HPS150W, 50x60x122, SCROG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
postujem to sto si malo tragao za problemom i dosao do nekih zakljucaka, al me zanima sta kazu za to pod 3
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Pa nisam malo čitam o tome barem 4 dana od kako je problem sve veči odnosno širi se.
Ovo za ozon sam čitao na ovom forumu odnosno samo pročitao nisam istraživao a temu ili post je napisao blade.
Dosta toga mi nije jasno kažu da visok Ph je ok za Ca odnosno da se on dobro apsorbira isto tako i za Mg da ga locka na nižem Ph odnosno na kiselijem tlu. Visok Ph mi sigurno ne paše al več sam sad u minusu debelom (max) i još barem tjedan če bit tako. Vidio sam relativno jeftine metre tipa 130kn al kolko su oni precizni odnosno da li se isplati uzet takav ili da skupim više para i uzmem nekakav renomirani?

Ja bi se kladio na P+, al dok ne nabavim metar mogu samo gatat bez vaše pomoči...

P.S. biljka mi jako lijepo napreduje i po njoj (vrhovima) se nemože primjetit da ima problema. Na vrhovima rastu nove kvrge ili grane odnosno deblja se tipa četiri nova izdana na samom vrhu. Slikat ču za koji dan kada sam planirao redovno javljanje...
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
lamp3rija je napisao(la):
Dosta toga mi nije jasno kažu da visok Ph je ok za Ca odnosno da se on dobro apsorbira isto tako i za Mg da ga locka na nižem Ph odnosno na kiselijem tlu. Visok Ph mi sigurno ne paše al več sam sad u minusu debelom (max) i još barem tjedan če bit tako. Vidio sam relativno jeftine metre tipa 130kn al kolko su oni precizni odnosno da li se isplati uzet takav ili da skupim više para i uzmem nekakav renomirani?
Ja bi se kladio na P+, al dok ne nabavim metar mogu samo gatat bez vaše pomoči...

Imam sličnu pojavu rekao bih i jače izraženiju :), neko konkretno rješenje nisam našao, možda su samo malo više gladne.
Sumnjao sam na sve ovo gore (na ozon nisam naletio).
Kod mene je ta pojava naijzraženija na mjestima gdje je najače svjetlo, pa sam stvar odlučio začiniti sa još više svjetla sa 17.000lm(150) na 38.000(250w)

CaiMG nedostatak su onak hard to figure out kad ovise o puno toga (temperaturi, količini soli..) a neki CaMG dodatak za listove nisam našao pa da nadomjestim tim putem.
Eventualno možeš probati pošpricati sa slabim mix-om gorke soli i vode na jednom mjestu ne bi smjelo škodit, pa vidjet dal se zaustavilo..

Pitanje kolka ti je temp. u doljnjem dijelu box-a oko tegli a kolko gore ?
Kod mene je gore bilo onak 30C a dole teška hladovina, nakon flusha trebalo im je tjedan dana da se osuše ako ne i više...

Sad sam probao sa high dozom gnojiva, uveo da vent odozgo puše u prostor ispod njih (zagrijavanje), flush, pa flush sa 1/3 gnojiva i zasad mi se čini da se ništa nije promjenilo :)

Dal inače špricaš listove vodom (kao kiša pada) ili samo zaljevaš zemlju ? Ja samo zaljevam.
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Da nije od stakla koje je na reflektoru,prelama svetlos i pravi hot spotove,ja sam pravio cooltube od jedne tegle koja je uvelicavala svetlost kao lupa i przi,e sad ne znam za kod tebe,ma opusteno blizi se kraj cvetanja,biljka ti je lepa,samo mi ne lici mi na domacicu uopste.
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
E pa nisam napomenio da je biljka bila preblizu (5-6cm) CTa prije jedno tjedan ili dva pa su vrhovi malo pogorili odnosno uvrnuli se prema gore i posušili se al samo vrh lista ( sumnjao sam i pregnojavanje al ništa od toga).

