High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Za 8 komada je dovoljno 600w, 1000 je i previše mada nikad previše. Opet kompliciranje pogotov po starijim postovima cane corso winer-a a to ni dobro:))
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Evo, još da te malo zbunim i ja hehe, kao da nije dosta xD
Ako ti se kombinira sa ovim LED modulima i misliš da su zaista toliko efikasni, neću te odgovarati :) Iskreno, da imam love kao što nemam, osobno bih isprobao vrijedi li to išta :)
ALI :D Da mene pitaš, ja bih uzeo jednu HPS i jednu MH i roknuo ih jednu pored druge. Full spektar, skoro pa kao sunce :D dobro, nije baš ko sunce, al bilo bi vrhunski ;) Još da ima 600W CMH, e to bi bio biznis đasmine xD

PS:
Probaj ove naći: http://www.gib-lighting.de/index.php/fs-xtreme.72.html
 
16.12.2009
26
1
3
43
Pozdrav.Prvo da se predstavim... ja sam sboby 32g,srbija.pratim ovaj forum oko 3 godine.varim granje oko 17 godina i posle toliko godina varenja,ostavljanje gomile i gomile para dilerima,nekoliko neuspelih outgrowa,kevinog zajebanog tumora resio sam se za moj prvi indoor.planiram da pravim ulje i naravno malo i da uzivam u dragoj nam gandzici.e sad,dosta sam citao i istrazivao po forumu i zakljucio da je hps jedino pravo resenje.odem na sajt za prodaju opreme za uzgoj i naletim na neke led sijalice za uzgoj koje su vrlo povoljne.interesuje me dali je neko imao iskustva sa takvim sijalicama???sijalice su 3w ali ih reklamiraju kao jako dobre i cak dosta delotvornije od hps posto kao emituju bas takvo svetlo kakvo biljci treba dok hps biljka ne iskoriscava u potpunosti.ako neko ima iskustva sa ti molim za pomoc. hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
dobrodosao, ima posebna tema za upoznavanje, a ima i posebna tema o led diodama... inace, do sada jos niko na forumu nije odradio ceo grow sa led pa za iskustva mozes jedino pogledati po stranim forumima. sve najbolje
 
16.12.2009
26
1
3
43
sad sam opet ceprkao,emituju 350lm a veliki panel od 850e jedva 11000lm! to znaci da da mi treba gomila sijalica da postignem zeljenu kolicinu svetlosti zar ne?mislim da cu ipak uzeti hps.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
cane corso winer je napisao(la):
Drugo je to sto nisma siguran da li cu imati dovoljnu kolicinu svetlosti,lumena u satoru 3mx1,5mx2m u kojoj ce se naci 8 biljkica (3santa marije,2 bing banga,2 G13 haze i jedan Jack herrer)Planirao sam da stavim 2x 600 w hps (zavisno od vasih sugestija koja marka lampe)i 2x120 w led (2x9600 lumena)...i na kraju jedan Led ufo 90
Ili imate neku bolju i kvalitetniju sugestiju?

imam ja sugestiju (ne tvrdim da je bolja)...

1. šta će ti 4.5 kvadrata za 8 biljaka, tu se samo gubi svjetlost, bolje je sve skupa stisnuti malo pa kvalitetnim treningom dotjerati biljke da daju istu količinu...

2. da ti kažem kako bi ja napravio (opet ne tvrdim da je najbolje, samo moje mišljenje)

znači, ja bi taj šator smanjio tj. preoblikovao da bude 1,8x1,8 što bi bilo oko 3.25 kvadrata.
u taj prostor bi ubacio 2x600W HPS ili možda čak 2x400W HPS i 1x600W MH
sa takvim setupom snaga bi bila do 1400W, znači otprilike koliko si i ti gore naveo, ako sam dobro izbrojao...

na prostoru od 1,8x1x8 svaka biljka bi imala 0,405 kvadrata prostora što daje prostor od 64x64cm za svaku biljku. (po mom mišljenju sasvim dosta)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
hps moze da ti pokriva sve, od semena do branja, ako bas hoces odvojeno, mh lampa ti je za vege a sa hps zavrsi cvetanje (green power ima 3500 Lm vise)
 
16.12.2009
26
1
3
43
ja se izvinjavam ako sam uneo nemire u vase redove ali sam juce postavio svoj prvi post posle 3 godine listanja ovih stranica.ima toliko informacija da se covek jednostavno izgubi i o nekim stvarima ima dosta razlicitih misljenja.pravim svoj prvi indoor i jednostavno ne mogu da odlucim kakvo svetlo da resim.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
sboby je napisao(la):
... i jednostavno ne mogu da odlucim kakvo svetlo da resim.

pa neku odluku moras doneti, ne mozemo ti mi to resiti... u svakom slucaju, led je skup i za sada ima malo kompletnih iskustava, hps je proveren, eventualno uz mh, nema greske, ne znam sto se dvoumis oko toga
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
sboby je napisao(la):
hps ili master green?

i sta je sad tu pitanje... i master green je hps... zaista bi trebao malo vise citati, a ne sve da bude servirano... cak sam ti i odgovorio na to pitanje (ako pitas za razliku izmedju agro i green power, pogledaj moj post jos jednom), al ako treba i da se crta evo http://www.eltacnet.com/philips5.pdf generalno, koju god da uzmes, nema zime
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
previse razmisljas .....uzmi nesto i probaj ....uzadan trud i novac u opremi ako neznas ili se neces baviti s njima kako treba ....kreni vise i nakon prvog growa ces sve znati sto zelis kako zelis i koliko ces uloziti u sve to....nekli minimum zadovolji sto se tice opreme ostalo zaboravi ..zasad ....sretno
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
sboby je napisao(la):
ja se izvinjavam ako sam uneo nemire u vase redove ali sam juce postavio svoj prvi post posle 3 godine listanja ovih stranica.ima toliko informacija da se covek jednostavno izgubi i o nekim stvarima ima dosta razlicitih misljenja.pravim svoj prvi indoor i jednostavno ne mogu da odlucim kakvo svetlo da resim.
Ne kontam kakvi nemiri i kakvi redovi, al ajd...
Ako tražiš idealnu, naj bolju, da nema konkurencije, ono, baš naj naj...nećeš ju naći xD
Kupi si jednu od specijaliziranih lampi za uzgoj. To su ti slijedeće
  • Super Plant hps
  • General Electric High Output Plant Light Lucalox® High Pressure Sodium
  • Sylvania Grolux
  • Osram Plantastar
  • Philips Master Greenpower
  • Philips Master Agro
  • Gib Lighting FS-HPS
  • Gib Lightning FS-DE LUXE
  • Gib Lightning FS-XTreme
Od navedenih, osobno koristim Sylavania Grolux i toplo preporučam.
 
16.12.2009
26
1
3
43
narcio sam hps elektrostart sa philips son-t pia plus 400w sijalicom i diamond foliju,seme ja na klijanju buddas kush,box se polako sklapa oko 1,5m2 kad sve krene pravim dnevnik uzgoja i nadam se dobrim rezultatima... hvala na pomoci!!!