Indoor 17/10/12

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.12.2010
8
2
3
30
Pozdrav, evo i ja da se pridruzim forumu vec duze vreme sam tu pratim citam ucim ;) .

Evo krenuo sam i ja da se bavim in-door growom.

Pre 4 dana sam posadio 6 biljke 4 su nikle, 1 je u fazi klijanja evo slike o tix 4 sto pisem. " od jedne nema nishta... :/ "

wp000009o.jpg


E ovako trenutno koristim obicnu foliju sto znam da je losa i neda mi se naci myler foliju nikako trazio sam i trazio ljudi kazu da ni neznaju sta je to lol...

danas sam ubacio treci fasung, koristim za svetlost
150 Watt Compact Fluorescent 5000K 5U Mogul Base Light Bulb

i evo slike
af5bf2f413a76a228aefb1206f8db9ea.image.300x275.jpg

sutra cu kupiti jos 1 tako da ce biti 2x ,

Koristim obicnu selicu koja je obojena u crno samo zbog grejanja,- temperatura u boxu mi je 21/29c a kada spava 13/18

Ventilaciju jos nisam ubacio a imam 2x 12x12 ventilatora evo slike
_120%20X%20120%20X%2025.4%20SERIES.jpg


Trenutno nemam nista za prihranu ama bas nista, ako nije problem dali mozete me uputiti pravim putem !?

evo ovako izgleda ormaric/box -
wp000015k.jpg


Trenutno mi je svetlost 18/6 (" 18 sati sunce 6 sati mrak")
wp000025e.jpg


Evo slike kako izgledaju biljke -
wp000018.jpg

wp000012f.jpg

wp000019q.jpg


to su 3 koje se nadam da ce biti extra jedna je pozutela evo i slike malo se lose vidi ali sledeci put cu update...

wp000020g.jpg


Kao sto i vidite box nije zavrsen - nadam se da ce biti zavrsen za nekih 2 do 3 dana
**Semenke su od fine domacice.
----
"
Posto sam nasao mesto za grow ali ima ljudi zive tu izmedju zidova i to jedino me muci ako imate nesto predloziti kako neutralisati miris...
/
/
"
----
Eto i ja da se upisem sa vama growerima :)

U narednih 2 do 3 dana ako imate neke predloge da mozete da pomognete rado bih vas saslusao/poslusao . Hvala

I naravno ako mislite da sam nesto lose uradio tj poceo onda HELPPPP !

Pozdrav ! :) :vb_wave:

Update sa slikama stize za 3,4 dana .
 

Prilozi

  • wp000009o.jpg
    wp000009o.jpg
    63,6 KB · Pregleda: 8

howhighserbia

Aktivan Član
10.10.2010
82
2
8
35
spusti lampu blize biljozama,stavi ruku pa vidi dok ti ne pece ruku nece ni biljku...izvadi tu crnu sijalicu ne treba ti...uzmi za fazu vegetacije Hessi TNT-cena je 16-17e,za cvetanje Hessi bloob complex i hessi phosphor+-svaki je po 16-17e...ako nisi pri parama idi u poljo apoteku i uzmi neko jeftinije...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
evo upisan si u growere, sad jos priblizi malo biljke lampi da se ne izduzuju i ne preteruj sa zalivanjem, a za prihranu ti ne treba nista prve 2~3 sedmice, mozda i mesec dana, skockaj ti box i ubaci jos jednu lampu za pocetak... koje je seme u pitanju
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
pozdrav!
nisi napisao kakva je zemlja-ako je neka kvalitetnija,ne moras brinuti o djubrenju jos cca 14-15 dana...a posle,kako ti finansije budu diktirale uslove..
biljcice izgledaju oke,zalivaj samo kad se osusi,i to ti je to..ja iskreno nisam bas ljubitelj CFL sijalica,ali ok,ta deluje dobro...bice tu nesto!
'mylar' folija(neko kaze i 'diamond' folija) ti je ono za kola,za staklo(sto stiti od sunca),a moze se naci i na metar,ne znam odakle si ovde ima(Beograd) kosta oko 4 eura m2..izbegavaj obicnu foliju,bolje farbaj u mat belo zidove-od folije mozes dobiti hot spotove,ako kasnije predjes na neku drugu sijalicu(od cfl-a nece)

sretno!

edit-pretece me power...
 
