High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
A odradija si koji grow?Ako nisi ostavi se 30 biljaka,nije to za tebe.Mh ti netreba.
Ima na forumu koliko ide na 1m2.
-Imaš viška para ili šta?Velika lova se uloži u biznis da se pare vračaju.Kako ti misliš da ti se vrati?
-Edit-i zašto otvaraš 2 teme za isto pitanje?
Odeš ti tako u racqu brzo:icon_arrow:
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Prodao sam stan ,pa bih sada da ulozim neki evro u pametne stvari :))) mislio sam da uzmem 15 semenki white widowa i 15 semenki ak 47 ,naravno feminiziranih.pa me intersuje da li mora MH u vegetativnoj fazi,ili moze i Hps ,cisto da ne bacam pare ako moze samo HPS.
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
jel zna netko išta o onim digitalnim prigušnicama? jel se one spajaju bez startera i kondezatora direkt na žarulju ili?
 
18.06.2009
23
2
0
39
Pa nisu kvalitetnije.

Electronske prigusnice se manje greju, ne proizvode brum dok rade i manje trose struje u odnosu na magnetne prigusnice,
Za starter nisam siguran ali verujem da postoje modeli sa i bez integrisanog upaljaca.

Elektronske prigusnice su u proseku 2x skuplje od magnetnig.
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
i ja mislim da bi digitalne trebale biti bolje, mada sam po forumima vidio da se ljudi žale na neke, valjda lošije izvedbe. ali zato npr. lumatekove svi hvale na veliko.

Elektronske prigusnice su u proseku 2x skuplje od magnetnig.
našao sam nešto za pola cijene, to bi onda taman bilo to. i još ne moram kupovati starter.
faktor snage se kod njih kreće negdi između 0.96 do 0.99, dakle ni kondenzator nije potreban.
zna li netko koliki je faktor snage kod magnetskih prigušnica bez kondenzatora?
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Mislim ići poslije do trgovine,kad završim sa poslom pa bi mi trebao brz odgovor.Naime kad sam se zadnji put raspitivao u trgovini,prodavač mi je rekao koliko toplu oču,ja sam rekao najopliju.Da li se to odnosi na spektar (plavi,crv,itd..) ili nešto drugi i ima li kakva oznaka za tu toplinu? Naravno treba mi za uzgoj.A šta da kažem prodavaču ako me pita šta će ti? :icon_lol:

Zadnji put sam mu rekao da mi treba da si osvjetlim dvorište:icon_lol: pa sam se bojao da mi ne uvali neku sa lošijim spektrom.

I još nešto.Vidio sam kako prigušnica,starter idu od 70-400 W pa dali mi se isplati kupiti žarulju od 250 W,ili bolje od 400 W.Za ovaj grow koji je u planu (biljčica,dvi) mi je 250 W i više nego dovoljna ali sljedeći neznam.I kolko otprilike struje dođe u RH od tih žarulja pa da po tome vidim,jer ako je razlike primjetna rađe ću slabija pa jednaog dana možda i bolju nabavim?

hvala

Peace:bis:
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Gledajte ja sam kupio OSRAM VIALOX NAV-E 4Y (SON-E) 150W grlo e40

e a ona nije onako plosnata nego je bulb,pa moze li mi tko reći koji dio oznake govori o tome da li je bulb ili plosnata jer bi htio uzet HPS od osrama zato jer mi je trgovina blizu i rade sa osramom.
Treba mi plosnata za cooltube za sljedeći grow polako se pripremam zato.

poz
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Gdje da pronadem u zagrebu HPS 250 w sa prigusnicom i starterom i kolika je otprilike cijena takvog kompelta....aj budite susretljivi pa mi pomozite kojom informacijom jer mi je to jedinstvena prilika da kupim jer ode di ja zivim nema u krugu od 100 km a sa cfl-om mi se neda zajebavati kad vec imam priliku
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ima li ko viška ili cak ako hoce da zameni prigušnicu od 250W.....
Dao bi 400W prigušnicu i ako treba sve ostalo bez lampe za prigušnicu od 250W
U odlicnom je stanju marka je neka Italijanska!Meni je previse 400W za box bez cool tube-a ne mozeeee :(
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Za prvo google a za drugo također google iako ima tema o potrošnji ali zavisi u kojem si sustavu bar za hr pošto ima 3 tarife pa računaj watt,kilovat,cijena po kilovatu,kad misliš da gori jer ima skupa i jeftina struja...
Nitko nezna točan odgovor jer cijena svega varira,može se samo nešto bubnuti...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ma prespojiš kabel sa brojila i dobar si :vb_kez:

400w... pa ono.. od 50-100 eura, zavisi kako i gdje kupuješ..
Searchaj malo forum..