High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2017
10
4
3
26
Da li mogu HPS ( super bloom ) da koristim i u vegetaciji i cećvetanju?
Procitao sam na vise mesta da bi moglo , ali ne znam jel ue ova ( suoer bloom ) posebna vrsta koja mozda ne moze ili samo drugi proizvodjac , posto ona ide u cvetanje. Hvala
 
21.11.2011
42
34
18
52
Ne mozes 250w lampu na 400w prigusnicu.....a i da mozes, 250w je puno previse za taj box. Drzi se ti cflki ;)
Zašto ne može?
Naravno da može.
Ovog trnutka kod mene komplet HPS oprema 400W s žaruljom MH 250W,radi besprijekorno.
Ako se pitate zašto je to tako,jednostavno testiram kompletnu opremu.

Ako sam dobro pročitao čovjek ima komplet 400W za ŽIVINU žarulju,a stavio bi u postojeći komplet HPS žarulju 250W,to svakako NE MOŽE!
:)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Cuo sam price da 250w lampa radi super na 400w prigusnici i mogu povjerovati u tome, ali ne zelim, niti cu ikada ikome savjetovati tako nesto. Jednostavno ne zelim biti odgovoran niti se osjecati odgovorono za eventualni pozar ili eksploziju lape ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
"if you put a 250w lamp in a 400w ballast (not advised) you'll be pushing 400w through a 250w lamp,which is why it will dramatically reduce the life of the lamp"

"i'm an electrical engineer, as has already been said, it will greatly reduce the life of the lamp, the lamp will run hotter and brighter, but nowhere near as bright as a 400watt lamp, it'll also put out a shit load more heat than a 250w and it'll cost around the same as a 400w to run. that's about it. might as well just put the right lamp on the ballast"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
najbolje od svega će bit kad se to vužge a ti nebudeš doma....testirati 250 na 400ki balastu je kao da alkosa pitaš za testing par vrsta rakija da ti kaže kake su...njemu sve rade, samo kako, to on nema pojma, pa tako i ta lampa, drži se propisa za svoje dobro....
neodgovorno je i prema vama samima a i prema ukučanima da se igrate ruskog ruleta tako...nadam se da imaš cool tube bar kad već frljiš ovake šeme, inače ako rukne lampa na parsto stupnjeva, ispod nje i okolo bi trebao imati sve nezapaljive materijale, a to imaš jel, ko i svi mi...
ja sam sa prvom 400kom toliko paranoju imo da sam staklenu kutiju od lomova prozornih napravio, pa u nju lampa..kasnije sam cool tube kupio...nekad je bilo skuplje sve to malo, ili sam imao manje love, nznm...
 
21.11.2011
42
34
18
52
Cuo sam price da 250w lampa radi super na 400w prigusnici i mogu povjerovati u tome, ali ne zelim, niti cu ikada ikome savjetovati tako nesto. Jednostavno ne zelim biti odgovoran niti se osjecati odgovorono za eventualni pozar ili eksploziju lape ;)
Sory,ja se nisam dobro izrazio.
Naravno da ne savjetujem da se to radi.Ali ono recimo crkla 400w pa dok se ne nabavi nova a ima se 250w pod nazorom zašto ne premostiti koji dan.Naravno da treba pripaziti i biti obazriv.
No kolega reče da može i da pukne žarulja s čime se isto slažem.
Upravo zbog navedenog testiram kao što rekoh,pod nazorom,bez rizika požara i ozljede korisnika.
No svakako ne bih preporučio navedeno korištenje osim u kraaaaaajnjoj nuždi i to najviše dan ili dva.Ali svakako je lijepo u rezervi imati bilo koju HPS (ne mora biti šmensi-fensi) može i ona od javne rasvjete.
da skratim ne preporučam korištenje 250w žarulje s opremom za 400w.
Navedeno korištenje je na vlastitu odgovornost!!!!!
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.439
233
U potrazi sam za lampom pa me zanima koja je bolja, ako neko zna ili je radio sa istim..(box je 80×100×160)

1.Sunmaster 400w dual spectrum grow-phonotic
2.Philips green power 400w hps

Trazio sam Gavitine, ali lupa mi ne bi pomogla da je nadjem...osim preko neta!

Nije neka razlika u ceni, ali to nije uvek pravi pokazatelj..
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.439
233
Hvala drugar!Nisam neki ekspert za struju, (zato sam hemicar pa kad zatreba nesto, pitajte)ali moram to sve nekako sam spojiti..nikako drugi...!Jos par stavki i box je spreman!
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
htio sam Sylvania SHP-TS Grolux 400w, ali negdje pisu da je dobra za vegetaciju i cvjetanje, dok drugdje da nije bas dobra za vegetaciju..
uglavnom nalazim trgovacke sprehe i jako malo konkretnih iskustava. jeli ima neka dual spectrum zarulja koja se pokazala u boljem svjetlu :D od ostalih, za vegetaciju i cvjetanje?
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ma zbunile me te trgovacke sheme. na nekim shopovima pisu da ova grolux nije dobra za vegataciju, ali vjerojatno je to napisano onako preko k*jca, kao mh bi bila bolja, u tom smislu valjda.

inace uglavnom ju hvale iako nisam uspio naci nikakvu onako ozbiljnu uspordebu tih zarulja. sve je manje vise rekla kazala pa pretpostavljam da je to sve manje vise isto, jer da je neka znacajnije bolja od drugih vec bi oni tu trubili na sav glas..

ovu cu uzet vjerojatno. to mi je bila zadnja dilema. sutra narucujem sve ako stignem..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
nije da nema razlike za vegetaciju..
sa mh dobijes kraci razmak izmedu internoda i time guscu biljku, vise lisne mase, deblje grane.
sa cfl bi to ispadalo jos bolje..sa njima se dobije najkraci razmak izmedu internoda i biljke budu mesnate i debele u samom startu, puno bolje nego kod mh..tako da za sami start (prvih 10dana) cfl se pokazao nekako najbolji..
kako god sa cime god krenes bitno da si krenuo a po putu dode sve na svoje;)
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
jasno za vegetaciju bi mh bila idealna (ovo mi je novo za cfl iskreno, nisam bas nesto uspio procitat), ali idem za sad na neku dual spectrum.. valjda ce ova grolux bit dobra

sjecam se onih prvih cfl. ko da si mrak upalio :D
 
24.01.2017
48
34
18
Da li je bolje MH sa 4500k ili 7200k vidim na grow shopu da je jedna od 4500k dosta skuplja i u opisu pise da su botanicari istrazivali i da je to najbolja temperatura svetla slicno kao prolecnom suncu.
A 7200k kao da je neprevazidjena u periodima vegetacije?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zvone39