HPS 400w, 80*40*180, 3x12cm 110CFM

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.09.2011
31
0
0
48
pretrazio sam sve trgovine lokalne za gnojivom, lokalni snail nije imao nista na lageru a "najbolji omjeri P i K" koje sam nasao su:
Plantella za Pelargonije NPK 6-6-12 i
Plantella tabs NPK 5-12-6 (sumece tablete koje se otapaju u vodi), tako da ih zaljevam naizmjence sa jednom otopinom gnojiva 6-6-12, vodom, pa drugom NPK 5-12-6
s obzirom da su curice gnojene skoro od samih pocetaka mogao bih im pojacati dozu na 2/3 od onoga sto pise na kutijama, jesi na to mislio ?

roll on....


p.s. svakako cu jednu manju biljkicu zaliti sa jacom otopinom sljedeci puta za test, ako ne bude "posljedica" onda budem i za ostale malo pojacao otopinu gnojiva
 
11.09.2011
31
0
0
48
hvala za savjet :), tako su lijepe te biljkice i srcu drage da nista ne ide bez testa ili savjeta dobronamjerne duse, a vidim da je ova ekipa sigurno dobronamjerna :)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
... možeš spojiti 250 hps na 400w prigušnicu, ne znam je li ti tko odgovorio. Ako ćeš imati problema s temp.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Sekach je napisao(la):
Wattaza prigusnice i wattaza zarulje trebaju biti jednake...

Ukoliko je wattaza zarulje manja od wattaze prigusnice => Zarulja ce dobivati vecu struju, te se time i pregrijavati, a to dovodi razne opasnosti medu kojima je najozbiljnija pozar...

Raditi ce to, ali pitanje je koliko dugo...i da li se isplati riskirati probleme...
 
11.09.2011
31
0
0
48
nije mi frka vise za temperaturu, otkako sam napravio ovaj pravokutni filter (i dodao jedan vent na upuh) i najbitnije kako je pala vanjska temperatura u ormaru je ugodnih 28 celzija kada radi svjetlo....., ne bih riskirao sa prigusnicom posebno sto ormar nemam na oku...., prva vijest da gori bi bila da mi netko kaze da je pol' dvorista u plamenu :icon_lol: a sa lokalnim vatrogascima se stvarno ne bih upoznavao :p
 
11.09.2011
31
0
0
48
da se javim i ja napokon,

malo sam previse gnojio, stavio na 2/3 preporucene doze i K i P od oba gnojiva naspram 1/2 koliko sam do sada stavljao, testno zalijevanje nije pokazalo nikakvu posljedicu ali su nakon drugog puta neki mali listovi krenuli na "kandze" i susiti se od vrhova listova.... :icon_evil: svaka se skola placa...., sve sam ih flushao danas "kada im je pala noc" na nacin da sam ih odnjeo u kupaonu i u tus kadi zalijevao toliko da su dva puta do ruba posuda plivale u vodi.

Inace se vrhovi jako lijepo pune pa se i dalje nadam da ce biti dobrog dima..., bio u sloveniji u prolazu pa sam uzeo cijelu liniju biobizz-a (grow, bloom, fish i heaven - top maxa nije bio u trgovini) -> sta mislite da ih stavim na duplo slabiji rezim fish, bloom i heaven gnojiva sada (od preporucenog sa njihove stranice) ili da skroz prekinem gnojiti s obzirom da sam ih vec pomalo spalio ?

ako imate neki drugi savjet slobodno ga dajte :) - volim cuti misljenja iskusnijih growera (sto su svi ostali naspram moje malenkosti) :heartbeat:

- neke biljke su prosle bez vidljivih posljedica, neke (srecom ove manje) imaju dosta ostecenja na listovima koji rastu iz budova....





















 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sad nakon flusha pusti da vidis ako se i dalje siri...
Zalijevanje-dva onda odradi samo s vodom, pa mislim da onda mozes poceti gnojiti. Tako bih ja ucinio.

Sretno!
 
11.09.2011
31
0
0
48
operacija "toilet flush" je uspjela, vecina biljki se prestala susiti te sam prije dva dana poceo sa biobizzom gnojiti opet kada su krenuli novi mali listovi. vrhovi se lijepo pune (stavim slike ovih dana) a imam i preliminarni smoke report za odraditi. neki dan sam slucajno zakacio sa rukavom majice jedan mali vrhic sa sredine jedne curice pa ga jucer podijelio sa dragom. na prvu ruku se odmah vidi da je dim "jos zelen" ali radi :D :) :D :) - moj prvi proizvedeni THC :)...., gledali smo novog dextera i uzivali u vlastitom dimu dobrih sat i pol od pola grama dima smotanog u dva jointa....., "osrednji brainy/body high", gledali smo seriju od 45 minuta sat i pol zbog nebrojenih razgovornih tema koje smo morali odraditi :).....

kakav super feeling pusiti vlastitu travu......

roll on....
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
mali_1.3 je napisao(la):
stavi ti tu lijepo zarulju od 250W, meni mozes prodati elektroniku te od 400W i kupis sebi normalnu za 250W, a ne kemijati nesto, premal ke ovo box za tu zarulju, jedino da ga prosiris na 100x100, a po meni je visina ok
ako se odlucis na prodaju elektronike onda se meni javi :)

Pozz

Nista nije premalo nis preveliko.
400w CT u box 120 x 60 x 200 d x s x v sa 250 ventilator samo za hladjenje CT i 450 za izvlacenje iz box-a a unutar 2 x pc vent 20 i jedan turmvent mislim 45 w nisam siguran ima metar i dvadeset visinu. Kada je temperatura napolju 30° kod mene u box isto 30° ali bez velikog venta 45 w temperatura sa pc ventovima i preko 35°. Sve se moze kad se moze ( nije greska ). Ali se buka drasticno povecala ( nije setup za one koji nemogu dopustiti buku ).
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz wannabe_grower2

Dobro sam procitao da si ih tusirao sa gradskom vodom? A PH nisi podesavao?

