HR - legalizacija u medicinske svrhe 2015?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
A neka otvore labaratorij za uzgoj i zaposle ljude. Koja bi glupost bila uvoziti i trošiti više novca. Siguran sam da na ovom forumu, a uopšte i u Hrvatskoj ima ljudi koji imaju znanje i koji bi uzgojili visoko kvalitetnu ganju i koji bi taj posao radili s ljubavi. Ne bi se bunili ni da im prekovremeno nije plaćeno.smiley9934
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Evo i ja isto. Javljam se za Master Growera ( u TWEED imaju svojeg) :) . Ono što najviše volim raditi.

Samo da se vratim na moj post od prije da je to sve propaganda. Dobro, nije sve baš propaganda, nego su tu i regulative EU, a i veliki je uzlazni trend legalizacije u svijetu, pogotovo u Americi. Kao što smo svi već primjetili.

Ima tko kavih novosti? Našao tko javnu raspravu?
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.292
14.595
358
.........koje su to nebuloze....0,75 grama na mjesečnoj bazi.....to je za dobru pljugu količina.....ko se s tim može izlječit i od čega?!?!?!?!....to je ljek jedino za dosadu ili eventualno nesanicu ak je indika u pitanju....i to jednom mjesečno.....
Baš razmišljam....... po čemu su to doktori i apotekari kvalificirani da bi odlučivali o upotrebi ili o nekim količinama....? nisu kvalificirani po ni jednoj točki....kolko ja znam o tome se baš ne uči u medicinskoj škloi ili faxu....ili sam ja u totalnoj zabludi pa se mladi doktori i sestre napušavaju da bi znali djelovanje i količinu.....ili možda jedu ulje za magistarski rad???
to ti dođe na isto ko da ja budem savjetnik za automsku fiziku.....i onda mene koji nemam pojma pitaju nešto o tome......
još sam čuo da bi se navodno tih 0,75 g plačalo 100 kn(cca 14 €)......a to je još veča nebuloza.....npr u Izraelu gram košta 5 dolara....navodno.....a naši bi 100 kn za 0,75 :fuck:
po meni.....niš od njihove legalizacije.....kome treba nek si sam uzgoji i napravi ulje ili se napušava ovisno kaj kome treba i nema druge.....od njih (država) nema pomoći po tom "našem" pitanju
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.292
14.595
358
svejedno je to niš od količine......niš puno više od par pljuga
ak imaš vutru sa 10% thc-a ispada manje od 10 grama.....još uvijek stojim kod izjave da to može samo dosadu izljećit i niš drugo
ali je poanta u tome da sudbinu kroje oni koji pojma nemaju o temi kolko god bili doktori, profesori ili ne znam koje druge titule imali.....za vutru su luk i voda
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Imbra, ok - tvoje kritike vezane uz propisivanje količina od strane liječnika stoje. Jesi li napisao koji komentar ili podržao koji komentar na javnoj raspravi? Link je par postova iznad.
 
Poslednja izmena:
05.03.2015
42
11
8
ali je poanta u tome da sudbinu kroje oni koji pojma nemaju o temi kolko god bili doktori, profesori ili ne znam koje druge titule imali.....za vutru su luk i voda
Hahah,točno to,bio sam na sudu i u murji i sa sigurnošću mogu reći da oni nemaju pojma o ničemu,murja :murija: kaže da se puše listovi,to misli i sutkinja,i još kažu da se od sjemenke pravi ulje za liječenje bolesti :lol:
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Zato ih treba educirati. Stoga, komentirajte i podržavajte komentare u javnoj raspravi koji su po vašem mišljenju točni.
 
30.04.2014
315
202
43
0,75 g cvijeta je dosta ... ali samo za uz doručak.
Članak 30.b

(3) Ukupna količina propisanog THC-a za 30 dana liječenja ne smije biti veća od 0,75 g.
....................................................................................................
ili oni misle na neki način vagati THC u cvijetu pošto on nije jedini element :)
 
Poslednja izmena:

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Kad bi bio liječnik ili farmaceut koji prepisuje medicinski cannabis u Hrvatskoj i držao se strogo zakona onda bi to računao na način da izvažem suhu tvar, pogledao postotak na deklaraciji i tako izračunao gramažu THC-a. Nebi me baš bilo briga dal je to točno ili ne, bitno je da je "dovoljno točno".

Nego... koliko vas je sudjelovalo dosad u javnoj raspravi? Nekako mi se čini da nitko - a toliko vam je bitno je zakon bude dobar i da se proširi.... možda je većina ljudi ovdje tipični keyboard warrior?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Mislim da su ljudi ovdje većinom u strahu za vlastitu sigurnost da bi sudjelovali u javnoj raspravi na tu temu. Koliko vidim za sudjelovanje je potrebno ostaviti ime i prezime, prave podatke i sve ostalo.
Je da je to malo žalosno, ali to je naša surova realnost i mnogo ljudi je svjesno kako funkcionira naš državni aparat. Vjerujem da mnogo ljudi razmišlja na taj način i mislim da je to i jedini razlog zašto je javna rasprava neposjećena :( .
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Nisam sudjelovao u javnoj raspravi ne zbog straha, nego zato jer smatram da je i ovakav šupljikavi zakon ogromni korak naprijed imajući na umu gdje živimo i mentalni sklop ljudi. Vjerujem da će se ubrzo dozvoliti sadnja bolesnima, a to bi bilo na korak od potpune legalizacije :)
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Slažem se. Ovaj zakon je veliki korak naprijed.

Sramim se pasivnosti ljudi koji čak ni sa lažnim profilom ne žele sudjelovati u javnoj raspravi. Na fejsu će dijeliti razne članke, lajkati i mijenjati covere no kad se pruža mogućnost da se zbilja doprinese... onda strah i trepet. Danas je zadnji dan javne rasprave a ako se bilo tko u bilo kojoj izjavi za medije pozove na nisku zainteresiranost onda se fino svi koji ste u strahu poklopite po ušima.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ali ja ne znam šta tu ima raspravljat. Onaj koji želi naučit nači će u 5 minuta masu informacija. Davno se pokazalo da logika nije jača strana ljudi u politici. Stvari su jednostavne. Želim pušit travu, bez mogučnosti hapšenja,gubljenja posla, pa čak i oduzimanja fizičke slobode. Ta prava im ja nikad nisam dao. A jako dobro znam da velika večina nikad nebi ni shvatila šta ja želim reći jer preduboko oni su u ovom iluzornom cirkusu, tako da idem popit kavu...

edit: kao da maloljetnici pokušavaju roditelje nagovarat... ma ja želim da mi se skinu sa k**** , jer živim na svoj račun, od svog rada pošteno i časno.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ova njihova "rasprava" ima smisla kao i natječaji za posao u državnim službama. (čitaj: mazanje očiju)
Povjerenstvu su iz više izvora slani materijali i informacije o raznim bolestima koje su bez problema mogle biti na listi. Bolestima za koje postoji daleko više istraživanja o utjecaju kanabisa na iste nego recimo o MS-u.
Problem je što takve kronične i autoimune bolesti zahvaćaju velik dio populacije, a njima valjda ne odgovara da svaki peti stanovnik Hrvatske ide kod doktora po recept za mariguanu.
Očiti primjeri mogu biti neuropatski bolovi, iako povjerenstvo tvrdi da ne postoje kliničke studije osim za ove četiri trenutno odobrene bolesti. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23237736
PERSPECTIVE:
The analgesia obtained from a low dose of THC (1.29%) in patients, most of whom were experiencing neuropathic pain despite conventional treatments, is a clinically significant outcome.