Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

JOE - SLATKI KOLACI i TORTE

Diskusija u 'Kulinarstvo' započeta od Joe1234, 06.03.2017.

1. Joe1234

Joe1234 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.10.2016
    Poruka:
    202
    Sviđa im se:
    302
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +340 / 0 / -1
    Pozdrav cvijetnom dustvu :)evo kolko vidim ima i tu nekih tema o slatkom pa da se i ja malo ukljucim jer slatko volim jako ga volim al ono bas bas :D
    Pa pocnimo (nisam siguran dal smijem otvorit temu al ak ne brisite jbg. )

MONTE TORTA :
    Sastojci:
    250g. -mc vitis keksa
    300g -bijele cokolade
    250g -crne cokolade
    5-jusnih zlica gustina
    1l -mlijeka
    400g -maslaca(150g podloga-250g bijela krema)
    0.3 dcl slatko vrhnje za slag
    PRIPREMA:
    PODLOGA -250g mc vitis keksi izmrvit u sitno i posloziti na dno kalupa te ih zaliti sa 150g maslaca da se dobro natope i ostaviti da upiju .
    BIJELA KREMA-(sredina )
    1l mlijeka staviti u lonac i dodati 5 zlica gustina i dobro izmjesati da ne ostaju grudice ,zatim staviti na laganu vatru uz stalno mjesanje pricekati da se sminesa pocne zgusnjavti te dodati 300g bijele cokolade i 250g maslaca sve dobro izmjesati da se sjedini i da dobijemo kremu otprilike gustoce kupovnog pudinga . Kada se krema zgusne dovoljno ostaviti 10min da se malo ohladi te ju preliti u kalup preko keskiju o ostaviti jos nekih 10 min da se hladi dok mi radimo zavsni dio to jest cokoladni prwljev koj ide na vrh torte .
    COKOLADNI PRELJEV -
    0.3 DCL. Vrhnja za kuhanje staviti na laganu vatru i dodati 250g. Crne cokolade i kuhati lagano i stalno mjesati (paziti da ne zakuha )
    Eto to je za sad sve ovih dana ubacim jos koj recept :D:) ako nrko nije nesto razumio ili ima pitanja slobodno sve cu pojasnit i objasnit :D uzivajte i dobar tek:wave:

Kalup 20170306_215158-1651x1238.jpg Monte torta:D 20170306_215130-1651x1238.jpg

Poslednja izmena od urednika: 06.03.2017
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
  2. Ahill

Učlanjen(a):
    06.10.2015
    Poruka:
    127
    Sviđa im se:
    65
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +77 / 0 / -0
    stari nemoj nam ovo radit jer ak se tu pocnemo bombardirat sa receptima za dva mjeseca bu neko s foruma otvoril restoran xD

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  3. Avantura

Avantura kontrolor leta
    Moderator

Učlanjen(a):
    17.10.2008
    Poruka:
    3.948
    Sviđa im se:
    2.621
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +3.120 / 3 / -0
    Nemojte zaboraviti koji maslac koristiti, obavezno u sosu od trave:djede:

• Slažem se Slažem se x 5
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  4. Joe1234

Joe1234 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.10.2016
    Poruka:
    202
    Sviđa im se:
    302
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +340 / 0 / -1
    Ako mate maslac od kanabisa moze ako ne dobar je i dukat:thumb::D preporucio bi stavljanje preko podloge jer je mcvitis keks dosta intezivan sam po sebi pa se nece kvarit okus same torte:D

Poslednja izmena: 06.03.2017
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  5. Joe1234

Joe1234 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.10.2016
    Poruka:
    202
    Sviđa im se:
    302
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +340 / 0 / -1
    20170307_173121-1651x1238.jpg Pzzdrav ekipa :) Posto na dolaze ovi malo topliji dani ja sam sa vama odlucio podjelit jedan recept koj ce vam pomoc da prezivite vrucine na naj slađi moguci nacin:thumb::D Pa krenimo :

SEMIFTEDO: (sladoled):drull:
    SASTOJCI :
    1L -slatkog vrhnja za slag (preporucam Megle)
    35dkg- Badema
    35dkg-Secera
    4 -Zumanjka

