi ne.
Nemaju balasti od 400 i od 1000 iste specifikacije.Izlazna struja je pre jaka,induktivitet je veći .Predpostavljam da bi radilo,ali koliko dugo...to je već upitno.Bolje ne,u svakom slučaju.