13.12.2010
8
2
3
30
evo upisan si u growere, sad jos priblizi malo biljke lampi da se ne izduzuju i ne preteruj sa zalivanjem, a za prihranu ti ne treba nista prve 2~3 sedmice, mozda i mesec dana, skockaj ti box i ubaci jos jednu lampu za pocetak... koje je seme u pitanju

Hvala na odgovoru tako brzo , seme je od fine domacice.

pozdrav!
nisi napisao kakva je zemlja-ako je neka kvalitetnija,ne moras brinuti o djubrenju jos cca 14-15 dana...a posle,kako ti finansije budu diktirale uslove..
biljcice izgledaju oke,zalivaj samo kad se osusi,i to ti je to..ja iskreno nisam bas ljubitelj CFL sijalica,ali ok,ta deluje dobro...bice tu nesto!
'mylar' folija(neko kaze i 'diamond' folija) ti je ono za kola,za staklo(sto stiti od sunca),a moze se naci i na metar,ne znam odakle si ovde ima(Beograd) kosta oko 4 eura m2..izbegavaj obicnu foliju,bolje farbaj u mat belo zidove-od folije mozes dobiti hot spotove,ako kasnije predjes na neku drugu sijalicu(od cfl-a nece)

sretno!

Hvala, zemlja je iz poljoprivredne apoteke neznam tacno ime ali ujutru kada budem otisao videcu

spusti lampu blize biljozama,stavi ruku pa vidi dok ti ne pece ruku nece ni biljku...izvadi tu crnu sijalicu ne treba ti...uzmi za fazu vegetacije Hessi TNT-cena je 16-17e,za cvetanje Hessi bloob complex i hessi phosphor+-svaki je po 16-17e...ako nisi pri parama idi u poljo apoteku i uzmi neko jeftinije...

Takodje hvala na odgovoru i hvala na savetu :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
za miris si kupi ionizator... imas google, posluzi se , nadji polovni najbolje ti je... tako sam ja ;)
takodjer mozes kupit mirisne stapice, etericna ulja, neutralizatore mirisa kao limpuro, one glade i ostale gluposti sta ili ukljucis u struju ili je na senzor itd....
meni su stare sada 33 dana i vec se sada osjeti poprilicno a cvjetanje nije ni pocelo... tako da znas da je dosta intenzivan miris u cvjetanju a miris je jedan od vaznijih elemanata kod growa sto se tice sigurnosti... jer nikad neznas kakvi ljudi zapravo zive pokraj tebe.... mozda ce te netko prijavit iz zlobe,ljubomore,mrznje a mozda jer mu stvarno smeta miris i nezna od kud dolazi ali svejedno prijavi da osjeti miris u zgradi ili kako god, da je zbog drugih ukucana isto, treba eliminirati miris...
meni se ionizator pokazao kao najbolje rjesenje iako najbolje rjesenje je filter a to je za jace ventove....
eto nadam se da sam pomagao, malo sam i high tako da sam malo i zalutao offtopic ali sve s dobrom namjerom :)
sretno s growom :)

peace out !
 
13.12.2010
8
2
3
30
DJFlyHigh je napisao(la):
za miris si kupi ionizator... imas google, posluzi se , nadji polovni najbolje ti je... tako sam ja ;)
takodjer mozes kupit mirisne stapice, etericna ulja, neutralizatore mirisa kao limpuro, one glade i ostale gluposti sta ili ukljucis u struju ili je na senzor itd....
meni su stare sada 33 dana i vec se sada osjeti poprilicno a cvjetanje nije ni pocelo... tako da znas da je dosta intenzivan miris u cvjetanju a miris je jedan od vaznijih elemanata kod growa sto se tice sigurnosti... jer nikad neznas kakvi ljudi zapravo zive pokraj tebe.... mozda ce te netko prijavit iz zlobe,ljubomore,mrznje a mozda jer mu stvarno smeta miris i nezna od kud dolazi ali svejedno prijavi da osjeti miris u zgradi ili kako god, da je zbog drugih ukucana isto, treba eliminirati miris...
meni se ionizator pokazao kao najbolje rjesenje iako najbolje rjesenje je filter a to je za jace ventove....
eto nadam se da sam pomagao, malo sam i high tako da sam malo i zalutao offtopic ali sve s dobrom namjerom :)
sretno s growom :)

peace out !

Pa da druze bas to me i muci sto ti kazes zbog mirisa, ljubomore...
thx na odgovoru.
i hvala sretno i tebi :)
Peace
 

Ganja_lover

Aktivan Član
12.04.2012
64
2
0
34
hej, super je sve to nego obavezno napravi reflektor za lampu i jednu i drugu... bacaš lumene(vidim da si napiso da je box u izradi još al svjedeno da znaš ak neznaš :D). just sayin :p peeeace i lagano piči :) sretno!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Stavi ih i na 24/0 i drzi tako mjesec i po dana. U meduvremenu nabavi zicu da napravis horizontalni scrog, reflektor i svjetlo za cvijetanje. Trebat ce ti 400kn najmanje.

A i ne moras kupovat nista, samo ih drzi 24/0 pod tim svjetlom i za mjesec dana prebaci na 12/12. Cetiri biljke u tom prostoru, stotka ce bit. Neki su vec radili cvijetanje sa svjetlom tog spektra i ispalo je OK.

