Kako napraviti ionizirano (koloidno) srebro za proizvodnju feminiziranog sjemenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
Pozdrav

Ja sam odlučio isprobati ovu metodu, spojio sam 2 punjača u paralelu i dobio 10V i 700mA (idealno 600). Na benzinskoj sam uzeo destiliranu vodu te u 2.5dL uronio 2 žice od srebra 9999 (10cm svaka i oko 1mm debela) i priključio na prije naveden izvor struje te ostavio 7h. Nakon nekog vremena sam primjetio da mi se na jednoj elektrodi pocinju nakupljati "balončići", pa sam se poradovao da radi, ali pošto nemam ppm metar baš sam skeptičan u vezi moje vodice. Prije 5 dana sam počeo špricati jednog autoflowera po imenu northern lights i jučer je počela sa cvatnjom. Čitao sam da bi se kroz 14 dana "trebao" pokazati kurčić, a ja sam malo skeptičan oko svega najviše jer mi to pravljenje srebra ne izgleda tako lako, mislim da ima veze i debljina žice, temperatura vode, kolicina vode, kakvoca dest. vode i jakost struje. Znam vec da mi je greska sto nisam mjenjao polove tjekom procesa proizvodnje koloidnog srebra. Inace špricam ih 3 puta dnevno i biljka ce razvija u prekrasnu curu, a nadam se da ce uskoro u muškarca :maryjane: :maryjane: :maryjane:
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Zasto si spojio dva punjaca u paralelu ? S takvim nacinom spajanja se dobiva na amperazi (struji) a tebi to u ovom slucaju ne treba vec ti treba veci napon a to se dobije spajanjem u seriju i ovih 700mA je jako puno za ionsko-koloidno srebro treba ti barem 100x manja struja... tocnije oko 1-2mA... malo me to sve zbunjuje kod tebe... !?
To sto ti se javljaju baloncici to ti je dokaz da imas veliku struju (amperazu) i ti zapravo vrsis elektrolizu vode, odnosno vodu razdvajas na kisik i vodik a to ti ne treba... moras dobit laganu maglicu i sivilo oko jedne elektrode, ajmo rec to je jedan dokaz... !! :icon_wink:
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
mar1o je napisao(la):
Možda glupo pitanje ali može li se ovo upotrijebiti pošto joj je sastav 99.9% Pure Silver?
Bez obzira sto je to 99,9% cisto srebro ne moze se to upotrijebit za pravljenje koloidnog srebra, to je tekuce srebro za elektroniku i upotrebljava se za krpanje napuklih vodova ili povezivanje istih te jos dr. stvari... :cool44:

PS; sad sam tek vidio detaljnije link, to je termalna pasta za CPU ali takodjer se ne moze ni to upotrijebit !!
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
Meni i jest bila namjera da dobijem na amperaži jer sam na nekoliko foruma i na pocetku ove teme procitao da se koristi 600mA i 9V, pa sam ja napravio priblizne uvjete i držao sat-dva krace da se ne napravi prezasicena otopina. Baloni na jednoj elektrodi moraju biti i oni prestavljaju vodikove atome i zato se mjenjaju polovi svakih sat vremena da se ne nakuplja na jednoj elektrodi. Neznam baš kako bi ispalo sa 0.07A
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
To ti je skroz kriva informacija u vezi velike amperaze (struje), s jakom strujom ti se otapa srebro s prevelikim cesticama a to ne samo da onda nije dobar utjecat na biljke nego je i stetno i za njih i za nas ljude a uostalom i stim gubis jako na trosenju samih elektroda jer se otkidaju veliki komadi srebra (podrazumjeva se, na mikroskopskoj razini !).

Ti mozes dobit istu kolicinu PPM-a (mjereno s TDS uredjajem) s takvim nacinom pravljenja s velikom strujom ali se zapitaj dali si dobio ionsko ili koloidno srebro ili sasvim nesto trece od srebra...
Za proizvodnju ti treba napajanje od 12v/1mA mjereno na samim elektrodama i koristi destiliranu vodu pod nazivom "Aqua Purificata" i ne mozes fulat a to ti je provjerena metoda i ako ne znas sve te informacije i detalje oko pravljenja istog bolje saslusaj iskusnije i dobit ces sta si htio od proizvoda...!! ;)

Ovo sto si napisao da baloni moraju bit tokom proizvodnje to je apsolutno netocno jer ako vidis te balone znaci da vrsis elektrolizu vode (a to se dogadja zbog velike struje) a tebi trebaju pozitivno nabijeni ioni srebra (Ag+) koji se dobivaju s jako slabom strujom reda 1mA, prouci malo detaljnije oko toga pa ces vidjet o cemu ti ja ovdje pricam...