Da nisi slucajno poremetio PH zemlje. Mozda su trenutno bolje ali ako si poremetio PH zemlje ocekuj probleme. Jel znas koliki ti je PH vode cesmovace?
 
11.09.2011
31
0
0
48
pozdrav,

nisam provjeravao PH u vodovodu, sa tom vodom (obicno odstoji 6-12 sati za zalijevanje) sam ih od pocetaka samih zalijevao pa se iskreno nadam da nece praviti probleme ni sada...., svakako mi je u planu otici naruciti analizu prije sljedeceg growa.....

da dodam jos nesto za box (postam slike kasnije) - s obzirom da je moj box na poluotvorenom sada sam morao skinuti "izlaz CT-a" - tako da zrak u CT ubacujem ali ga ne vadim van nego ispuhujem direktno u box. temperatura je idealnih 28 celzija po noci (curickama dan :) - oko 40% vlage) a po danu je od 16-18 celzija (identicna vanjskoj temperaturi hlada, 60-75% vlage ovisno o danu)
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
wannabe_grower2 je napisao(la):
ventovi su svi za kompove, ali ima i tamo velikih razlika (ovo su ventovi koji imaju najbolji staticki pritisak trenutno dobavljivi na trzistu , tako da je "propuh" po mojoj slobodnoj procjeni ok

koji su to ventilatori?
 
11.09.2011
31
0
0
48
ovo su ventovi za ispuh preko filtera i jedan na upuhu.....
COOLERMASTER BLADE MASTER, 120mm, crni, 22db, R4-BMBS-20PK-R0
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
wannabe_grower2 je napisao(la):
pozdrav,

nisam provjeravao PH u vodovodu, sa tom vodom (obicno odstoji 6-12 sati za zalijevanje) sam ih od pocetaka samih zalijevao pa se iskreno nadam da nece praviti probleme ni sada...., svakako mi je u planu otici naruciti analizu prije sljedeceg growa.....

da dodam jos nesto za box (postam slike kasnije) - s obzirom da je moj box na poluotvorenom sada sam morao skinuti "izlaz CT-a" - tako da zrak u CT ubacujem ali ga ne vadim van nego ispuhujem direktno u box. temperatura je idealnih 28 celzija po noci (curickama dan :) - oko 40% vlage) a po danu je od 16-18 celzija (identicna vanjskoj temperaturi hlada, 60-75% vlage ovisno o danu)

Pozz

Slusaj mnogi problemi pocinju sa nepodesenim PH vode. To ti dodje kao kad bi ti jeo svaki dan soli sa kasikom. Posle jednog vremena bi bio bolestan ali ne u pocetku. Mozda imas dobru vodu sa malo kemia i pribliznim PH-om ( koji je potreban nasim biljkama ) ali nisam video da je neko odradio grow a da nije podesavao vodu iz gradtskog v.. Bilo bi dobro da je proveris.
Temperatura dobra, mozda ce u cvetanju 75% vlaznosti biti malo puno a to resis sa jacim ventom ( 200mm ). Imas raznih srectava zastite ( izolacioni materijal ) sa kojim mozes obloziti box. Jer ce za par nedelja napolju preko dana da padne temperatura a tebi zavisi puno od vanjske temperature. Velike razlike u temperaturi dan/noc nisu dobre.
Inace stvarno kada ih pogledas izgledaju dobro.
 
11.09.2011
31
0
0
48
crkla mi je HPS sijalica na pocetku dnevnog ciklusa - zakacio produzni i ugasio ga, sada se sijalica nece startati nikako.
grow je skroz pri kraju - mozda 10-ak dana do berbe - nemogu do nove HPSice barem 10-ak sati, jel da im stavim neku zarulju da svijetli da misle da su u danu ili da ostavim samo do ujutro ?

hitan odgovor trebam molim lijepo
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
wannabe_grower2 je napisao(la):
crkla mi je HPS sijalica na pocetku dnevnog ciklusa - zakacio produzni i ugasio ga, sada se sijalica nece startati nikako.
grow je skroz pri kraju - mozda 10-ak dana do berbe - nemogu do nove HPSice barem 10-ak sati, jel da im stavim neku zarulju da svijetli da misle da su u danu ili da ostavim samo do ujutro ?

hitan odgovor trebam molim lijepo

pozz

Baksuze bilo koji dim previse.
Jesili uspeo nabavit drugu HPS?
Moje misljenje da im nece bit nis jer su skoro gotove 10-tak dana,samo im sto prije stavi nazad.
Al ima ovde vise iskusnih nego ja pa ces mozda dobiti od njih bolji savet.
Sretno dalje.
 
11.09.2011
31
0
0
48
stvarno sam baksuz :) - ali napola samo, danas ujutro otisao po novi HPS ali je ispalo da je crkao ispaljivac - vratio HPS stari sa novim ispaljivacem (35kn) i radi sve ko podmazano :)
curice ce biti 24h u mraku dok ne dodje vrijeme za jeftinu struju.......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.