Kako iskoristi mušku biljku - grafting kanabisa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.08.2015
48
14
8
52
Super varianta.
A da bi bilju revegetirao sa klonom? Znaci seces, i odmah insertiras klon. Infrastruktura je tu, vjerovatno bi trebalo obilno flushati, ....
Ili je previse olesenilo?
Kako ti raste ta tvoj "kompozit"? , i u kojoj fazi (starosti) je bio ovaj muzjak?
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Klon od matične biljke sam uzeo u vegetaciji (dok se nije video rod biljke) tj. pokazao dlačicu a kasnije dobio muda :( ... taj klona sam ostavio a matičnu biljku bacio.
Reko sad ću da se igram sa muškim klonom ;)
Na taj klon sam prvo stavio na stabljiku neki novi klon, koji mi se u prvom pokušaju nije uhvatio. Bio je bočno na biljci i bilo ga je teško pričvrstiti... Imao biljku Blue Disel koju sam topirao i bilo mi je šteta baciti taj vrh ;) Taj klon je sada već 3 tjedan.

Bitna stvar kod cepljenja je da nožić bude dezinficiran. Biljku sam držao u staklenom box-u na 80-90% vlage, svjetlo je led full spektra od 20w. Biljku u tom box-u ne treba zaljevati nit flushati. Tu i tamo pošpricati vodom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
01.08.2015
48
14
8
52
Koliko je trajalo da se zacelilo?
Na koliko svjetla vegetiras?
Koliko je gornji insert narastao u ova 3 tjedna?
Ako dobro radi, dobra bas fora,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Na dva tjedna mi se prvi klon primio, al drugi mi je jos dosta slab tako da ga ne mogu još staviti u veg box. Lišće se smežura na dr klonu. Svjetlo radi 24h.

Slika box-a:
DSC_0020.jpg

Gornji klon dao dva nova lista i ne smeta mu više toplina ... ali mora vegetirati dok se svi klonovi ne prime.

Napravit ću još jedan ali na matični biljci (muškoj).
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
fora se zove grafting, pa sam malo dopunio naslov teme ako ce da zazivi. ima o tome na netu dosta. evo jos par priloga za one koje zanima a ne znaju spanski :)

Ovjde se ne radi o klasičnom graftingu, već da se može razvijena muška biljka iskoristiti za dobar start klona. Ovaj španjolac ima jedini primjer dok otkineš cijelu mušku i staviš već klon u cvatnji ;)

A i nebi bilo ljepo da ti muška u cvatu pokraj vrha stoji ;)


BTW: na drugome video linku pročitaj kometare: "Sorry to say... The cutting did not survive. I will try again..."
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Grafting je prastara metoda i koristi se u vocnjacima za kombiniranje sorti na istom stablu i pospjesivanje / selekciju svojstava. Medjutim vocke su visegodisnje biljke pa to sve ima smisla onda, medjutim zezati se toliko oko biljke koju ces posjeci za 2-3 mjeseca, neznam bas... Mozda ako Monstanto izkemija visegodisnji cannabis :p
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Medjutim vocke su visegodisnje biljke pa to sve ima smisla onda, medjutim zezati se toliko oko biljke koju ces posjeci za 2-3 mjeseca, neznam bas... Mozda ako Monstanto izkemija visegodisnji cannabis :p

Tema je bila : "kako iskoristiti mušku biljku" , ako je već izrasla bolje je iskoristiti nego baciti. Nikoga ništa ne košta, treba ti 2 tjedna da se klon primi, isto kao da ga stavljaš u zemlju. :rolleyes:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Mislis kako iskoristiti korijen muske biljke. Ustvari znas sta bi bilo zanimljivo, nakon harvesta tako iskoristiti postojeci korjen maticne biljke i nasaditi klona na njega. E to bi bilo zanimljivo vidjeti... eyessss:
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Poanta je da ne trošiš više zemlje, ako imaš dobar korijen i biljka će brže rasti.
Ustvari znas sta bi bilo zanimljivo, nakon harvesta tako iskoristiti postojeci korjen maticne biljke i nasaditi klona na njega. E to bi bilo zanimljivo vidjeti... eyessss:

Bit će ;)

Skinu selotejp, evo par sličica ...
DSC_0041.jpg DSC_0043.jpg

Bilo bi i bolje da imam voćarskog voska:bocni::
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Ovjde se ne radi o klasičnom graftingu, već da se može razvijena muška biljka iskoristiti za dobar start klona.
ja ne znam za neklasican grafting, ako pogledas komentar koji je ostavio uz taj video videces da izmedju ostalog pise (prevedeno na engl):"and grafting a female variety in the male pattern..." dakle grafting je grafting sve i da kanabis kalemis na hmelj il neku drugu biljku, a to sto ide zenska na musku, ima to i na drugom video zapisu koji sam stavio. a sto se tice poente, to sto si stavio i nije bas neka poenta. ako ces da stedis na zemlji bolje nemoj growati :)
"The main benefit of grafting cannabis plants together would be the ability to save space in the grow room. A lot of people like to keep good genetics but this can take up a lot of space. Instead of having a mother plant for each strain you could have one mother plant with three, four five or even more strains grafted on which cuttings can then be taken from."
s druge strane, rasprava na tu temu na 420 magazinu kaze ovo:"...But unfortunately, the graft does nothing but replace the supporting mainstalk and root system, leaving the same (unchanged) pot plant branches (grafts) growing from it. So, theres really no benefit at all. (except maybe lower plant total count)" ovo u zagradi se odnosi na zemlje gde je legalno uzgajati par biljaka (4~6) pa na ovaj nacin grower moze imati vise sorti na jednoj. na icmag-u kazu ovo:"The benefit is not widely understood but for the medium size grows this option is the most cost effective. It may take thousands of watts to keep 12 plants vegging and producing clones where it may take only a couple hundred watts to supply one plant."
svima koji probaju, sretno s kalemljenjem
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Pod klasični mislio "više strejnova na jednu biljku"... Graft (splice) multiple strains - to je tema za sebe ;) Dosta grovera koji stavljaju domače sjeme i dobe muške biljke, ne moraju ih bacati mogu je iskoristiti.

PowerSeed ne gledaj ti strane grovere pogotovo gdje je legalno saditi, kod nas dok zasadiš neku domaćicu pa dobije muda :( , a toliko se trudio da ti je šteta baciti ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Pod klasični mislio "više strejnova na jednu biljku"... Graft (splice) multiple strains...
ne znam sto si zakomplikovao sa tim "klasicni", prvi put cujem za klasicni i neki drugi grafting, a sama rec grafting znaci cijepljenje, kalemljenje. da li ces jednu il vise sorti potpuno je nebitno. spanac nije radio nista drugo do graftinga, sto je i rekao:"...grafting a female variety in the male pattern...". iz tog razloga sam i dopunio naslov. ajd, pratimo tvoj grafting, bilo je reci o tome ranije na forumu ali se ne secam da je neko odradio dnevnik. mozda bi mogao ti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
A sta ce im tolika vlaga 80/90%? Ne razumem se ali po nekoj mojoj logici listovi slabije disu u tolikoj vlazi a mozda i gresim :D