Samo da dodam kako se stim vec bavim preko 2g. i to proizvodim u velikim kolicinama, napravio preko 350L s uredjajem kojeg sam napravio sam i podesio da radi prema provjerenim parametrima... :cool44:

Nemoj mislit da ti pametujem vec samo zelim da napravis ono sto zelis i to na pravi nacin...pozz... :wave:

PS; tih 0.07A sto si pitao je 70mA a i to je puno, treba ti kako sam vec par postova prije reko, barem 100x manja struja od tvojih 700mA znaci 0.007A (7mA) a i manje priblizno 1-2mA a to sve zavisi od kvadrature srebrnih elektroda !!
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
Hvala na odgovoru
Ja sam svakako pocetnik u tome i tu sam postavio pitanje u svrhu informiranja.
Kakav bi izvor struje trebao za to? Sve sto gledam je omjer struje i napona slican, ne znam sto je sa baterijama i koliko one imaju ampera ?
Najveci problem mi je sto nemam taj uređaj za mjerenje, pa ne znam kako bih.
Dali postoji neki izracun gdje bi uvrstio povrsinu zice, vrijeme, napon, struju i kolicinu vode? Nekako gledam za kolicinu vode nitko ne piše, svi koriste elektrode od svakojakih stvari, a samim time i drukcijeg presjeka.
Gdje ima kupiti tu vodu, ja sam koristio najobicniju sa pumpe jer nije bilo druge.

Hvala
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Kako onda meni uspjeva sa 600mA? Ispravljač od nekog starog moba sa regulacijom na 9V. Tako sam radio dok nisam kupio TDS metar...
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
mičurin je napisao(la):
Kako onda meni uspjeva sa 600mA? Ispravljač od nekog starog moba sa regulacijom na 9V. Tako sam radio dok nisam kupio TDS metar...
Dobijes uvijek srebrnu vodu i to sa svakim ispravljacem i svakom vodom ali ja stalno naglasavam, sta se dobije to je jako upitno... ?!! :icon_eek:

Koliko PPM-a dobijes i za koliko vremena s tim ispravljacem od 600mA/9v ?

Meni uredjaj bude ukljucen skoro cijela 2 dana (cca 40h) da bi napravio 7-8 ppm a puna 3 dana pa i vise sto ovisi i o temperaturi vode, da bude 13-15 ppm koju koristim za vanjsku namjenu sa rasprsivacem-pumpicom.
Svaka kvaliteta zahtjeva i vrijeme proizvodnje a ne ono brzinski sto ljudi pricaju da naprave za 2-3 sata i manje, pa to mi je presmijesno i ne zelim uopce oko toga raspravljat i vise komentira... :eek:hno:

Dobro istina je da ja to gledam na kvalitetu i za ljudsku upotrebu mozda i ono "ofrlje" brzinski napravljeno funkcionira na biljkama, nisam probao direktan ucinak na njima za FEM sjeme pa necu ni ulazit dalje u raspravu...

Ovo sve sto sam dosad komentiro govorim iz vlastitog iskustva, znaci ne da sam negdje procito i nekom povjerovao...

Pozdrav ekipi !! :icon_wink:
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
THC_power je napisao(la):
Hvala na odgovoru
Ja sam svakako pocetnik u tome i tu sam postavio pitanje u svrhu informiranja.
Kakav bi izvor struje trebao za to? Sve sto gledam je omjer struje i napona slican, ne znam sto je sa baterijama i koliko one imaju ampera ?
Najveci problem mi je sto nemam taj uređaj za mjerenje, pa ne znam kako bih.
Dali postoji neki izracun gdje bi uvrstio povrsinu zice, vrijeme, napon, struju i kolicinu vode? Nekako gledam za kolicinu vode nitko ne piše, svi koriste elektrode od svakojakih stvari, a samim time i drukcijeg presjeka.
Gdje ima kupiti tu vodu, ja sam koristio najobicniju sa pumpe jer nije bilo druge.

Hvala
Postoje tablice o proizvodnji i svim parametrima ali to toliko odstupa od stvarnosti da bolje ni ne trazis te tablice...
Isprobao sam te mjere prije 2-3 g i ima strasnih odstupanja...

