*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
@PowerSeed
Istina. Stvarno jako dugo sazrijevaju. Iz zelene u ljubicastu pa onda na kraju u boju marelice ili tako nesto. Velicina plodova se takodjer jako razlikuje. Oni rani plodovi su i duplo manji od ovih koji sada krecu. Interesantna sorta za uzgajat. Zahtjeva dosta zemlje u vegetaciji, inace joj jako dugo treba da se oporavi i krene u novo vegetiranje jednom kad krene cvjetat. Takodjer treba neki support jer se prevali pod tezinom i kolicinom plodova.

Za CH i GF. Samo naprijed, mozda budemo konkurencija :D A i ti Pow ;) .... sjecam se 1€ na pijaci kad si pricao hehehe
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Evo, ovo je trebao biti Jamaican hot chocolate, a ispada nešto čemu nisam siguran u ime. Definitivno nešto iz te široke habanero obitelji, tko zna što se križalo... IMG_20160816_212316.jpg

Ufff... Da se nadovežem, sjedim pred tevejcem, gledam gimnastiku, i umjesto pljuge ja udrem jedan današnji habanero red, evo me štucam već 10 minuta ko zadnji pijanac. Al neka, dobra je aroma... :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
@ChiliHead
to ti pricam, chili je jako zahvalan, mozes prodavati dok je svez (ako nema sanse na pijaci preko nekog mozes uvek videti da li je zainteresovan neki kineski restoran za svezu robu, rastrci se malo pa vidi na godinu, ako negde uletis to je vec bingo), kad prodje svezina moz od njih vaditi seme, pa sa ostatkom na susenje kao sad sto radis, il neka obrada u formi umaka/sosa, kako god kad pogledas tu se nista ne baca a rok trajanja nije bas kratak, kod suvog/susenog/mlevenog boga pitaj koliko, kod umaka i do godinu dana. + gde je prica o domacem ajvaru/pindjuru sa brendiranim cilijem... 750 din. je bila tegla od 250 gr. prosle godine ovde kod mene na festivalu chilija
@metalmaniac, upravo krecem na isto to, pa uz veceru i tv da i ja malo stucam. onda pljuga legne, al bas legne duvka, meni je odlicna kombinacija chili i vutra
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
IMAG0393.jpg IMAG0395.jpg

Ovo sam radio prije par dana.

Lemon Drop + Purple Cayenne + Red Cayenne
Oprani narezani na ploske, sjemenke izvadjene koliko sam mogao.
Od zacina sam koristio pola kavene zlice soli papra i susenog bosiljka i zajebo sam se pa jos stavio i zlicu secera.To je izmjesano sa maslinovim uljem i prelijano preko feferona.Mislim to pustiti bar tjedan dva pa cu tek onda probati.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
bro, jel to lemon il ona inca, nisu isto mada verujem da su slicni, ista im zemlja porekla :) sta god da je od ta dva, jeo bih sad sveze pre nego habanero koji me ceka za veceru :) ako je inca a probao si, jel ima izrazen ukus citrusa, kakav je smek. ako je lemon sve mi poznato ;)
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Ne ovo je Lemon Drop. Inca Hot nije jos 100% pozutila tako da ju nisam probao.
Nego kad su dobri (zreli) Lemon Drop i ostali zuti feferoni da bi se moglo vaditi sjeme.Sad dok promjene boju iz zelene u zutu ili treba cekati da pocrvene?Ako uopce pocrvene?

Vidim da ste se dotakli teme prodaje feferona.Da ne iznosim previse detalja jedna poznata firma u RH je nudila 15 kn (oko 2€) za kilogram svjezih feferona u otkupu sto je presmijesno po meni.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Ako uopce pocrvene?
ne, zuto im je ende. bar za lemon drop govorim, nikad crvena a incu nisam gajio, mislim da ide isto samo u zuto. kad pozuti zreo je, moz vaditi seme dok jedes, sto obicno ja radim :) il ostavi koji komad da malo odlezi, dozri i omeksa pa onda vadi. a mozes i da ostavis par komada da se osuse, pa vadi seme iz suve s proleca ;) moz da se igras kako hoces :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Da upadnem u rijec :)
Ma nesta se bralo pa da to zabiljezim :)
Nista novo osim St.bartha ili kako vec ? Nisam ga probao ,ali imam ozbiljnu namjeru.
TMS ,JHC,CGN...mala ,ali ljuta Fatalii
Moga bi sa ovim zaljutit malo manji kvart hahaa 20160817_175334-1.jpg

Edit:
St.Barth.
Probao sam ovog....zutog :)

Meni je to isto kao Habanero ,ili Savina...Nebi ih znao razlikovati da ih ne vidim.
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Koliko ljutih paprika stavljate u ajvar, tako da bude jestiv svima? Imam 30 kila paprike i patliđana, otprilike pola će biti ljuto. Unutra stavljam svježe tabasco i cayenne, ako ne bude dosta, zalutat će i habanero...
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ako se zezne pa ce dodat ovu blagu polovicu da razblazi:)jednom sam se ja zeznu u pocecima,kuham rucak i jedan feferoncic zavlada cijelom tecom gulasa...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ne savetujem da se igrate sa celom paprikom u gulasu, obicno ne izadje na dobro. frend je pravio kotlic sa divljaci, jedno 20~25L, stavio jolokiu... posle je ekipu koju je pozvao na kotlic vodio u obliznju cevabdzinicu na klopu da se oduzi, kotlic bio ne jestiv. da ne bi bas sve bacio, izvadio je samo divljac i kuvao sutradan ponovo, i ponovo nije bilo za jesti. dozirajte malo, bar ako znate sa kojom paprikom radite
@opa cupa, bro, pa ti si postao ovisnik o legalnoj supstanci, bra'o :) capsaicin rules ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe