Imam problem :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.06.2013
3
0
0
E ovako, biljka mi je proklijala i stavio sam je u čašu od 0,2l da se razvije, pa sam je planirao presaditi na sajt, Stavio sam je na prozračno mjesto dnevno aktivne sunčeve svjetlosti ima oko 8 sati, ali mi je pukla pri vrhu, i oni prvi listići su se objesili, i počeli se sušiti, zalijevao sam je u prosjeku svaki 36 sati... Da li da zaboravim na nju, ili ima nade?
 
02.06.2013
3
0
0
To sam i ja mislio, ali šta joj Bog da, bile su dvije biljčice u 2 saksijice, obe su pukle, jedna se osušila za 3 sata, a ova druga evo tek nakon dan se pojavljuje trag sušenja...

Naće se neko novo sjemenje, domajica :)

Hvala.
 

KneleBGD

Aktivan Član
06.04.2012
65
60
18
Hawaii, Oahu
Kolega moraš biti malo pažljiviji kad ih presadjuješ. Meni se tokom jednog presadjivanja desilo da mi je ispala saksijica iz ruke, na svu sreću nisam oštetio biljku. Najbolje je zasaditi par biljkica, jer osim ovoga što se tebi desilo, može da se desi da budu mužjaci, a od njih nemaš nikakve koristi. Nabavi novo seme, pusti da proklija u toalet papiru, vati ili vlažnoj maramici. Čim proklija u roku od 3-7 dana, ubaci u zemlju i želim ti dobar uzgoj. ;)
 
02.06.2013
3
0
0
Možda se ova i oporavi, možda je sreća na mojoj strani, ali kakav sam baksuz da zasadim 10 biljaka, sve bi bile muške...:D
KneleBGD je napisao(la):
Kolega moraš biti malo pažljiviji kad ih presadjuješ. Meni se tokom jednog presadjivanja desilo da mi je ispala saksijica iz ruke, na svu sreću nisam oštetio biljku. Najbolje je zasaditi par biljkica, jer osim ovoga što se tebi desilo, može da se desi da budu mužjaci, a od njih nemaš nikakve koristi. Nabavi novo seme, pusti da proklija u toalet papiru, vati ili vlažnoj maramici. Čim proklija u roku od 3-7 dana, ubaci u zemlju i želim ti dobar uzgoj. ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ako imate problem stavljajte to u Probleme tokom uzgoja, nije dzaba napravljen taj podforum... a kod tako mladih biljaka ako se desi lom, po pravilu nema spasa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.