Jack 47 auto + auto Jagger-600 W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
6. DAN OD SJEMENA



Jagger je u donjem redu , druga od ljevo.
Vidi se iz aviona da je drugačija, dosta žući i svjetliji listovi.



ry1y3Xdl.jpg
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
ako planiras raditi st. radi baš onako kao što je Cill objasnijo i nema greške, sto pre čim ti se formira mali 3 kat i tako ćeš sigurno dobiti na prostoru ali s 9 komada biće gneće puno! Mimgrede Srećan grow :eek:vca i treniraj ih od malih nogu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
23. DAN OD SJEMENA

Za sada je sve ok, jedna je na startu bila poljepljenih listova uz stabljiku i sva neka deformirana. Zadnja dva dana se trgla i krenula kako treba.

cFC7wSfl.jpg


f14DHAHl.jpg


IsfgHGvl.jpg


CSBW0A3l.jpg


Jagger je nešto kraći, dosta svjetlije zelene boje, deblje stabljike i ogromnih listova. Imam osječaj da više energije troši na korjenu nego na rastu...bit če ludili kada eksplodira u cvjetanju :)

Jagger

pRoRUnVl.jpg


FVGdJjNl.jpg
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Za sada samo LST i Slavol svaki četvrti dan kada zaljevam...to je sve. Od kako su ozelenile vlaga se stabilizirala na 55%, temperatura je ok 20 mrak i do 27-28 pod svjetlom. Režim svjetla stalno isti 20/4.
Udaljenost svjetla od vrha biljke u centru je 30cm. Kada zaljevam poslažem ih u kadu, namjestim na tušu topliju vodu i lagani mlaz. PH ne mjerim, čista voda iz slavine. Za autoflower sam čitao da nisu osjetljivi na promjenu PH. Kasnije u cvjetanju stavljam dvije jušne kašike običnog jestivog sirčeta na 20 litara vode. Nisam siguran da je potrebno ali eto...
Kada primjetim pre-flower, (mjenjam režim svjetla na 18/6, malo ih više odmorim jer se ubrzano istežu u visinu) poskidam donje listove i sitne grančice, a kasnije u sredini cvjetanja(kada primjetim da su prestale rasti) radim defolijaciju. U cvjetanju polako uvodim gnojenje (kada primjetim da pojačano piju vodu) i to Plantela cvijet onako kako mi biljke govore da im odgovara. Krenem sa 1/3 i pratim !. Ako nema negativne reakcije, nakon drugog zaljevanja ponovim sa 1/3 pa kasnije podižem na pola ...i tako pojačavam (svako drugo zaljevanje). Zadnje gnojenje pred flush cca 65 dan, vraćam svjetlo na 20/4 i ostavljam do kraja.
 
Poslednja izmena:

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
28.DAN OD SJEMENA

Visina cca. 30cm. Počele su lagano mirišati :) ali još nisu procvjetale. Dobro se granaju. Još nisam gnojio.

Jagger - visina 20cm. Slabo ili nikako ne pije vode. Ogromni široki listovi. Grane kratke, debele i slabo razvijene. Ne sviđa mi se ovo što je do sada pokazao i najviše miriši u boxu.

q8SJjO9l.jpg


Jack 47 se dobro grana :)

o2dh8COl.jpg
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
36 DAN OD SJEMENA

7 dana od kako su krenule cvjetati.

Nisam zaljevao 7 dana, nije bilo vremena, pa puna kuća gostiju..., a u međuvremenu se dogodila "vesela" promjena. :)

Prelazim u Klub 600 :)

Nastavljam sa: box 120*120*200, HPS 600W + filter.
Sada box sa 9 biljaka napokon izgleda prozračno i nema gužve.
Slike starog box-a koji je bio odličan i slike sadašnjeg box-a.
Još nisam našao pravu mjeru od sijalice do vrha biljke u centru.
Jagger koji je sredini je nočas dobio toplotni udar :) , zafrkao je listove. Sada sam stavio na 45 cm. pa ću pratiti.
Vlaga 55, temperatura 26,

