HR - legalizacija u medicinske svrhe 2015?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Ne znam kolko vi to pratite al to s ovim #azilantima# ne sluti na dobro na desetke tisuca muslimana vrse desant na eu, jadni ljudi kazete vi ooput mene, jadni ne zele pomoc od crvenog kriza jer je krscanski simbol,vec traze neka prava i nedaju da im se uzmu otisci prstiju a barem je 50% muskaraca sposobnih za borbu... ISIL..
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
@CilI ako je novinski clanak i tv prilog plus videosnimka na youbito rekla kazala duboko se ispricavam svim pacifistima i hippicima kao i mnogobrojnoj populaciji libijaca i sirijaca koje sam mozebitno uvrijedio i prekrsio pravilnik foruma.. Samo vaas ne kuzim sto ignorirate situaciju koja nam je pred vratima i nije nimalo bezazlena... Draga moja gospodo i dame moglo bi nama nase voljeno growanje bit vrlo brzo zadnja stvar na pameti...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Imaš druge forume pa možeš tamo pričati sta te volja oko tog pitanja.
Ovo je vutra forum i tu se zna kako forum funkcionira.
Po tom pitanju je rasprava gotova. Pozdrav od mene:wave::)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: golub mira
16.12.2014
353
246
43
30
Nazalost tesko ce se ovaj narod razuvjeriti, nije tu cak ni kradeze problem, sada kako je index raspisao ovu peticiju, gledam malo komentare od ispod, svima su konzumenti narkomancine i propalice, smrdljivi licemjeri, bas bi volio vidjeti da se (iz sad vec opravdanih razloga i kamenih cinjenica) alkohol pocne jednako tretirati, ta ista licemjerna bagra bi vapila za legalizacijom, a sada su kao protiv, glavno njima da je njihova guzica zadovoljna, umjesto da barem ostanu neutralni s obzirom da njih nitko ne sprjecava u onome sta vole....

Ja se iskreno nadam da ce se situacija mozda promijeniti, i kada ova vjesala koja glasaju na izborima, a nece ni dozivjeti sljedeci mandat istih za koje glasaju zamijeni vise mladih ljudi koji razmisljaju svojom glavom, e pa tada cemo mozda vidjeti svjetlo na kraju tunela.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gogss

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Ovaj tjedan ide prijedlog zakona u javnu raspravu na trajanje od 14 dana pa se pridružite sa sugestijama, kritikama, glasovima. Pošaljem link kad bude online.

Ukratko iz pravilnika (klik):
Prema zaključcima povjerenstva predlaže se uzgoj i/ili uvoz strainova koje su svrstali u 3 ljekovite biljne sirovine.
Tip strainova prema omjeru THC/CBD
1. veći od 2.5 (više THC nego CBD)
2. od 0.25 do 2.5
3. manji je od 0.25 (više CBD nego THC)

U slučaju korištenja terapije putem inhalacije biljna sirovina mora biti sensimilia (bez sjemenki) i preporuča se korištenje medicinskih inhalatora.

U prijedlogu neće biti predviđen uzgoj kao što se dosad najavljivalo no zato se u javnoj raspravi može predložiti. Stoga...
 
Poslednja izmena:

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Da, navjerojatnije će biti 10.10.2015. dostupno u ljekarnama. Kako piše u tabletama a raspravlja se i za druge oblike. Neće biti sufinancirano od strane HZZO-a.
Još uvijek nema nigdje javne rasprave online ni informacije gdje je ta javna rasprava, tko raspravlja, kada....
 
29.07.2015
49
44
18
Anchorage
MINISTARSTVO ZDRAVLJA objavilo je na svojim mrežnim stranicama nacrt prijedloga Pravilnika o uporabi marihuane u medicinske svrhe koji je od danas u javnoj raspravi i kojim se predlaže reguliranje propisivanja i izdavanja lijekova koji sadrže tetrahidrokanabinol (THC).

Savjetovanje o novom pravilniku trajat će 15 dana, do 23. rujna, nakon čega će biti objavljen u Narodnim novinama.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...huani-danas-pocela-javna-rasprava/840830.aspx

Sve živo sam pretražio ali nisam našao tu javnu raspravu, ni na stranicama zdravlje.hr koja je kao službena stranica Ministarstva zdravlja.


