*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.05.2015
115
229
43
Hvala, a tek da vidis one druge :D Pitacu za lepak, bas i mene zanima, planiram sledece godine da prosirim asortiman :)

Mogli bi vi iskusniji da mi date prdloge za par sorti, za ekstremnu ljutinu gajio bi opet Bhut jolokiju, a voleo bi da mi preporucite nesto ukusno i aromaticno :)
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
danas za rucak ubrao najstariju sa ovog hibrida, nije jos zrela al nisam mogao izdrzati. ostale ce sacekam da pocrvene :)
Pogledajte prilog 23559

I kakva je bila ljutina?Imao sam i ja taj problem s čekanjem :)
Jučer i danas sam ubrao po jedan cayenne papper i nisu bili baš ljuti.Osjetilo se malo ali još su uvijek zeleni pa se nadam da će biti ljući.
Ubrao sam i jednu ljubičastu ona se skoro nije niti osjetila.Od sad ću probati ne brati bar dok se ne počnu crveniti.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Po trreci put bishop odbacuje cvjetove. Bio se nesto oklembesio ne znam koji mu je sve je dobio po regulama. Sjetim se da flashnem ja ipak da vidim oce li biti promjena i za sat dva prepolodile se sve tri. Nisam pretjerivao u gnojivu ne znam sto su zablokirale ali evo od juce super izgledaju.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
cheiro roxa
P6270084.JPG

Nadam se da ima izgled Habanera
deluje malo izduzenije al moramo sacekati da sazri par komada pad da vidimo. cije seme je u pitanju, ne znam dal si negde vec spominjao. i koji je habos u pitanju ako znas detaljnije

@L0oD, taj wild brasil pod obavezno da vidimo, ova roxa gore je isto "brazilka"
 
Poslednja izmena:
21.02.2015
29
97
18
38
Tesko ces videti ove egzoticne u slobodnoj prodaaji negde, ali sam video da prodaju preko neta na komad i salju postom. Vidjao sam i po pijaci da prodaju u saksiji neke male ornamentalne sorte, ali nista slicno ovim nasim otrovima. Ipak to ostaje samo entuzijastima koji to rade iz hobija.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
kod mene je bilo je pre dve godine, habanero i jalapeno je neko privatno radio i pustio po univerexport marketima, al samo te jedne godine, ne secam se cene al bilo je ok. par paprika u kesici sa nekim kartonom i objasnjenjem sorte, meni licno zao sto nema vise, ta sezona i pfff. na pijaci po nekad naleti biskupova kapa, poberu zelenu bez potrebe jer prave mesta u plasteniku, ni ne znaju ljudi da je dvogodosnja nit da treba biti crvena, tu i tamo se moze kupiti to sto kaze @QuickBen neka ornamental i to uglavnom vec ukrsten hibrid pa na kraju ne beres bas sta si mislio da si kupio, al ok su, no nema bas neke ponude, pogotovo ne sto smo sve ovde spomenuli i sto radimo iz licnog zadovoljstva. nije bas neka chili kultura na balkanu al kad pogledam temu, prikazano i broj strana ja sam skroz zadovoljan ovim nasim kutkom. ima nas a bice vremeno i vise, treba popularizovati i zbog toga sto se zna da je znatno manji broj tumora debelog creva i te zone u podrucjima gde je zastupljena "ljuta" ishrana. ono sto znam je da se to kupovalo kad ga je bilo te sezone, nije mi jasno sto nisu nastavili, a da imam uslova ja bih garant radio neki vid "biznisa" sa okolnim trgovinama, siguran sam da kvalitetna paprika ima prolaza al eto vidim da ipak nise zastupljena ta prica bas adekvatno, klasicne "ljute feferone" dominiraju i to je uglavnom to. kad bi se ponuda pojacala verujem da bi kupaca bilo, al jbg. ja za sada takvih uslova nemam a sto se mene licno tice to sto odradim na terasi za mene i komsiluk je dovoljno :)
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
ne secam se cene al bilo je ok
Što misliš pod bila je ok?Jeftina ili dobra da bi se isplatilo uzgajati?

Ubrao sam i jednu ljubičastu ona se skoro nije niti osjetila

E pa ovdje sam se za*ebo ljute su.
Slika0372.jpg

Ne rastu više od ovoga nego samo baca nove plodove kojih ima dosta pa da joj malo olakšam ubrao sam par komada.
Sortu nemam pojma ali mi se sviđa.

pa se borim prskanjem
Čime prskaš?Kemija ili neki eko pripravak?
 
21.02.2015
29
97
18
38
Anthony za prodaju svezih papricica bi trebalo dobro trziste i potraznja za istima, a i ne verujem da tu ima neke zarade. Ali je sasvim druga prica kada bi prodavao chili soseve ili nesto slicno. Prosle godine sam iz zezanja napravio nekoliko tegli nekog habanero sosa, nesto sam podelio prijateljima i svima se svidelo jer je takav nacin konzumacije dosta laksi i raznovrsniji nego jesti zive papricice. Keva je u vecu kolicinu ajvara stavljala par jolokija, cisto da malo zaljuti, a da moze da se jede. Brat je u Beogradu negde kupio malu bocicu sosa od bhut jolokije za nekih 5-6e, ne verujem da je veca od 100ml, znaci neko se dosetio da moze tu da zaradi dobro. Ja se razmisljam ove godine da od viska papricica probam da napravim par tih soseva, ajvara ili ljutenica, izadjem na pijac i prodam kad je vreme za spremanje zimnica, tada je najpovoljnije povrce a i nista me ne kosta da probam da povratim bar ulozeno. Opcija je mnogo, samo ti treba ideja i malo planiranja sta ti se najvise isplati.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Keva je u vecu kolicinu ajvara stavljala par jolokija,
frend, nemoj pogresno da me shvatis, al koja kolicina i koja jolokia, jedna suva sjebe gulas od 25~30 litara, to se ne moze jesti. cisto znam jer je frend prosuo sve sto je napravio i odveo ljude na rostilj, ne mozes jesti, na "male" kolicine to ne ide, jedna ti ubije vonicki kazan. licno sam jednu papriku jeo 4 dana sa jos 3 prijatelja, to u opste nije zajebancija
 
21.02.2015
29
97
18
38
Znam sta hoces da kazes, u prvom trenutku i ja sam pomislio isto da nece moci da se jede to, ali zaboravljas da kolicina ljutine varira drasticno cak i medju plodovima sa istog stabla, mozda se samo tako zalomilo da je dohvatila neku manje ekstremnu. Na tridesetak tegli ajvara (nemam pojma koliko kg paprike je istlo) je stavila mislim jednu ili dve, ali to se kuvalo dosta dugo. I moje su bile zamrznute pre toga mozda par nedelja, nisam ih susio, ocistila i oprala ih od semenki pa se mozda i tu nesto ljutine ispralo. Uostalom i prosla godina je bila sva sjebana, vise kisnih dana nego sunca sto utice na ljutinu.