Jedna biljka-box: snađi se druže

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.02.2008
1.048
1.455
188
klonove si stavila samo u kartonsku kutiju bez kesice gore da odrzava vlagu,
a primili se super? Ja ih titram, prskam na 3-4 sata i opet zute,suse se :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
100
0
39
Weedić baci pogled kod mene.
Stoje u onoj vakum kutiji za frižider,jedna cfl na kutiji,naprskam ih svaki drugi dan,svetlo 24/0 i svi zdravi i pravi :)

Mala sry na off-u
PEACE!
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
@weed: napravila sam čaj od vrbe kak si mi rekao.. capnula sam klonove i odma u čašu s vodom.. zatim sam peteljku malo ogulila i stavila u vrbin čaj da malo odstoji.. nakon toga u čašicu sa zemljom sam ga piknula i zalila sa tim vrbinim clonexom.. stavila na čašu odrezanu plastičnu bocu i u box pod štedne... ne treba ih stalno prskat, 3 puta dnevno je dovoljno i što manje prčkat po njima.. prvi kad sam probala sklonirat nije uspio i bacila sam ga al nisam imala mira i morala sam ponovo probat :)
ide to, samo polako

.. suše ti se možda jer im je pre jako svjetlo ili nema dovoljno vlage.. zemlja mora biti mokra, tj.vlažna i moraš ih pokrit s nečim prozirnim da ima vlage.. to je ključno mislim: toplina i vlaga.. ja sam na boci s kojom sam ih pokrila probušila 2 rupice sa svake strane da ima zraka, ali vlaga ostaje unutra
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
sve sam uradio isto kao ti al nisam zalio vrbinim sokom a razmisljao sam,
visoka vlaga, jedna cfl lampa, vlazna zemlja, iznad najlon kesa probusena na nekolko mesta iglom
da moze malo vazduha uci al pozuteli su, drze se oni al nisu zeleni :D
idem da zalijem sokom sad, 2 komata jos pustaju korene, 2 su u boksu :D

Vinjau pratim tvoj dnevnik i sve radim po ps-u al nesto ne valja a ja bi tu sijalicu malo podigao od plastike, stavi na grlo neko staklo ilia ako imas neku staru plocicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Polycarp and m@l@

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
bitno je da novi listovi koji izlaze ne žute, a za ove je normalno da su slabiji...kad korijen krene, krenut će i lišće novo.. ja sam neke sad presadila, i korijen raste ko lud, mada lišće i nije baš nešto za sad.. kad korijen ojača dovoljno i lišće će krenut
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
sad imam u klon boksicu 2 klona, jedan mladji koji je zelen a drugi stariji koji malo zuti al fora
sto rastu listovi, ne listovi nego pupoljci na vrhu, uvecavaju se, sad sam nalio sokom,
a razmisljao sam i nisam smeo a bitno da koren poraste listovi ce polako...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
evo slike najvećeg klona.. morala sam stavit fotku jer je biljka predivna! Predivne listove zelene ima i raste na sve 4 strane, puna je lišća i rastu novi mali izdanci.. uglavnom, zaljubila sam se u ovu posebno jer je stvarno lijepa biljka.. iznimno sam zadovoljna kak je to meni krenulo :) (samo se nadam da mi se neće obit o glavu, a nadam se da neće).. baš uživam u biljčicama

http://imageshack.us/photo/my-images/145/imag0088y.jpg/]
imag0088y.th.jpg
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
neznam što komplicirate sa kloniranjem ja zabijem vrh koji je mjesec dana u cvijetanju u zemlju,zemlju dobro zalijem,donji kraj peteljke rasčetvorim,vrečica bjele boje preko,i za 7-10 dana on se prima uz jednom dnevno prozračivanje,nikakva špricanja i te šeme,zemlja će davat dostatnu vlagu cijelo vrijeme,čak ga vračam pod isti režim svijetla 12/12....da podkrijepim priču....i sorry na off-u...

evo kad je kloniran...

130217_023219.jpg

i evo mjesec kasnije...

130313_022117.jpg

:)

inače mala samo napred.... ;)
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
m@l@ je napisao(la):
evo slike najvećeg klona.. morala sam stavit fotku jer je biljka predivna! Predivne listove zelene ima i raste na sve 4 strane, puna je lišća i rastu novi mali izdanci.. uglavnom, zaljubila sam se u ovu posebno jer je stvarno lijepa biljka.. iznimno sam zadovoljna kak je to meni krenulo :) (samo se nadam da mi se neće obit o glavu, a nadam se da neće).. baš uživam u biljčicama
ja sam za svaki slucaj pokucala o drvo 3 x hehehehheh :) odlicne su nemam rijeci i nemrem vjerovat kako se lijepo prilagodila :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@
18.01.2007
23
7
3
37
Ja sam prošle godine probao napraviti klonove ali mi nije uspjelo. Oko 12 komada od dvije velike biljke oko metar i pol, a i na kraju sam ostao bez tih biljki nepažnjom, samo što su počele cvjetati, outdoor. Klonovi mi nisu uspjeli jer sam ih posadio u vrijeme najveće vrućine, svi su istrunuli, jer sam ih nataknuo na kamenu vunu i samo polio vodom a to nisam smio. inače neznam kako ti se ta biljka tako slabo razvija, trebala bi biti malo veća, da li je to zbog zemlje, rasvjete ili nečeg drugog. Prihranjivati previše gnojivom biljku nije dobro.
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
ljudi sorry, morala sam maknut fotke jer su mi danima bile javno objavljene na imageshack-u, a ne želim nadrapat radi jedne biljke.. možda moja paranoja, ali sam ih maknula za svaki slučaj.
Evo par novih koje idu u privat album, što sam i prije trebala napravit. Biljka je fakat smiješna, al baš me briga, moja je, i imajte na umu da sadim prvi puta i ovo je bila probna posađena u prvom mjesecu.. mala je jer nije imala uvjete baš najbolje, ali se lijepo družimo, a imamo i 6 bebica od ove cure.
Ja kontam da će biti jedan debeli vrh od nje i par malih vrhića. Čist dovoljno da probam i počastim malo, a sljedeća tura će valjda biti bolja. Htjela sam da bude mala jer trenutno nisam solo u stanu...
Danas joj je 35 dana od kako je prebačena na 12/12 režim, a počela je cvjetat nakon odprilike 2 tjedna.
Koliko joj treba još da odradi sve do kraja?
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
pozdrav ljudi.. samo kratki update: glavna biljka se ne mijenja, osim šta je par dlačica počelo smeđit pomalo, što će reči da ide svome kraju, ali ima još barem mjesec dana po mom mišljenju...
nego, htjela sam pitat ima li netko da mi pošalje malo polena da oprašim koji klon za sjemenje, i koja je dobra automatic vrsta?
tnx
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
tamnjenje pistila nije uvijek znak da je biljka gotova ...prati trihome po njoj , mozda i ima jos mjesec dana ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
Za prvi puta će biti dobro, naučila si gdje si pogriješila pa ćeš znat za dalje samo moje mišljenje je da se ne desava ovo stoo i tebi za to i sluzi forum da naucis nesto iz tudjeg iskustva pa da bude tebi lakse u uzgoju..............mislim nemogu se sve stvari i cake dugogodisnjeg growera znati al ide ona stara svakim danom u svakom pogledu sve vise napredujemo.....sretno do kraja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz and m@l@
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.