Je li ovo normalna pojava?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.04.2020
0
2
3
24
Odlučio sam se na growanje iz razloga da testiram svoje agrikulturne sposobnosti, a ukoliko budem uspio, još bolje, imati ću materijala za pušiti. Pretty much samo naglašavam da nisam jedan od onih koji žele iscrpiti 100% potencijala jedne biljke i na kraju ispušiti u tjedan dana, tako da;

Na forum sam se registrirao malo prije, pa ne znam hoće li kao i na drugim forumima biti onih "samo čitaj čitaj sve će ti se samo kazat", dok mislim da je očito, da ukoliko sam pronašao riješenje u tuđem postu, ne bih bezveze otvarao novi. Mada, lurkao sam dobrih mjesec dana neregistriran i načitao sam se relativno dobro, definitivno znam više nego prije ali dolazim sa problemom. Kada sam sve raščistio, da vidimo.

Stavio sam tri sjemena da puštaju klice metodom sa maramicama/ubrusima/salvetama kako god. Natopio vodom i stavio na toplo i mračno mjesto. Jedno sjeme je unutra dva dana, a druga dva su jedan dan. Kod prvog sam jučer skužio da je malo krenulo smrduckati, i pustilo je malo smeđu boju. Sjeme je od početka bilo najtamnije od svih tri, prestalo je sa neugodnim mirisom, tako sa ne znam da li je sjeme gotovo skroz, ili je samo bilo prljavo. Druga dva su bila relativno bolja, jedno je imalo baš autentičnu smeđu boju sjemena konoplje, a drugo je bilo malo svjetlije, pretpostavljam malo mlađe. Ta dva koja stoje jedan dan, su evo malo potamnila, bez ikakve boje ili mirisa, jedino što se osjeti su mokri ubrusi. Sada me brine, da li su gotovi, moguće da su krepali svi, ili je to normalna pojava, da kada voda omekšava ljusku da ljuska tamni?
P.S. nijedno još se nije otvorilo.
Evo par slika, 20200411_123146.jpg
Ovo je to po izgledu "najnormalnije sjeme". Nisam htio slikati sve kako nebi remetio proces.
20200411_123011.jpg
20200408_162930.jpg
Ovo je sjemenje. Ono skroz desno, najmanje; nisam ni stavljao jer čisto sumnjam da će proklijati.

I to je to, nadam se da ću dobiti korisne informacije te vam unaprijed zahvaljujem na njima, a i iskreno molim bez podjebavačkih komentara, jer znam da će ih biti.