HPS trikovi za manji racun?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
ne znam kako je u HR, kod nas ima fora dobijes popust ako trosis manje struje:
"Korisnici materijalnog obezbeđenja imaju pravo na popust od 30% na vrednost utrošene električne energije do 450 kWh mesečno, pod uslovom da redovno izmiruju svoje obaveze. Potrebno je da se obrate Centru za socijalni rad na Opštini u kojoj žive.
Popust u visini od 5% na sumu mesečnog zaduženja ostvaruju svi kupci koji izmiruju svoje obaveze do 15-og u mesecu."
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
U hr ima 3 stupnja potrosnje i po tome se odreduje cijena struje...mislim da je I stupanj do 1500 kwh, II do 3500 i III preko 3500...kako hodas po tim stupovima tako si se povecava i cijena struje....neznam tocno koliko je prvi stup mislim oko 12% ,II oko 18 % a III ti je 22 % skuplji od pocetne cijene 1kwh...tako nekako ide ne drzi me za rijec :)
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
i ja sam malo to preracunavo,nakraju pogledaj kolke pare ovako pljujes..tako da za 3 mjeseca da te izade i 150 eura..nebudes pogrijesio! to je barem moje misljenje!
 
28.05.2011
13
0
0
32
Vi mene svi nekuzite, znam ja racunat i znam sta kolko trosi i kako, nisam glup, ovih 100e za kojih ste me napali(to je za tri mjesjeca ne za jedan i to je ukupna razlika kojoj sam ja vjrovatno ovak neki dio nabio, novi tv.. sam sam se bio pozalio jer sam moro dat 930 kn, i skoro mi suza potekla tad..), ja se slazem da to moze bit puno manje i sigurno bi bilo, pa ovo mi je prvi put bio, i ovu temu nisam otvorio da mi svi vi objasnavate kolko kosta kilowat struje i te sheme, molim vas da to vise ne pisete, ova tema je za ideje, inovacije neke alternativne metode, posto vjerujem da dost ljudi ima takih problema i ko zna mozd se neko javi i odjednom svi mi na ovom forumu krenemo growat za 1 kn mjesjecno :)
a za ove solarne panele, ja sam si racuno na jedan m2 growa 250w lampa i 2 m2 panela je sasvim dovoljno, netreba hrpu baterija jel box nije bojler il hladnjak da mora radit konstantno, dok ima sunda vani ima sunda i u boxu i ja nevidim sta bi tome falilo..
al dobro ovo solarno mozd nekom zvuci smjesno al ja mislim da je izvedivo i ak ikad budem u mogucnosti da to sklepam sklepat cu, jer sam zamisli s tim pusis svoju besplatnu travu, nemoze bolje... al et to su sam moje brije
Ja bi volio kad bi neko jos nest drugacije dodao na temu poput ovih LED lampi..( i ajd nek neko kaze koji je radni vijek tih LED ova)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
kratko i jasno sve ti je rečeno...

[video=youtube;2yqUpypQwGs]http://www.youtube.com/watch?v=2yqUpypQwGs[/video]
 
29.09.2012
31
9
8
daa91 je napisao(la):
cuj racun koji je godima cca. 80 kn odjednom je konstantno 100 e, sry ja vas nerazumijem men je to sumljivo, nesmije bit sumljivo jer u mojoj sitvaciji sumljivo=vec kriv
daa91 je napisao(la):
Vi mene svi nekuzite, znam ja racunat i znam sta kolko trosi i kako, nisam glup, ovih 100e za kojih ste me napali(to je za tri mjesjeca ne za jedan i to je ukupna razlika

a ko bi te skužio kad tako pišeš,
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
daa91 je napisao(la):
... i ko zna mozd se neko javi i odjednom svi mi na ovom forumu krenemo growat za 1 kn mjesjecno :) ...

ti bre nisi pri sebi, pa i ja bi da mi (generalno) racun za struju bude manji, kao i jos 300.000 ljudi koji zive u ovom gradu, daj uozbilji se malo... evo nabavi ove cfl https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/12121-cfl-sijalice-na-12v.html pa ces mozda imati manju potrosnju... i vidim da si tamo razmisljao o 3 x 40w cfl za taj mali box, to ti je veca potrosnja od hps-a 70, a menje ucinkovito... ako nisi pri lovi da placas struju kako planiras da nabavis led-panele il solarne ploce... i manite se price u ovoj temi o kradji struje i sl. inace je zatvaram
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
daa91 je napisao(la):
molim vas da to vise ne pisete, ova tema je za ideje, inovacije neke alternativne metode
Ali ti ne shvaša osnovne stvari pa ti se objašnjava i pokušava ti se objasniti da jeftinije alternative jednostavno nema i ne postoji. Postoji besplatno svjetlo a to ti je sunce koje počinje u travnju/aprilu!
Zašto moraš komplicirati ili pišeš da pišeš? Bez uvrede ali ne trebaju nam takve rasprave. Sve šta nije državna mreža je jednostavno skuplje. Ponekad če netko plačati i skuplje, staviti panele samo da se ne jebe za državom i administracijom i bude samostalan ali ovo kako si ti zamislio je bajka zato molim da se uozbiljiš malo.
 
