*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
a mozda krene jos neki, uradi sve sto mozes pa kako prodje. i tako svi kazu da je eben za uzgoj i predstavlja pravi izazov za uzgajivace, bar one koji su culi uopste za sortu
"Like its extreme rareness, the plant has very distinctive growing habit and physical characteristics, besides requiring at least one month to germinate; the plant grows extremely slowly and very sensitive to weather changes mainly cooler temperatures. After germination, the plan sets light green color leafs covered with tiny fuzz when touched the plant releases perfume aroma pleasant to smell. Plant needs warm but not too hot temperature, they like shady areas but not too wet soil. This is a very rare variety that is very difficult to grow. 100+ days"
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Meni prosle godine nisu isli,sa namakanjem vode i kojekakvim sranjima... jes da je bilo kasno,al eto,probalo se... a ove godine,islo je sve direkt u zemlju,samo zaliveno sa cajem od kamilice... i izlazak je brz bio... do 10 dana sve su izasle... neke pre neke kasnije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Hvala kompa na informaciji, bacio sam se odma u akciju nemam kaj cekati. :) Stavio sam ih malo prije u caj od kamilice - to sam negdje procitao da je bolje nego u vodu namociti (valjda nisam zajebo sa tim). Namocene ih planiram drzati par sati pa onda u zemlju. Neke su potonule neke nisu, jel to normalno?
DSCN0759.JPG
Nakon toga cu ih piknuti u zemlju (Composana Univerzal), kad proklijaju i malo porastu odma ih planiram presaditi u finalne posude (15-20L). Jel to ok?
DSCN0760.JPG
I jos jedno pitanje, posto je vrijeme u Zg jos uvijek sugavo, a ni prognoza za 4. mj. nije idealna. A ja ih planiram staviti van kad ih presadim u velike tegle jer nemam drugog izbora nego odma van sa njima. Ponoci ih mogu pospremiti u kucu ako bude prehladno?
vrijeme.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Namocene ih planiram drzati par sati pa onda u zemlju. Neke su potonule neke nisu, jel to normalno?
trebalo bi tokom vremena sve da potonu, nemoj par sati, ako si ih vec stavio u caj ostavi bar do sutra. bilo bi bolje da mozes neke i direkt u zemlju, za 40 menki i te (manje) posude sto planiras treba ti bar 600L zemlje :) nece se smrznu napolju cim prodje opasnost od jutarnjih mrazeva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and baobab

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Od svake cu ostavit po jednu vrstu za sebe, znaci 7 kom. - treba mi malo vise od 100L Zemlje. Nisam lud da idem sa 600L zemlje, i ovo mi je previse za prvi put. :) Ove ostale koje proklijaju cu poklonit nekome ak nadjem zainteresirane, a ak ne bit ce :grob:.
Znam da nije to nauka za saditi, ak znam travu znat cu i ovo..al volim se raspitat prije nego krenem u nesto novo tak da hvala jos jednom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
30.01.2013
142
145
43
u rukama mi se našao plastenik, nekakva srednja velicina, 1,5 visina, mozda pola metra dubina i metar sirine.
preporucate li sadnju papricica u tome, ili vani?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
evo jos brzoklijajucih sorti, pojavljuju se nakon 4 dana :) znam da na fotkama nema sta da se vidi al kacim iskljucivo zbog datuma da mogu kasnije zabeleziti koliko kojoj treba do cvetanja i koliko da sazri. ova tema nam dodje kao zajednicki dnevnik ;)
P3280466.JPG
P3270462-vert.jpg
a nova tura ide na klijanje za mesec dana
nemoj cekati toliko, sto pre to bolje, probaj sredinom aprila najkasnije
preporucate li sadnju papricica u tome, ili vani?
moze i plastenik ako se otvara, al po meni je najbolje direkt u bastu na sunce i kisu :)
@Stipe, ajd da vidimo uskoro cgn, nage su ti ko lutke
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Slazem se i ja za zajednicki dnevnik. Zato sam i ja okacio sliku da imam podsjetnik kad sam ih stavio u zemlju, makar morat cu pomaknut za jedan dan jer ...malo sam prenaglio. :)
 
Poslednja izmena:

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Evo mislim da sam i ja gotov sa chilijem za ovu godinu sto se tice sjetve. IMAG0271.jpg
Sjeme je moje od proslo godisnjeg uroda
Trinidad Scorpion
Chocolate Habanero
i dvije nepoznate sorte koje su mi se jako dopale.Ove ce biti cupani rasad.

Po temperaturama nije jos za stavljati u zemlju barem 20-tak dana a mozda i vise ali cu ih drzati na balkonu (mislim na odrasle biljke iz zadnjeg mojeg posta).

A sad se bacamo na sijanje paradajza te lubenica i dinja:drull::drull::drull: