*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
ChiliHead je napisao(la):
Ako znaš da uzgojiš kanabis znaćeš i čili :)
Živ bio hvala puno. Bunilo me toping pruning :D redovno sam pratio temu, posle vidim nema odgovora pa zabatalio i evo sada pogledao i kada sam video baš sam se oduševio, inače tvoje papričice su brutalno dobre. :respect: :respect: :respect: Sumnjam da ću ih presađivati u baštu ali hoću u velike saksije pa u dvorište, nekako sam sumnjičave prirode kad je u pitanju dvorište svašta može da se desi xD Još su male imam 9 vrsti :ridinghorse: HAHAHAHHA sakupljao sam ih kao pokemone. Mislim da mi je vreme presaditi u čašu od jogurta. Zemlju zbog ograničenosti uslova, sam uzeo najobičniju ali sam pazio na PH. Evo nekih slika. Nisam stigao zbog faksa napraviti normalan boks, ali danas ću poraditi na tome. Imam 4 CFl svaka 6400K i 900lmn (nisam imao sredstava tada za bolje, ali mislim da im je ovo dovoljno, za početak da se ne bi izdužile preterano. Uspeh samo 2 slike podeliti ostale su prevelike. Slikaću danas manje, imam čokoladni habanero jednu mladicu koja je skroz žute boje kao banana i to me baš zbunjuje..
Trenutno su ove veličine, mislim da su pod sijalicama minimum 12h dnevno, ali sam ih do sada držao kako valja 18/6. Doduše metnem ih posle 19h jer kako vreme prolazi posle je jeftina struja :ninja:
DSC00104.JPG

DSC00107.JPG
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Biće im ok tu do neke 3. nedelje :)
Samo pažljivo kada budeš presađivao da ne oštetiš koren pošto vidim da si po par sadio u jednu čašicu.
Ja bih to za nedelju dana stavio svaku u svoju čašu,posle će da ti se zapetlja koren i imaćeš problem :/
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Sutra ću ih presaditi u čaše od jogurta, i tu držati jedno 2 ned. E sad jedino me buni koju sledeću uzeti saksiju, pošto ću imati dosta biljčica, mislio sam u neku od 3L i onda u konačnu od 10 do 20L nisam siguran, da li je takav postupak tj. jel 10L optimalna za papričice? Jer ako je 10-20L to predstavlja trošak :ridinghorse: svejedno imam negde oko 50ak biljčica od toga ako mi rikne koja, a nadam se da neće ukoliko i rikne recimo 10ak komada, poklanjaću one srednje i lošije razvijene, a sebi ću ostaviti najlepše. Možda čak probam prodati nekome čisto malo da uberem koju kintu da unapredim boks koji je u izradi :127fs4573872: :127fs4573872: :127fs4573872:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
da imam bastu sadio bih napolju, u saksijama 3~5L i prvreno sve ok, a maximum ti odredjujes... zavisi i sta imas od vrsta, sto veca saksija veca biljka, ne zaboravi samo da prilicno izrastu (sem patuljastih vrsta koje mogu i u zardinjere), ja sam prosle sezone imao joloku u 10ak litara i zauzela mi je bar kvadratni metar terase, oko metar i po u visinu... 5 biljaka mi je popunilo terasu, a ti imas 50, basta je po meni najbolje resenje, jedino ako imas neke visegodisnje mozes u saksije pa preko zime uneti... kako god, sunca i vode i ima da raste ;)

ovo je crop fotke sa terase, joloka + lemon i choco habanero, znaci 3 biljke na povrsini 1.5 x 2m pre cvetanja

rc29h2.jpg
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
U seed ala šure te tvoje paprike zverski rastu :notnice: ne mogu naći trenutno svesku u kojoj piše koje su vrste imam 9 komada, brds aj, b. jolokia crvena-žuta, rojal blek, moruga skorpion, tabasko, habanero crveni-žuti-čokoladni LOL setio sam se :ninja: nevera. Imam dvorište :D frknuću ih u 3-5L do početka aprila možda sredinom aprila izbaciti u dvorište pa nek džigljaju. Inače kad malo još izrastu frknuću updejt, a imam i Godži bobice, ali slabo mi nešto uspevaju, nadam se da ću uspeti i sa njima. Bašta će biti ludilo Paulwoniju elongatu još kad potrpam, imaću možda i malo banbusa i onog kukuruza u boji, a kad napravim boks u boks ludilo :maryjane: :dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Yxzzza

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
Kad smo kod papricica... 27.03 stavljenje na klijanje u maramice i tanjirice u boxu na 30C:
-Cayenne pepper
-Tabasco
-Bhot Jolokija
-Habanero
-Jamaican hot chocolate
-Facing heaven
-Cumari pepper
-Thai sun chili pepper
-Fatali
-Jalapeno

Valjda im nece trebati puno da proklijaju, posto ih planiram malo drzati pod lampama, a u svakom slucaju kolike god da budu idu van oko 20.04 zbog zgusnutog rasporeda u boxu :goldmaryjane:
...javim se sa slikama ako ista bude od ovog.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead