*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobro ti ove ljute uzgajas. I ja svake godine stavim par komada, jedino gledam da nisu prejake, ako jesu idu
na sušenje i mljevenje za začin.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Moje idu pola u mleveni paradajz a pola na sušenje i tucanje :)
Ma muku mučim sa njima,trudim se da ih formiram lepo preko zime i da ostanu niske makar do polovine februara,posle idu na prozor pa nek rastu u vis kolko oće a nova tura ide u box :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja naredni mesec krecem ovu turu

30aalbl.jpg
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ma ništa specijalno,melješ paradajz i čili zajedno u lonac,kad završiš posoliš koliko ti odgovara,možeš ako hoćeš da staviš vinobran i konzervans par kesica mada ti u principu ne treba,posle napuniš u flaše i eto :)

Edit: Melješ na mašini za mlevenje mesa,samo staviš onu najsitniju rešetku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Ohohoho :ridinghorse: , upravo narucio gomilu semenja, svakakvih cili papricica, pa ako imate neki pdf, odakle mogu da vidim sta i kako treba posto sam (noob) nikad nista nisam sadio (jesam ali tipa zabodem u zandinjeru, pa ako nikne nikne xD). Sad voleo bi da mi sto vise uspe od ovih semenja sto sam uzeo. Evo koje su paprike pitanju
1. Moruga Scorpion
2. Bhut Jolokia
3. Orange Habanero
4. Red Habanero
5. Royal black chilli
6. Tabasko chil

Pa reko ako imate kratko uputstvo, znam da je najproblematicnije dok niknu posle se samo radi na odrzavanju.. Usput, hvala :respect:


Edit: skontao sam da moraju da se razmaknu tj. da se ne bi ukrstale, pa ono. Pomagajte.. :rofl:

EDIT2: sta je toping i pruning? :)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ako znaš da uzgojiš kanabis znaćeš i čili :)

-Režim svetla 16/8 (16 sati svetla,8 sati mraka) a možeš i 18/6,kako hoćeš.
-Zemlja isto kao za kanabis,znači teramagma,composana,florabella universal (ja nju koristim već godinama),pomešana sa perlitom.
-Možeš ih držati pod CFL 6500k osvetljenjem do proleća ako planiraš u baštu posle da posadiš. Kažem pod CFL jer tu polude,ne znam zašto ali mnogo bolje i brže rastu u vege fazi nego pod hps. Ali ako planiraš cvetanje i plodove indoor moraš da nabaviš hps kad procvetaju.
-Kad klijaš semenke stavi u po jednu čašicu po jednu semenku i čašicu prekrij providnom kesom ili najlonom i obaveži sa strane čašice onim gumicama za tegle,tako ja radim i germinacija mi je blizu 100%. Neka budu na jako toplom mestu tokom klijanja,oko 27-30 stepeni. Za 5-6 dana će ti nići prve biljke a druge možeš da čekaš i do mesec dana,to je normalno za čili. Ako ne niknu posle mesec dana bacaj ih.
-Zalivaš SAMO i SAMO KAD JE ZEMLJA TOTALNO SUVA I SAKSIJA SKROZ LAGANA,tj kad biljka obesi lišće. U vegetaciji vole maaalo više vode ali u cvetanju ne,što manje vode-ljući plod.
-Ako planiraš outdoor i saksijama a vidim da imas sve capsicum chinense(osimm 5. i 6.) planiraj veličinu saksije minimum 15-20 litara.
-Možeš u mešavinu zemlje i perlita dodati i kokosova vlakna,zadržavaju vlagu i do 600%,odlična stvar za letnje vrućine u outdoor-u.
-Što se tiče đubrenja u prvih mesec ipo dana imaš sve u zemlji,znači tad ne đubriš. Tek posle ako primetiš da ti lišće dobija svetlo zelenu boju ako je biljka i dalje u vegetaciji đubriš sa trećinom doze đubriva za vege fazu i đubriš na svake dve nedelje ili samo jednom nedeljno ako vidiš da joj ne smeta. Naravno u cvetanju se prebacuješ na đubrivo sa većim priocentom P i K.
-Toping je da biljci odsečeš glavni vrh i ona onda na tom mestu pusti dva nova.
-Pruning je uklanjanje lišća sa biljke u cilju toga da gde je nekad bio list da na istom tom mestu posle izraste nova grana. Ovako to izgleda:



Nadam se da sam bio od pomoći :)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Nije mi se svideo oblik koji Bird's eye poprima pa sam odradio brutalan pruning na obe biljke:


Trinidad Moruga Scorpioni i Habanero Gambia Red,preneti na prozor i kao da su podivljali,izbacuju cvetove na sve strane,poduplali brzinu rasta...samo me jedna stvar brine a to je da novi izdanci imaju nekako skvrdžen oblik,pomalo spaljen i hrskav...verovatno je reakcija na sunce,valjda će sve da bude ok.

Trinidad Moruga Scorpioni:


Habanero Gambia Red:


Grupna:
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Hvala,trudim se :)
U malim su saksijama,presadiću ih sad za vikend u malo veće i tu će biti do kraja marta,posle idu u baštu :) :) :)
Daj bože da i vutru budem mazio na proleće...hehe ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Evo me opet :D :D :D

Birds eye chili posle pruninga sa masom novih vrhova:


Evo vam primer kako izgleda žedan Trinidad Moruga Scorpion(samo kada postanu ovakvi ih zalivam):


Jedna bebica habanero,cvet oprašen sa Scorpionom,ako uspe da sazri ostaviću seme da vidim kakav će hibrid da ispadne:


I jedan novitet za ovu godinu. Ovo je neki moj hibrid Jalepeno x Numex Twilight,videćemo kako će da izgleda: