High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.01.2012
17
3
3
46
poz....na nekih 80 cm HPS 600 w daje 8300lux napominjem lux-a,aparat meri samo lux i da dodam da je mereno bez reflekujeceg lima...da li je to dovoljno ili da se kupuje 1000w.poz
 
28.11.2011
12
2
0
63
Koristio sam 400W i 600W HPS sijalice.
Jedna sijalica kroz ceo ciklus, sa odlicnim rezultatima.
Svake godine, nova sijalica... naime efikasnost drasticno opada sa upotrebom.
Kupujem najpristupacnije, "obicne" HPS sijalice a ne iz "grow" serije. Iako grow sijalice tehnicki daju malo pogodniji spektrum svetlosti, mislim da su benificije toliko male da ne isplate razliku u ceni.
Uvek bar 1 sijalica u rezervi.
:)
 
01.08.2012
1
0
0
31
Pogledajte prilog 2443
Pogledajte prilog 2444
Pozdrav svima!Citao sam ovo sto ste pisali za zivinu prigusnicu i za one hps sijalice koje mogu da se koriste sa zivinom sijalicom!Ja sam iz Srbije meni je problem da nadjem na netu te sijalice gde se prodaju,pa bi hteo da stavim na ovu prigusnicu!Hteo bi da kupim sijalicu sa ovog sajta (http://www. ***********. com/srb/index.php?route=product/product&path=20_26&product_id=49) pa ako mozete da mi kazete da li odgovara ta sijalica sa ovom prigusnicom(mislim na vatazu) jer na prigusnici pise da je 125 VA a ne pise koliko je wati!A i ne razumem se bas u elektriku i da mi kazete kakva je sijalica sto se nudi na ovom sajtu(kvalitet...)!Inace sijalica mi treba od 150 w za box 50x50x90 za 5 biljaka Easy Ryder !
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
MarcoPolo je napisao(la):
jel netko koristio ovo cudo? Cool plasma Super Grow Light?

Koji carevi su ti ameri pa to je strašno :) Uzeli od čajneeeza malo veću pošiljku indukcijskih lampi, naljepili super grow etiketu na njih i prodaju po 700$ komad :icon_lol:

Inaće, ovo je plasma žarulja :) PLASMA INTERNATIONAL - HORTICULTURE


@crncic

Atashmenti ti ne valjaju, predpostavljam da si htio dići slike prigušnice. Link je cenzuriran. Kupi si komplet, šta se patiš sa nekom rabljenom prigušnicom za koju ne znaš ni dal je ispravna... ajd da je za hps nebih ništa rekao, al ovako je bzvz.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Strpljenja... e da, moraš znat i čitat također. Al brijem da znaš, tako da nema problema ;)

Edit:

Buhuhuuu Power, pokvario si mi foru :p
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
MarcoPolo je napisao(la):

to su majke mi najobičnije gluposti.....ja sam u ovom trenu totalni nevjerni toma....kad vidim da su ih počeli koristit u komercijalnom uzgoju i sve ove velike kuće kaj sade....onda ću možda razmislit o pokušaju kupnje.....mogu oni stavljat biljke pod to koje su bile ispod hps-a koliko oće...dok ne stave filmić koji je sniman bez prestanka i di ću vidjet takvu biljku onda ću to i povjerovat...al rekoh možda... =)

@zlo: daj poweru kaznene za uništavanje fore...hahahaha a jeste ludi :D (power nećeš se ljutit radi ovog šta se malo šalim) ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
$DoLaR$ je napisao(la):
... @zlo: daj poweru kaznene za uništavanje fore...hahahaha a jeste ludi :D (power nećeš se ljutit radi ovog šta se malo šalim) ;)

necu se ljutiti ukoliko se ne nastavi spamovanje... inace, moderatori ne mogu jedan drugom deliti kaznene, mogu samo svima drugima ;) sem admina naravno
 
15.09.2012
38
50
18
40
pozdrav ljudi!u pripremi sam boxa 180cm x 180 visinu bih korigovao lancima jer zid ide od 2metra prema dolje,poshto je to u podrumu planiram staviti hps 2x400w,poshto se kachimo na cijelu zgradu josh uvjek se raspitujem kako to ide kod nas,ili bolje da koristim samo jednu hps400w i manje biljaka veci prostor?.sad pitam vas koliko te sijalice potroshe ako se drzhe na 12/12h od pochetka do kraja+dodatna oprema?
nadam se da ce proteci sve u najboljem redu!
p.s.nov sam u svemu ovome pa korisna je svaka informacija i ako dzidzam dugo i mnogo bash e!:sick:poz e!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
monDe je napisao(la):
...poshto je to u podrumu planiram staviti hps 2x400w,poshto se kachimo na cijelu zgradu josh uvjek se raspitujem kako to ide kod nas...

Ako je to podrum u stambenoj zgradi, zaboravi. To je zajednička potrošnja tako da ni sa jednom od 400W ne možeš uzgajati tamo.
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Vidim kroz postove da ljudi traze hps lampe bez startera. Treba naglasiti da hps lampe kao i mh rade na 4000V a ne na 220. prigusnica se spaja na 220V gradske mreze ali sluzi za dizanje napona na 4000-4500V i takozvani propaljivač u seriju koji daje u startu udarni napon kako bi se žarulja propalila. Kada se propali, natrijevi plinovi se usiju i tada kreće svijetlo. E40 grlo je na njima baš zato da je ljudi ne bi ušarafili u 220V grlo. Uglavnom bi osigurači iskočili i žarulja bi pukla jer je struja ogromna a njoj treba visoki napon a mala struja.

Prigušnica dakle prigušuje struju. Prigušnica je naš naziv. To je najobičniji trafo. Transformator. A svi znamo da trafo smanjuje struju diže napon i obrnuto. Uostalom pitajte googl ili vam omiljenu tražilicu. Razlog popriličnog grijanja "prigušnice" je baš to prigušivanje struje. Mora se pretvoriti u nešta pa se pretvara u toplinu. Velike prigušnice više se griju.

Kako radi Natrijeva žarulja. Imate cijev punu Natrijevog plina. Na krajevima cijevi imate elktrode. Propaljivač koji je spojen u seriju sa prigušivačem pulsno propucava visoki napon na krajeve elktrode dok se natrijev plin ne zapali. Ionizira se i počne voditi struju. Kada provede struju počne isijavati fotone no tada je žarulja u kratkom spoju i zato imate prigušnicu da smanji struju kratkog spoja inače bi zbog kratkog spoja došlo do iskakanja osigurača, eksplozija lampi itd.

Eto tako ukratko a na dugo ovdje en.wikipedia.org/wiki/Electrical_ballast
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
07.10.2012
3
0
1
34
Pozdrav,
evo ovako planiram uzeti žarulju.Zanima me Vaše mišljenje dali da uzmem žarulju koja ima u sebi za jednu i drugu fazu ili svaku posebno_Ovo je primjer tih sto imaju u sebi jedno i drugo.
1.Superplant MH/HPS 400W (Dual arc žarulja za najbolje rezultate u fazi cvatnje i vegetacije)
2.Sylvania HPS GroLux 400w (idealna je za obje faze uzgoja)
3.SunMaster HPS žarulje 400w (idealna je za obje faze uzgoja)