I nova vijest:
Na recept najviše 0,75 grama lijeka od marihuane
http://www.vecernji.hr/hrvatska/na-recept-najvise-075-grama-lijeka-od-marihuane-1023614

Evo Italija legalizira:
http://www.24sata.hr/svijet/italija-legalizira-marihuanu-moci-ce-se-uzgajati-i-prodavati-428611
 
Poslednja izmena:

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Znači pravilnik govori o masi THC-a, ne o masi osušenog cvijeta. Primjeti razliku.

Mislim da nije dobra ideja da imunološki uzgaja. Oni se bave sa stvarima koje rijetko tko može i zna u Hrvatskoj. Još nisu postali profitabilni (tek za godinu-dvije kad se dovrše novi laboratoriji), a vi biste htjeli da se jedino imunološkom odobri i onda opet ode u stečaj. Što onda?

Neće biti sufinancirano uopće.

Ja predviđam da će se sa sljedećom izmjenom zakona (kad već prođe ovaj probni period) dosta stvari promjeniti. Proširit će popis bolesti i simptoma za koje se može koristiti, omogućit će se uzgoj u Hrvatskoj (da li pojedincima, udrugama ili tvrtkama putem koncesija) a HZZO će dodati i sufinanciranje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
25.10.2007
71
57
18
44
razlog zašto mislim da je ideja dobra je što (opet po mom mišljenju) bi bilo lakše kontrolirati kvalitetu uzgojenih biljaka, količine i ostalog bez obzira hoće li lijek u konačnici biti dostupan u tableti ili cvijetu, a drugi je što mislim da ukoliko se dopusti uzgoj privatnim osobama (fizičkim ili pravnim) opet će to biti uz korupciju i nepotizam, bez obzira koja/e stranka izađe kao pobjednica iz predstojećih parlamentarnih izbora...ovo za sufinanciranje sam se malo šalio, sumnjam da će skoro biti sufinancirano.....
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ak sam ja dobro pohvatao, prijedlog je maksimalno 0,75 grama mjesečno po pacijentu?
Jel to neka zajebancija ili....? To je za pljugu, a šta je sa ostalih 29,5 dana?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedseeker

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.201
358
Znači pravilnik govori o masi THC-a, ne o masi osušenog cvijeta. Primjeti razliku.

Bilo bi zaista glupo da Imunološki uzgaja travu, a ne krv :eek::eek:.
travu mogu uzgajati i u srednjoj poljoprivrednoj školi , ili, aj da su svi punoljetni, na faksu :)

btw, nisam ni ja nigdje našla link na javnu raspravu
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Pozdrav, zašto spominju imunološki?

To je sve jedna velika propaganda za izbore. Za imunološki se zna da propada i da će ljudi ostati bez posla. To se već dugo vrijeme spominje. A ovako, oni su našli kako ljudima zadržati posao i ta priča ostale ljude, odnosno glasače pali. Kao ova vlast je našla kako spasiti imunološi, ljudima zadržati posao, itd.

Legaliziranje za medicinske svrhe je isto predizborna kampanja. Skužili su da je jako puno ljudi bolesno i da im je jedini spas ulje od kanabisa pa za koga će ti ljudi glasati ako ne za onoga koji im je omogućio da se spase od smrti. Ja sad osobno znam 15 ljudi koji imaju rak i 5 koji su već umrli od raka u zadnjoj godini. I mladi i stari. Za jednu osobu da toliko bolesnih pozna je jako puno.

Također puno ljudi puši i u rekreativne svrhe. Za koga će oni glasati? Pa za iste te koji će im možda u budućnosti omogućiti da bezbrižno konzumiraju kanabis u rekreativne svrhe. Nema tu puno matematike, nadam se da ste me skužili? Jednostavno, predizborna kampanja i pitanje zašto baš sada? Zašto ne prošle godine? ehhehehe
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
A gledaj. Dvi su opcije ili skupljaju bodove ili im mozak počinje radit.
Tako da ipak skupljaju bodove...