PRIPREMA:
    35dkg. Badema istucemo malo sa batom da se usitne ne skroz samo malo, zatim stavimo izmrvljene bademe na tavicu i dodamo 35dkg secera sve zajedno mjesamo da se secer karamelizira (slobodno malo jace zapeci secer ne previse) nakon sto se secer i bademi krameliziraju sve zajedno izliti na papir za pecenje i ostaviti da se ohladi , kada se ohladilo staviti u vrecicu i dobro izlupat sa batom da nebudu veliki komadi i potom szaviti u multiprktik i smiksat karamelizirane bademe u prah . Od 1l slaga napraviti gusti slag te dodati 4 zumanjka i sve izmjesiti te kada se smjesa sjedinila dodati prah od badema i lagano mjesati rukom dok se sve ne sjedini u jednu masu ,pozom tu masu staviti u kalup i u zamtzivac 24sata . Eto to bi bilo to nadam se da ce vam se svidjeti meni je to jedan od naj jacih sladoleda koj sam ikad probo :drull::respect::D
    Dobar tek :vutra:

Dodate datoteke:

Poslednja izmena: 07.03.2017
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 6
  6. Ahill

Učlanjen(a):
    06.10.2015
    Poruka:
    127
    Sviđa im se:
    65
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +77 / 0 / -0
    Cheese Cake (x2)

Philadelphia sir 570g (7 komada)

Smeđi šećer 170g

Žumanjak 1 kom

Jaja 2 kom

Slatko vrhnje 0,08 l

Vanilija 1 kom

Izmiksja smeđi šećer i sir,dodavati jaje po jaje,žumanjak po žumanjak,vanilija,slatko vrhnje, sve se miksa na laganoj brzini.

300 g Almond Strussel keksića

50 g maslaca

Izmješati sa rukom. U kalup za kolać na dno staviti foliju za pečenje, zamastiti rub unutar kalupa i kekse staviti na dno kao podlogu. Uliti prvu smjesu unutra,malo protrest da se slegne. Kalup obložiti sa aluminijskom folijom da voda ne ulazi unutra, protvan napuniti vrućom vodom i kalup staviti u njega. Sve to prekrijti aluminijskom folijom te staviti u pećnicu koja je zagrjana na 160 stupnjeva na 40 min. Kada je kolač gotov prekrijte ga kremom od kiselog vrhnja i šećera u prahu. Stavite ga u hladnjak da se malo stvrdne. Rezati sa čistim nožem radi estetike, Pri posluživanju ukrasiti sa Coulis kremom, šumskim voćem i listovima mente

Digestive keksi : 200 g Digestive

90 g Maslaca

Kora od naranče

10 g Smeđeg šećera

5 g Kokosovog brašna

Samljeti kekse, dodati maslac i pričekati da maslac otpusti te sve namirnice rukom dobro promiješati.

ovi digestive keksi su zamjena za Almond Strussel kekse... a posto se joe isprsio sa dva recepta onda sam ja bacio jedan ali malo kompliciraniji :)
    INACE CHESE NY STYLE OLFO BTICHEES Xd

upload_2017-3-7_18-32-56.jpeg

• Informativno Informativno x 1
  7. Ahill

Učlanjen(a):
    06.10.2015
    Poruka:
    127
    Sviđa im se:
    65
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +77 / 0 / -0
    Keksići Almond Strussel

Maslac 40g

Smeđi šećec 40g

Naranćina korica(pola naranđe)

Mljeveni prženi bademi 34g

Kokosovo brašno 6g

Oštro brašno 60g

Sol 2g

Razraditi maslac i šećer plus kora od naranđe, a u drugoj posudi sve ostale sastojke. Kasnije ih pomisješati i staviti u pečnicu na 150 stupnjeva i ćekati dok ne dobe svijetlo smeđu boju (cca 30 min). Razvući ih između 2 masna papira.

Korišteni za mascarpone kremu i kao podloga za cheese cake.