Stari box

5CH20lIl.jpg

hGV5dr4l.jpg


Novi box

o6lAQWgl.jpg

U6rFJcel.jpg


Biljke

LVKk85el.jpg

ltKjnBNl.jpg


Jagger sa ufrkanim listovima

g0hBBVsl.jpg
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Posude su od 11 litara osim Jaggera koji je u 16 litara. Jagger je ostao nizak, pod njega sam podbacio nešto da ga izjednačim u visini sa ostalima. Ono što je Jagger do sada pokazao nije za preporuku. Pije malo vode, prekratke internode, problem je razgrnuti široke dugačke listove da dobijem svjetlo na cijelu biljku. Jack je puka suprotnost, raste gusto, kratke internode ali ne prekratke, puno jakih bočnih grana, odličan za LST, prilično je svih 8 podjednake visine. Nahranio sam ih prvi puta sa 1/2 preporučene doze Plantella list, a zaljevam ih svaki puta sa Slavolom i to 150 ml. na 10 litara vode. Za sada sve izgledaju zdravo i veselo :)
Zadnje zaljevanje (jućer) je bila čista voda...bez ićega. Za tri dana uvodim gnojenje: 1/2 Plantelle cvijet (koje pojačavam svako drugo zaljevanje) i dodajem pomalo kalcija1/4 doze i 1/4 plantelle Vrt. U taj mix na 20 litara vode dodajem 2. kašike alkoholnog octa da korigiram PH. Svako drugo zaljevanje ponavljam isto, samo bez plantelle cvijet. Zadnja 3 tjedna pojačavam kalciji, a fosfora nemam jer ga ne mogu pronači čistoga pa zato dodajem plantellu vrt koja omogučava biljci da iz zemlje izvuče maximum.
Trenutno me mući temperatura, navikao sam držati 400w HPS lampu na 30 cm. Sada mi izgleda kao da je lampa od 600w predaleko, 50 cm.
Razmišljam da ubacim KT, lakše mi je kontrolirati temperaturu ali ne znam kako bi se to odrazilo na refleksiju svjetlosti s obzirom na veličinu box-a od 120 cm. ??
Za ukrašavanje lampama ima još vremena, takmičenje traje još 3 tjedna...biti će koja slikica za pokazati ;)
 
Poslednja izmena:

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Pozdrav ekipi !

Najprije da se malo podsjetimo što se sve dešavalo kod mene. Prije odprilike mjesec dana su prebačene u veči box i pod 600W HPS. Gnojio sam sa Plantella Vrt i neko gnojivo Tera San sa kojim žena zaljeva svoje cvijeće jer tada nisam imao ništa drugo. Taj mix gnojiva ukupno je bio u omjeru ½ preporučene doze. Svjetlo sam držao na 45 cm od vrhova.(temp.28 , vlaga 55) Biljke su izgledale odlično. Tada nisam primjetio nikakve bube. U periodu od nekih 5-6 dana od tada, biljke su naglo počele propadati ali kako mi je bila puna kuća gotovo 2 tjedna ništa nisam mogao poduzeti. Samo potajno u tišini lagano zaljevanje svaka 3-4 dana.
Sada, nakon više od mjesec dana počele su se lagano oporavljati. Svako treće zaljevanje gnojim sa Plantellom cvijet 2/3 preporučene doze.

Mušice sam rješio prije 10 dana i to sa Mospilanom (1 vrečica na 10 litara vode), Bio Kill-om sve dobro našpricao sa kojim se smije špricati i po listovima, po zemlji , po saksijama i cijeli box. Još sam sve zajedno isti dan našpricao sa Raid sprejem protiv muha i komaraca.

Od tada nisam vidio ni jedne bube.


bube

utrTxQSl.jpg


jHpiPa7l.jpg



ZhFucrml.jpg


JvsVaHTl.jpg


xtvGnuQl.jpg


oZsMvdal.jpg


CzmlQwZl.jpg


pNmGCOnl.jpg


hzRDJ3pl.jpg


paCjf1ul.jpg


DkRqKLVl.jpg


h8s8343l.jpg


Ac9kg8Zl.jpg


fpHQwPPl.jpg



Jagger je najviše nastradao

BYk3Mpsl.jpg