*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
coko sam stamanio, ne mogu da uporedim :) al jeste veca i teza po komadu, vredi imati. samo kolje i przi, jezik ko pikavcima da ti je izbusen. treba imat mooooooda pa je jesti u ozbiljnijoj kolicini :) sinoc testirao taj primerak sa fotke. poneo ekipi iz lokala gde sedimo, isekao sam da svaki komad ima samo jednu zilu. inace u preseku ima 4 zile, gore se vide samo tri, ostao je vrh. elem svako je uzeo komad na suvo... i to je bilo sve za to vece, niko vise rukom nije prisao, ukljucujuci i mene. ostalo iseceno ostavili gazdi u frizideru, ja poneo vrh :)

na terasi stanje freezing, nista se ne desava nista ne dozreva. miljenike uneo u sobu :)
devil's tongue w.
PA100327.JPG
aji w. fantasy
PA100334.JPG
i lovely roxaaaa :)
PA100331.JPG
PA100332.JPG
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Hehe, ja na sugo ne testiram. Nije mi gust, da me usta celo veće peku. A da se pored mezi eee to moze

Pri_andrejevih_Suhe_mesnine.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
hvala, nemam to iskustvo :) al imam frenda koji se 8 sati drapao nakon istog, kaze da je i sutradan osetio. tako da nisi jedini koji je naucio na tezi nacin :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Ja sam imao rukavice na rukama pa je ipak peklo poslije pisanja.Ne previse dugo ali 30 tak minuta sigurno.Slaba kvaliteta rukavica.
I nebrojeno puta sam se pocesao po ocima a ruke oprao sapunom.Mada sto to dulje radim sve me manje smeta.Izgleda da sam naviknuo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Neznam kako to ide sa konzumacijom al nije ni bitno.Meni je fora maznuti cijelu pa kud puklo da puklo.Imam jednu ekipu sa kojom sam dogovorio jedno vece sa ozbiljnim paprikama .Ima za kupiti u Zg Jolokia 6 kom.18kn pa je to i u planu.
Power sta znaci ozbiljne kolicine...evo jedna fotka..probao sam sve osim ove velike zelene i mislim da bi mogao po dvije-tri od svake bez problema.dali je to ozbiljna kolicina ?
20151011_140354.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja sam imao neke vraške, probao sam ih liznut i jezik me pekao tri sata. Vjerovatno bi umro da sam je zagrizao. Pokušao sam ih i samljeti ali isto nemoguće, počele oči suziti, nos curiti, gušenje, jedva živ ostao. Fino uzeo sve i u kantu za smeće. Neznam koja je sorta bila ali kad ljutina prelazi granicu ekstremnog onda okreće na gorčinu, uhh kad se sjetim, užas brate :( .
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
sos prakticno gotov, ne moz biti prostije :) paprika oko 300gr. ljutke sa pijace i malo mog numexa + vrh fatalija. skinute peteljke i odstranjeno seme, na fotki je visak koji nisam koristio, kasno se setio uzeti aparat, al ovako su sve izgledale :)
PA110326.JPG
zatim sve u posudu, stavio dve kasike vinskog sirceta beog i jednu kasicicu morske soli kao i sarenog bibera u zrnu, pa na sporet do vrenja, zatim iskljucio i ostavio na sporetu dok se nije ohladilo, poklopljeno. ne zaboravite otvoriti sve so imate dok se zagrevaju i ne provri, ubija i kolje da ne moz disati. da, i nalio sam malo vode mlake.
PA110325.JPG
ovo sve odradjeno juce oko podneva, ostavio sam na sobnoj temperaturi 12 sati da stoji poklopljeno. zatim u blender po malo i evo ga.
PA120327.JPG
u blender nisam ubacio sav kuvani sadrzaj nego sam samo pokupio kasikom paprike, ostalo bacio.
PA120328.JPG
u smesu jos dodao malo majorana, belog luka i smedjeg secera.
PA120329.JPG
posle blenderisanja sve procedio u cistu posudu, ostalo sve bacio
PA120331.JPG
trenutno u posudi, treba da prespem u dve staklenke, pa cu jednu ostaviti na sobnoj temperaturi da vidim da li ce fermentisati a drugu cu u rernu malo da sterilisem. cisto da vidim razliku i da li ce nesto biti dugotrajnije. uglavnom, to je to, mala modifikacija jednog od recepata gore prilozenih
PA120334.JPG
samo sam liznuo, do yaya je :) verujem da se u frizideru u ovoj formi moze odrzati par meseci
 
21.02.2015
29
97
18
38
Cestitke chililjupci na uspesnoj sezoni, ova tema je postala toliko "vrela" od silnih papricica da ce vam se pregrejati serveri ^^ Mesec i nesto dana sam bio u inostranstvu, otisao par dana nakon berbe a papricice spakovao u zamrzivac, pa nisam imao prilike da se upustim u spremanje zimnice. sos.jpg
Pre puta sam stigao samo jednu turu fatalii sosa da odradim, ali ukus u kombinaciji sa kruskom je fantastican, pa ga preporucujem svima, mogu da linkujem recept ako nekog interesuje.

Imao sam hardcore, nisam imao rukavice na rukama, čistio išao na pisanje i dva dana dolje osjetio pekuce. Eee to ti je isto hardcore. Nisam mogao vjerovat, da se to može dogodit:zvizd:

Ajde da je samo pisanje, meni se desilo da nisam dobro oprao ruke nakon ciscenja par jolokija prosle godine, naravno bez rukavica, te na tezi nacin naucio da ljutina moze da se prenese i na wc papir, pa time i na druge... "regije", da sad ne zalazim u detalje :D Vrlo zaebano
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
puni ste zanimljivog iskustva, al znam da vam tada nije bilo zanimljivo :) ja juce sa drugarima otresao ovu murupi, odlicna je, ostra sa malo gorcim ukusom, vrlo mirisljava
PA140326-vert-horz.jpg
sa terase sam vecinu sa plodovima uneo, nek dozrevaju u sobi ispod prozora. black royal je nacickan jos uvek, ima nekih 18 komada na stablu, lagano dozrevaju, evo ih u svim bojama kroz koje prodju
PA140333-vert.jpg
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
čistio sam tabasco, purira i habanerose (orange, choco, red) da spremim sjeme, pa reko hajde da probam šta će biti. ova zelena je bishop's crown, u usporedbi s ostatkom ekipe jako blaga

chocolate habanero je zajeban ali može se, pojeo sam ga bez većih problema.
purira je sitna ali dinamitna, bila je tu negdje, ako ne i jača, vjerojatno jer je i zrelija...
IMAG0999.jpg

fatalii mi se sviđa, ima zanimljivu aromu i isto kvalitetno žari. za sljedeću sezonu imam 30 vrsta ljutih paprika, uključujući i carolina reaper. gledam je ali se ne usuđujem ni da je licnem, iako ću je vjerojatno jednog dana samo ubaciti u usta i, kako kaže Opa, drž' gaće!