Nabavi si TDS metar na eBay kosta 7-8$ (45kn) i rijesio si se muka !!

A vodu imas u Zg firma zove se DEMI-94 a voda se naziva "Aqua Purificata" sa 000 ppm-a ko stvorena za to.
Ako ti treba broj moba posaljem ti na PM jer ne znam jel smijem ovdje postavit, evo bas drzim u ruci njihovu vizitku... :icon_cool: !
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Extra je napisao(la):
Dobijes uvijek srebrnu vodu i to sa svakim ispravljacem i svakom vodom ali ja stalno naglasavam, sta se dobije to je jako upitno... ?!! :icon_eek:

Koliko PPM-a dobijes i za koliko vremena s tim ispravljacem od 600mA/9v ?

Meni uredjaj bude ukljucen skoro cijela 2 dana (cca 40h) da bi napravio 7-8 ppm a puna 3 dana pa i vise sto ovisi i o temperaturi vode, da bude 13-15 ppm koju koristim za vanjsku namjenu sa rasprsivacem-pumpicom.
Svaka kvaliteta zahtjeva i vrijeme proizvodnje a ne ono brzinski sto ljudi pricaju da naprave za 2-3 sata i manje, pa to mi je presmijesno i ne zelim uopce oko toga raspravljat i vise komentira... :eek:hno:

Dobro istina je da ja to gledam na kvalitetu i za ljudsku upotrebu mozda i ono "ofrlje" brzinski napravljeno funkcionira na biljkama, nisam probao direktan ucinak na njima za FEM sjeme pa necu ni ulazit dalje u raspravu...

Ovo sve sto sam dosad komentiro govorim iz vlastitog iskustva, znaci ne da sam negdje procito i nekom povjerovao...

Pozdrav ekipi !! :icon_wink:
POštujem kad se nešto radi kako treba i uopće ne sumnjam u ovo što si napisao,samo sam naveo da meni već godinama uspjeva na taj način i da dobivam fem sjemenke!A sad kako se zove ta tekućina nemam pojma?!?!? Iskreno,ne opterećujem se time,jer je moja misija da napravim fem sjemenke izvršena i trenutno imam bar 20-tak sjemenki u zrenju ;)
Koristim destiliranu vodu iz trgovine,najjeftiniju srebrenu žicu iz rafinerije plemenitih kovina i ispravljač koji sam spomenuo. špricam jednom dnevno 15 min prije nego palim svjetlo 21 dan od kada ih bacim na 12/12 i sve 5
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Ako uspjesno dobivas FEM sjemenke to je za svaku pohvalu i za to dizem palac :thumb: ...
Nadam se da ce i meni, uskoro kad krenem s growom, poci za rukom dobivanje fem sjemenki s mojom tekucinom od 15-tak ppm !

Ako nije bed de mi reci koliko pravis ppm-a za fem sjeme pa ti uspijeva ? :icon_wink:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Koliko sam čitao od 30ppm do 80ppm prolazi,ali 50ppm je kao idealno!?!? Ja ga do sada nisam mjerio,ali na jesen kad budem nešto križao ću mjeriti i ići na 50ppm
 
24.03.2014
25
28
13
Znači da bi dobia feminizirano sjeme, uzmem klona od ženske biljke, njega prskam koloidnim srebrom, skupim pelud i oprašim par cvitova od majke?
Jer pročita san maloprije da sjeme od hermija koji je oplodia sam sebe nije feminizirano, po nekakvoj logici onda ne bi bilo feminizirano ni sjeme s majke oprašeno tim klonom s obzirom da je klon ima iste gene ka i majka, ili sam u krivu?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
lejton je napisao(la):
Znači da bi dobia feminizirano sjeme, uzmem klona od ženske biljke, njega prskam koloidnim srebrom, skupim pelud i oprašim par cvitova od majke?
Jer pročita san maloprije da sjeme od hermija koji je oplodia sam sebe nije feminizirano, po nekakvoj logici onda ne bi bilo feminizirano ni sjeme s majke oprašeno tim klonom s obzirom da je klon ima iste gene ka i majka, ili sam u krivu?

Pusti hemije u ovoj priči... Napraviš kao što si napisao,i onda oprašiš po mogućnosti drugu biljku,tj. npr imaš dvije ženke white widow i s jedne uzimaš polen,a oprašuješ onu drugu. Još bolje je ako imaš srodnu vrstu od različitih breadera. Duga je to priča,moraš malo više :read: