Jedna biljka-box: snađi se druže

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
hps je bolji od cfl sijalica barem 5 puta, mozda ti je temp. velika zato sto se hps dosta vise greje od cfl. Gde si mislila drzati na suncu, na prozoru ili vani?
Vani su jos niske temp. da bi rasla kako treba...
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
na prozoru bi imala čitav dan sunce.. temp. nije visoka u boxu, polu-otvoren je i vent puše, temp. je oko 23 a lampa je na više od 20cm udaljena... stvarno mi nije jasno šta je ovo
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
deluje kao opekotina, a moze biti i da ti je na taj list kanulo nesto, npr prilikom zalivanja... jos uvek nema dovoljno svetla za u prozor
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
m@l@ je napisao(la):
sve mi se čini da ću ja njih na prirodno sunce stavit u sobi
tebi stvarno dosadno u zivotu srce...ovo ti je najgora solucija sto mozes napraviti...
m@l@ je napisao(la):
još jedno pitanje: kad je najbolje zalijevat biljku, kad se pale ili kad se gase svijetla?
I samo da kažem ( ne znam jel to dobro ili ne ), odrezala sam skoro sve fan listove jer su mi zaklanjali lišće ispod koje raste, i ostavila sam na vrhu samo 4 fan lista.. jel to ok?
ne znam zakaj sam to napravila, jednostavno mi je izgledala kao da to treba napravit.
zaljevas kad ti pase ;)
a listove skidaj samo slobodno ..sto ih vise otkines to ce biljka sporije rasti... :sad2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
@creative: skužila sam poantu.. sve mi se više čini da nisam ja za taj sport, nikad nisam imala sklonost biljkama, ama baš nikad, pa ni cvijeću... životinje obožavam, ali s biljkama nikad nisam bila na ti, i nestrpljiva sam pa ukenjam.. btw, proklijale mi sjemenke limuna, naranđe i paradajza, i to sam sada prvi put posadila.. ono, kad se sadi nek se sadi :)
Ali bi mi bilo fakat krivo i jadno da ne mogu barem jednu biljku uzgojit da imam za sebe, pa nek ide sve u pm ak je tak... baš sam razočarana :/ ali to je i zbog uvjeta jer nisam solo u stanu, pa moram kemijat i izmišljat gluposti, a to se definitivno odražava i na biljku.
Kad gledam vas dečke kako dobro to uzgajate, fakat me sram.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
nista se ne desava preko noci ....nece se biljci nista desiti sto joj fali 4 lista ,ali dok je mala nije tesko te listove saviti ,povezati u stranu ako bas smetaju....kasnije kad biljka bude veca pa skines par listova ona nece ni osjetiti ...toliko joj zelis sve najbolje da ju stalno mrcvaris(greska vecine pocetnika ;) )...STRPLJENJE mala to je prvo pravilo koje naucis o uzgoju...nabavila si si pravu lampu i budi sigurna da nema bolje od te :D
malo se kontroliraj u zelji i dok trepnes ;) pusit ces svoj dim :cvetak
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
zato ja svoju uopce ne diram niti gledam niti ista ...hahahhaha ...tu i tamo malo popricamo ,mazimo se ,dobije koju pusu ,osjeti se pomalo miris "trave" obicne hehhhe,pa joj jos i tepam kako fino mirisi hahahaha ....vode dobije svaki dan malo ili jednom malo vise tek toliko da zemlja nije skroz suha ... i zasada se super drzi ... cini mi se da cu uzet hps-icu od 100 w i imam jos oko 5 stednih unutra .... + danas cu ako dragi bog da konacno po te mjerace ..... ja strpljenja imam.al me strah da ne zeznem sa LST-om .... to me malo brine ....al dobro imam strpljenja i volje ucit .....

mala daj koju slikicu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
nemojte mi se smijat, ja popušila one listove kaj sam odrezala, i rade.. nisam to očekivala.. sad je stara skoro 2 mjeseca.. kad sam trgala listove za sušenje prsti su mi bili ljepljivi i ima miris dosta oštar, ali osjeti se rad.. u tijelo buba, i u očima osjetim, i na prežderavanje tjera.. ali svejedno ne valja listove te velike skidat :) meni su išli na živce pa sam ih capnula, ostala su još 2 :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
+http://img221.imageshack.us/img221/8396/imag0056k.jpg
ovak je izgledala prije rezanja, a sutra ću poslikat kak sad izgleda... tolko sam ju istresirala jadnu da već 2 dana ne mrda ni malo.
Vizualiziraj si kak sad izgleda bez svih ovih fan listova dole, sada se vide ove male grane ispod, a na vrhu sam ostavila 2 ta velika, za svaki slučaj da ne bude baš pre čelava :)
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
33
fin dnevnik :D u buduce preporucujem da umjesto da pusis listove napravis kremu ( balzam ) od njih, imas na youtubeu dosta tutoriala a super je :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
33
hehe :D ma znam taj osjecaj, i meni je isto tako bilo kad sam šišo biljke i ostalo kamaru listova sa strane pa sam prvo smoto jedan dio da vidim kako sta a od ostatka sam cito artikal jedan na netu kako je neki davor u hrvatskoj pravio kremu koja je dobra za sve i odlucio to napravit i ispalo je super :D

Od ove biljke se nista ne baca *__* :p :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ventilator and m@l@

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
jel netko držao biljku na npr.16/8 u korist mraka u vrijeme cvjetanja?
moja je danas na 16 sati mraka, ali silom prilika... uglavnom, da li možda bilo bolje u vrijeme cvjetanja držati više sati u mraku nego na svjetlu? kontam si, zašto baš 12/12??
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
ja sam danas tražila zemlju po gradu, i naletim na plac i kupim neki grmić, neko začinsko bilje,a kupila sam ga jer mi miriši malo po limunu.. dođem doma i pogledam tu biljku na netu, tj.info o njoj, i ostala sam paf kako je biljka savršena; ima neke karakteristike konoplje.. smiruje, itd. matičnjak se grm zove.. ove godine me uhvatila biljoza, sadim sve živo, al prvi puta u životu, da s euopće zanimam za bilje općenito.. niknuo mi je parajaz iz zemlje, i niknule mi sjemenke od limuna i naranđe :)
a pokušavam klonirat i žalosnu vrbu
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
zato sto je to minimalni rezim da biljka pocne cvjetati a opet maximalni broj sati koje mozes uhvatiti u fazi cvjetanja ;)
mozes ti biljku drzati i na 8/16 u korist mraka ali ce ti biljka dati 30% manje ploda :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
33
Ja sam licno citao bas ovdje na forumu cini mi se kako je momak neki 4 ili 5 dana silom prilika morao ostaviti bez svjetla i pisalo je navodno kada su vece i istrenirane mogle bi tako nesto prezivjeti ali nebi se trebalo igrati tako sa biljkama a to sto si ostavila malo duze u mraku nije toliki problem ali pokusaj da se ne ponavlja u buduce :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
hvala momci na iscrpnom objašnjenju :love001:
e pa to me zanimalo, ako npr. moram birat da li će imat više svjetla ili mraka u cvjetanju, onda je bolje da je manje na svjetlu.. ak me razmete kaj hoću reč :)
.. ovo valjda samo ja mogu imat "smoke report" od biljke koja je stara 2 mjeseca i visoka 25, polučelava.. po svemu sudeći ova bude rasla jedno godinu dana :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.