28.05.2011
13
0
0
32
ok probo sam neide, molio bi moderatora da zatvori temu
nisam htjeo da ovo postane sprdnja, reko od tolko ljudi mozd se neko neceg sjetio, ustanovili smo nije, to je to
pozdrav
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
jel se moze kako zatvorit tema?
Ne treba, neka ostane "spomenik". Pretraži forum ima svega iznenaditi češ se. Ne treba trikova neko samo pronači najjednostavniji način kako uzgojiti dobru vutru. I napušiti se, i ublažiti neke svakodnevne tegobe ili se jednostavno razveseliti...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ok, definitivno nije dobro završilo...ali ne mora završiti.

@Greenpower1

Pa reko je da bi u startu platio više, da se poslije ne hebe sa elektrom. Barem sam ga ja tako shvatio.

daa91 je napisao(la):
..( i ajd nek neko kaze koji je radni vijek tih LED ova)

Višestruko dulji od HID, ali pod uvjetom da ih ne pregriješ ;)

On topic!

Meni se alternativa sviđa i uvijek sam za alternativu :) Gornja rasprava je krenula konstruktivno. Ne kužim čemu sad zaključavanje?

Ja ću otključati, a vama kako volja :icon_lol:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
daa91 je napisao(la):
ok probo sam neide, molio bi moderatora da zatvori temu ...

jbg. autor teme je trazio (tj. zamolio), posto lepa rec gvozdena vrata otvara ja sam temu zatvorio... inace, mene licno bas briga :)

daa91 je napisao(la):
... ( i ajd nek neko kaze koji je radni vijek tih LED ova)

odgovorio je he-man, 50.000 radnih sati je za led, a koliko se ja secam oko 38.000 sati za hps do 50% efikasnosti

edit: e sad posto volis da kalkulises uzmi da ti za jedan grow ode ~1200 sati max, pa dumaj koliko godina mozes sa cim da growas ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Zaboravio sam dodati da solarni paneli imaju radni vijek 30 godina, poslije čega su i dalje upotrebljivi, ali pre male efikasnosti. Lijepo zvuči, ALI! Solarni paneli su već zastarjela tehnologija, tako da sam ih ja otpisao kao pre skupe :) Međutim, cilj mi je energetska neovisnost, pa tražim nova rješenja :) Zato ne želim da se ova tema zatvori. Eventualno preimenuje, ali to ćemo ostaviti autoru da odlući :)
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
ima solarne panele 12v pored puteva,kod mene ih ima koliko hoces,sluze za nesto,verovatno nesto svetlece:),dimenzije su mu 40x40cm odprilike, u kutiji u podnoziju imaju i svoje akumulatore,svi ti paneli su ogradjeni nekom zicanom ogradom,kao kavez,e sad krivicno je delo da se to skida,ali kad niko ne vidi...:)
ne znam da li je neko to video,ali ako jeste zna o cemu pricam,za napajanje led panela ko stvoreno.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
jiFfM.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Sagradi si vjetrenjaču u dvorištu i eto ti struje, ili na krov i spojiš se direkt na dovod struje (ilegalna radnja) i ak te ćope prijeti ti zatvorska kazna do tri godine, al kad pogledaš i za sadnju ti isto prijeti ta kazna pa tako da tu i nema prevelikog rizika.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Keshe reactor - dosta dobar trik za mali racun.
Eh sad, mozes ga izraditi. Mozes ga i kupiti.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
zlo&naopako je napisao(la):
@Greenpower1

Pa reko je da bi u startu platio više, da se poslije ne hebe sa elektrom. Barem sam ga ja tako shvatio.
Ja se ispričavam ako sam nešto krivo shvatio ali mi se učinilo da je autoru skupa struja a onda je solarno samo alternativa koja fino zvuči. Da je autor došao malo više pripremljen i raspitao se o tomu npr. na forumu "e-vozila" shvatio bi ovu temu drugačije a tu se raspravlja o osnovnom setapu za solarno i koliko bi čega trebalo, smanjivanju računa gradske mreže i ostalim ne baš mogučim stvarima. Nek pogleda tamo pa vidi gdje se vidi u tome.
Onaj tko ima riječicu ili potok najjeftinije bi prošao uz naravno ljuto kemijanje, nabavku generatora i povezivanje. Neznam, nepojmljivo mi je da je nekom problem platiti malo struje koja dolazi servirana bez da se treba i proizvoditi....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.