Pognoji 3.nedjelju od jucer - sa pola doze gnojiva.
4. nedjelju ces vidjet kak ce biljke reagirat pa ces odredit kolicinu.
Morat ces kupit ili Plantellu List ili Substral gnojivo za vegetaciju. Plantella je 25kn a Substral 35kn. Mozes s tom bocicom odradit 2 growa vegetacije.
Kasnije uzmes gnojivo za cvijetanje, kad prebacis bilje na cvijetanje al otom potom....
 
13.12.2010
8
2
3
30
Stavi ih i na 24/0 i drzi tako mjesec i po dana. U meduvremenu nabavi zicu da napravis horizontalni scrog, reflektor i svjetlo za cvijetanje. Trebat ce ti 400kn najmanje.

A i ne moras kupovat nista, samo ih drzi 24/0 pod tim svjetlom i za mjesec dana prebaci na 12/12. Cetiri biljke u tom prostoru, stotka ce bit. Neki su vec radili cvijetanje sa svjetlom tog spektra i ispalo je OK.

Pognoji 3.nedjelju od jucer - sa pola doze gnojiva.
4. nedjelju ces vidjet kak ce biljke reagirat pa ces odredit kolicinu.
Morat ces kupit ili Plantellu List ili Substral gnojivo za vegetaciju. Plantella je 25kn a Substral 35kn. Mozes s tom bocicom odradit 2 growa vegetacije.
Kasnije uzmes gnojivo za cvijetanje, kad prebacis bilje na cvijetanje al otom potom....

Uredu druze stavicu ih sutra na 24/0, ostavio bih ih malo veceras da odspavaju pa cu promeniti. pa bit ce dobro ako budu svih 4 tj 5 zenske ako ne neverujem da ce bit stotka...
Reflektor imam ali neznam dali da ga menjam sa cfl lampama posto imam obicnu alu,foliju...

Poz :respect:

Sve super sve pet! Želim ti sreću da svih pet biljkica budu dlakavice!

Hvala druze :wave:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Stavi reflektor, vecina svjetla (kako ti sada stoji) ide lijevo i desno a biljke su ti dolje. Pa razmisli.... da reflektor ne valja ljudi ga ne bi koristili.
 
13.12.2010
8
2
3
30
Pozdrav evo kao sto sam rekao stizze update ;) ... !

wp000041j.jpg

/
wp000037t.jpg


wp000038k.jpg

Sa ovom neznam sta se dogadja.
wp000039r.jpg


Sve je kool ali jos nisam ubacio ventilaciju :/ nadam se da cu to uraditi uskoro pa cu vam slikati ceo-box

18/6 je jos uvek nisam hteo da menjam...

Pozz
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Tu zadnju baci iako ne vidim bas dobro,mozda trebas samo skinit kozicu sa vrha,i ostani na 18 6 ako si vec krenio,tako ti je i najbolje.
 
13.12.2010
8
2
3
30
Pozdrav evo da bacim update kako mi napreduju biljcice :) :dada

wp000070r.jpg


wp000068.jpg

Ova mala mi je jakoo cudna veoma dugo je ovako mala :p tj nemenja se nista kod nje, ove druge napreduju svakog dana....
wp000069r.jpg



Pozdrav :)
 
10.08.2012
38
1
0
33
moj ti je savet da skupis pare i uzmes hps 70 ili 150w rezultat ce da ti bude bolji 100%
i bolje prefarbaj box u mat belo tako je i neuredno a + najmanje reflektuje svetlost. ili farbaj u belo ili kupi onu zastitnu foliju za aute kosta oko 300dinara sad ne znam za cenu tu kod tebe... i ventove obavezno aktiviraj ( zamisli kako bi tebi bilo u sobi 2x2 m2 da nikad ne otvoris prozor) sa tim svetlom sto imas sumnjam da mozes i 80g suvog da imas al napusena vjeverica ima iskustvo na svojoj strani. al evo, ortak (koji me je i zaludeo za growanje) koristio je iste te sijalice imao je 4 komada u duplom PC boxu (spoio 2 i dobio jedan sa vecim prostorom) i sa 4 komada i 4 cure imao je ravno 110g al opet zavisi i od dosta drugih stvari :)
srecno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
skromno je to za 10 dana razmaka od prvog posta, pa nisu izbacile ni prvi trolist kako treba, nesto moras korigovati inace ce ti se oduziti grow i imaces slabiji prinos, moze biti svetlo u pitanju, a mozda i zemlja (ne znam koju koristis), a mozda i jedni i drugo
 
10.08.2012
38
1
0
33
a moze da bude i da je kiseonik u pitanju, power jel si procitao da jos nije upalio ventove... :/
Edit: sa cfl kad sam growao prosle godine secam se od prilike jedan do jedan ipo dan je trebao da se formira sprat listova. ovo kod tebe ide presporo