High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
36
Pozdrav ljudi napokon sam i ja nabavio HPS, inace to je s vanjske rasvjete i sve radi.
Na sijalici pise: OSRAM
VIALOX
NAV (SON)-T
250w
P.R.C. f 758
Mene sada zanima dali ta sijali ca valja za gajenje i jeli normalno da se prigusica dosta zagrije, opeko si prst
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
36
hvala na informaciji, malo mi je cudno bilo da je vruca a ja bena odma moram gurati nos di mu nije mjesto
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ma sve je to pet i do jaja dok te stuja ne sprzi ko mene kad sam spajo bjedni clf...
ono pamet m nnije mogla rec da trea prvo ištekat kabl iz uticnica pa ond spajat...
ko se opece puse i na ladno jel ? hehehe
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pazi i kad isključiš, treba joj neko vrijeme da se ohladi, i montiraj je nekako da je na ravnom, da nije na nekoj krivoj podlozi, jer ce kasnije od "manjeg" doći do većeg "drmusanja" ballasta!

Samo me interesuje odakle je skide???? mislim sa vanjske rasvjete????
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
36
Bezze_Sa je napisao(la):
Pazi i kad isključiš, treba joj neko vrijeme da se ohladi, i montiraj je nekako da je na ravnom, da nije na nekoj krivoj podlozi, jer ce kasnije od "manjeg" doći do većeg "drmusanja" ballasta!

Samo me interesuje odakle je skide???? mislim sa vanjske rasvjete????

E moj care skripa je, sam sanader kaze da stegnemo remene pa sam i ja stegno ga.
Pricam frendu putem da od moga grova nema nista dok ne nabavim HPS, i mi puem idemo i ja mu tupim u glavu da su te lampe na spubovima. Tako mi setali i puklo frnda u glavu da uzmemo bonzek rucnu pilu i prepilimo stup..... tako da sam doso do lampe.

HEHEHE.... jbg druze snadi se
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Nisi morao seci , ja sam bio pijan i setao se sa curom po parku i kontam aj da uzmem sebi jednu popeo se na stub i imas tamo gore dva dugmeta samo stisnes i ono se otvori samo ovi moderni reflektori.. Jos sam golom rukom odvrnuo , a misleo sam da je vrela al nije bila ,mozda je to zbog toga sto je napolju neznam al nije bila vruca .. Samo sta mi to vredi kad ja nemam pojma sta mi treba da bi je upalio tj. Znam al nemam to ovde nigde kupiti i da ima opet ja se nerazumem u to ,, trebao bi neko iskusniji da ide samnom posto se ovde to nezove upaljac i prigusnica .. Balast itd ... Da nedavim..
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
prekopavam forum po milijuniti put u potrazi za nečim za što sam siguran da sam vidio, ali nema šanse!
naime, negdje je bio izračun lumena po biljci, ili prostoru a sad nema pa nema! zna li itko ili sam ja to sreo negdje drugdje?
 
21.12.2008
2
0
0
43
Eddie je napisao(la):
Kad smo se vec raspisali o tehnici da pomenem da i prigusnica za zivine lampe moze da posluzi za hps naravno uz dodatak startera. Postoje razlike u potrosnji medju njima pa se proizvode recimo hps od 360 i 220 W kao zamena za zivine od 400 i 250 W . Mogu posluziti i ove od 400 i 250 dace nesto slabiju svetlost ali ne previse. Cak je i hps 400 w radio na prigusnici od 250 ali to vec ne valja. Obrnuto - slabija sijalica na jacoj prigusnici ne pokusavajte da vam ne explodira u lice.


Slabija sijalica se MOZE koristiti na jacoj prigusnici. Bar ja tako radim oduvjek i nije dolazilo do nikakvih eksplozija. Vazno je obratiti pozornost na FERKVENCIJU prigusnice i lampe - ta mora biti ista.