Temperatura gore ispod lampe je nekih 26-28, dok je dolje nekih 18-20+ nisam siguran. Po noći se temperatura spušta do 17-18 i jednaka je dolje i gore. Imam samo 1 vent koji puše ispod lampe i jedan po grijaču tjera zrak prema gore i naravno izlaz i na CTu. Staklo je debelo 4mm i na njemu ima prašine jer vent uvlači prašinu u CT (teško mi je brisat) a za hotspotove nebih znao dosad nije bilo problema a proslo je 80+ dana.

Zaljevam samo u zemlju, svakih 4 dana po 2 litre. Kanta od biljke je 13-14l.

Sjeme (takozvani "bagseed") je bilo jedno od ovih:


Za sljedeći grov planiram kvalitetno sjeme fem Jack Herera (ili neku indiku pošto je ovo sativa pa da i to probam).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Evo ga došao u 8 tjedan od 12/12.

Gornji listovi se i dalje suše a fan listovi su počeli žutit kao nedostatak dušika. Prije slikanja sam uklonio par gornjih listova koji su se osušili.
Gnojio sam standardnom dozom Hesia te sam stavio par kapi limuna.
Neču ništa poduzimat što se tiče listova, planiram je držat još 2 tjedna i gledat trihnome al imam max 19 dana.
Nadam se da če bit gotova u tom priodu.

Kako vam se sviđa mala, ima netko da ošacuje o kojem se strainu radi? Ja mislim neka indica...

SLIKE:




P.S. Skinio sam 2 najmanje grane i sada ih ima 13. Skinio sam ih jer nemam za zapalit, uhvatila me kriza XD. Bili su poprilično zaostali, ostali vrhovi su je prekrili. Usitnio sam vrhove i osušio sa feniom 4 puta po 10min i ostavio 1 dan u cijev od ventilacije boxa i danas je suha. Naravno kaliteta je umanjena zbog toga ali zapalio sam upravi jednu i malo dere na tlak odnosno u glavu al ništa bolno samo zuja. Slabo zabija al se osjeti evo sat vremena prava dnevna frula. Znam da nisam trebao to radit al nije mi dala mira skroz me zove iz boxa i ona je nestrpljiva hh.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
listovi su ti za 5 dana (u odnsu na prethodne fotke) poprilicno propali, mislio sam da to hesi bolje radi, furaj dok izdrzi
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
U nedjelju sam flusho sa 50l vode 21C bez korigiranog PH ono čisto iz pipe.
Danas sam joj ugasio svijetlo i berba je u nedijelju, znači 48h mraka.
Listovi su se i dalje sušili ali puno sporije.
Trihinomi mliječno prozirni te tu i tamo po koji smedji, mislim da bi joj trebalo još par tjedana ali nemam vremena...

Čitamo i gledamo se u nedjelju poslje žetve...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
opaaa lamperija!!! zasluzio si tek tako repcinu :dada
:bonappetit:

peace out !
 

patrik22

Banned
Banovan
03.02.2013
0
1
0
30
Bok imam jedan problem...nadam se ad mi mozete pomoci....prije pusio sam redovito 2-3 svaki dan i tako mjesec dana i sada me uhvatili starci prije 4-5 dana i rekli su mi da ce me pratit i da ce mi uvalit test kad se nebudem nadao...jer mislio sam sada da imate nekakvu metodu ili nekakve tabletice ... i zapaliti naprimjer u subotu i piti te tablete 3-4 dana pa opet i tako dalje....ako netko netko zna nesto molim vas recite mi sve :))) ... molim vas helpajte mi jer bez vutre nemogu :)


crvene oci , suha usta ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Styx
23.02.2008
1.048
1.455
188
mi lajk it lamperija :D al daj neki info, kakvi su hedovi, jesu puni, gramaza i tako te detalje :D
imas vec sad rep, super ti je ovo :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.