Jeli iko probao kombinovati vanjski i unutrasnji uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.04.2012
9
0
0
31
2-3 mjeseca su stabiljke bile napolju na suncu,, i porasle su otprilike 1.5 metara, al imam problem nesto ih uzasno jede, kupio sam neonke 2 i presadio ih na spratu, kakve su sanse da nastavi rast, i da dobijem dobar plod ?? :D:eek:vca
 
24.03.2012
29
1
3
65
sa neonkama vjerovatne slabe sanse :icon_lol: vjerovatno bi bilo bolje da si kupio štedne žarulje. velike posude dobra zemlja i dovoljno svjetla i trebale bi napredovati
al sta ja znam pricekaj iskusnije :icon_smile:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nino2 je napisao(la):
2-3 mjeseca su stabiljke bile napolju na suncu,, i porasle su otprilike 1.5 metara, al imam problem nesto ih uzasno jede, kupio sam neonke 2 i presadio ih na spratu, kakve su sanse da nastavi rast, i da dobijem dobar plod ?? :D:eek:vca

sta ti znaci "presadio ih na spratu", imas neki box ili... i koje neonke... ako hoces odgovor morao bi malo detaljnije da objasnis i okacis koju fotku... jel planiras voditi ovde dnevnik, stavio si temu u dnevnike uzgoja, ako da vidi onda kako se to radi, pocetak ti bas ne lici na dnevnik nego na nedoreceno pitanje
 
19.04.2012
9
0
0
31
ovakoo : neonka je obicna bijela, aa stavio sam nekih 40 cm zemlje i gnojiva, 2 stabiljke koje su odmaknute jedna od druge nekih 50 cm...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nino2 je napisao(la):
ovakoo : neonka je obicna bijela, aa stavio sam nekih 40 cm zemlje i gnojiva, 2 stabiljke koje su odmaknute jedna od druge nekih 50 cm...

koliko vati imaju te neonke, u svakom slucaju 2 neonke su malo svetla, jos kazes bele neonke, to je svetlo za vegetaciju, kako ces cvetanje odraditi... i ne rece jel imas pox ili stoje tek tako u prostoru/hodniku/sobi... sta znaci 40 cm zemlje, u cemu je ta zemlja, u kakvim posudama ili posudi, jesu obe biljke u jednoj posudi kad spominjes razmak od 50 cm... koje gnojivo koristis, ti bas ne znas da opises setup, a od fotki nista, stavi koju fotku i bice svima jasnije, ja vise nemam zivaca da zapitkujem, sretno dalje mada su male sanse sa tako slabom rasvetom
 
19.04.2012
9
0
0
31
bile su napolju, i nesto ih je uzasno jelo., neone su s onom crvenom bojom u sebi, nezz kako se to vec zove, velicina neonke 1metar i 60 cm, a sto se tice posude nemam je nikako vec sam samo onako stavio zemlju isto kao da je napolju, bez vazne,, gnojivo domace ( kozje ) hehe
aa sto se slike tice nmg da je objavim nezz sto ! aa bila bi slika davno, jer mi treba pomoc... bilo im je najbolje vani, samo da nisam imao problema s tim sto ih jede..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
KVALITETNA ZEMLJA + KVALITETNA RASVJETA = USPJEH. Stavi ih u najmanje 10lit posudu, ako dvije rastu jedna pored druge onda u veću 15 lit najmanje. Composana univerzalna s perilitom i agrosilom ili Terra magma. Svjetlo uzmi HPS 300W (usmjereno odozgo) ili puno štednih žarulja rasporedi svuda oko biljke i iznad nje. Za taj tvoj prostor ti treba minimum od 12 000 lumena. Što više wata to bolje. Kombiniraj spektre svijetlosti. 2700K - Cvatnja, 6500K - Vegetacija. Možeš ih miješati. Moraš osigurati idealne uvijete za bilje i mislim da ne bi trebao imati problema s premještajem. Čak ljudi tvrde da unutra (Ako stvoriš uvijete) Biljke bolje rastu nego vani. Pročitaj koji dnevnik unutrašnjeg uzgoja i složi neki box ili izimproviziraj nešto - samo nemoj računati da češ jeftino proći....
 
19.04.2012
9
0
0
31
upravo sam dobio najbolji odgovor... hvala punooo ! jesi li vidio sliku u kakvom su stanju biljke, ii jel imam potrebu da ih presadjujem u vazne ? aa cijena nije toliko ni bitna na kraju barem znam sta cu pusiti,, sto se tice vanjskog uzgoja znam sve, jer sam prosle godine imao 4 stabiljke koje su uspjele., i ove godine sam htio isto samo sto imam problema s nekih idiotima sve mi pojedose heheh :/