KAD RADITE OVO SLOBODNO NATUCITE SMJESU X 5 ILI X 10... SVIDJET CE VAM SE... A KAD GA KORISTITE ZA CHEESE ONDA GA SAMELJITE

8. hazeri

hazeri I came,i saw,i loved...
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.01.2016
    Poruka:
    2.695
    Sviđa im se:
    8.725
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +10.851 / 2 / -0
    Kuhari,slasticari...pa ne morati bas podijeliti recepte od kojih zaradujete ali neke osnovne "petominutne"kako se kaze..Kad se truba zapali,a glad opece....mmmmm...:drull::smoke:

• Slažem se Slažem se x 1
  9. Ahill

Učlanjen(a):
    06.10.2015
    Poruka:
    127
    Sviđa im se:
    65
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +77 / 0 / -0
    ja na kraju cisto i sumjnam da ce se netko primat ovih mojih... u svakom slucaju napravi sam ovo doma pa bu ti sve jasno... ja sam jednom prilokom ove kekse radio za 30 ljudi (to je bila samo jedna komponenta na desertu u 6 njih) sa cokolodam preko 8 sati... samo sugave kekse, odnodsno podlogu za tadasnji desert... dok sam ocistio bademe... ispeko sve, pa zdrobio, pomjesao sa cokoladom, razvaljao, zaledio pa rezao kalupom...

10. hazeri

hazeri I came,i saw,i loved...
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.01.2016
    Poruka:
    2.695
    Sviđa im se:
    8.725
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +10.851 / 2 / -0
    A hebiga moj Ahile...odo onda ja u Brodokomerc po minjon:D
    20170306_175915.jpg
    ......................:smoke::drull::drull::drull:

11. Ahill

Učlanjen(a):
    06.10.2015
    Poruka:
    127
    Sviđa im se:
    65
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +77 / 0 / -0
    Boli tebe frende ona stvar vidim ja ;) uzivancija

• Slažem se Slažem se x 1
  12. Joe1234

Joe1234 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.10.2016
    Poruka:
    202
    Sviđa im se:
    302
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +340 / 0 / -1
    Hahahahahah ja volim ove kolace radit jer su opustajuci nema presinga samo laganini povotovo za sebe:) , a bice mi jako drago ako se neko uhvati u kostac sa ovim kolacima i tortama pa da komentiramo svi zajedno kak su fiiiiiniiiii:D:):rasta::respect:

13. Joe1234

Joe1234 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.10.2016
    Poruka:
    202
    Sviđa im se:
    302
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +340 / 0 / -1
    Kakav je ovaj Hazeri kralj lika boli tuki glavno da je slatko:):Dsmiley9934 uzivaj brate zasluzio si :D

14. Joe1234

Joe1234 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.10.2016
    Poruka:
    202
    Sviđa im se:
    302
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +340 / 0 / -1
    Hello team here's another with 'benefits are easy and quick : D: D

tiramisu:

SASTOJVI:

0.7dcl. slatko vrhnje za slag
    250g mascarpone sir
    3 tablespoons sugar
    Piskote pak.
    rum
    instant coffee

PRIPREMA:

U jednu posudu izlit slatko vrhnje za slag i izmiksati da se stvrdne ne skroz neekih 70% te dodati maskarpone sir ,skuhati instant kavu i dodati na 1dcl 0.5 dcl ruma te dodati u dobivenu smjesu slaga i sirai sve zjedno dobro izmiksati(obavezno ostaviti da se kava i rum ohlade) . U ostatak kave namociti piskote (ostatak kave ne mjesati sa rumom) Kada smo napravili kremu i namocili piskote kavom doso je red i na slaganje, prvo namazemo kalup ili protvanjili sta god imate samo da nije plitko minimalno dubine 10cm. Kada smo namazali tanki sloj kreme dodajemo piskote jedan red piskoti jedan red kreme i tako dok ne potrosimo sve . Kada smo sve slozili zagladili i uredili pospemo vrh naribanom crnom cokoladom ili kakaom: D: Drull:: Respect: eto nadam se da cete se zasladit malo uz ove Ahillove i moje kolace malo zasladit i uzivat:)Zivjeli bili zdravi i debeli : D

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3

Preporučite stranicu