Kako napraviti ionizirano (koloidno) srebro za proizvodnju feminiziranog sjemenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ne preostaje drugo nego da isprobamo, jedino tako ćemo sigurno znati (i tek tada ću ja povjerovati)... :dada
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
naravno da ce bit femi sjeme ako ukrstimo zenskog hermija i zensku biljku bez obzira posadimo li regularno sjeme ili femi. hermafrodija se ne prenosi u peludu nego ostaje u samoj biljci.licno imam u basti hermija kojemu svaki dan cupam jajca a dobio sam ga tako sto sam mu poremetio svjetlosni ciklus
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
da nisam napisao da kad sam izvadio sjemenke....moralo ih se i testirat...10 je išlo na 12/12 odmah a 10 vega tri tjedna pa topiranje pa odmor 14 dana pa cvijetanje....svih 20 mi je ispalo ženske....valjda je onda to to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rolipop

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
e to dollars, to sam čekao, provjerene i isprobane informacije tj. iskustva iz prve ruke...

probaj i ti pa da vidimo jel iznimka ili pravilo...
 
12.02.2008
11
7
3
45
Možeš oprašiti ali ne isti gen.
Dakle opraši neku drugu biljku a ne onu sa koje si uzeo klona (majku klonova) ili klonirane potomke biljke sa koje si uzeo klona i napravio mužjaka. To nisu biljke prvo koleno, već "ISTI GEN". To ti je isto ko da si ostavio hermića u boxu.

Seme neće valjati.

Iz ovog semena imaš samo gubitke u sledećim potencialima:
1. THC- znatni postotak gubitka potencije THC-a u biljki,
2. Zdravlje- ova biljka ima jako slab imunološki sistem za bolesti, temperaturu, vlažnost, ph, nutriente...
3. Količina- od ovakve biljke možeš dobiti čak 50% manje uroda na težini,
4. Stres- ..., i ako se to ne primeti na njoj vizelno, dodatni stres poput presađivanja, topinga... bi je u većini slučajeva ili ubio ili stopirao na duži period.

Radije sačuvaj polen i opraši neku sledeću biljku.


I DA VAS SVE ISPRAVIM!

Ne dobija se tretažom koloidnig srebra Hermafrodit ! ! !
Dobija se polen od tog gena. Gen nema veze sa muško-ženskim polom. NE MEŠAJTE OVE STVARI U JEDNU VREĆU!
Koloidnim srebrom ste naterali da biljka postane mužjak i da zadrži osnovu na nasledni gen da ne bude mužjak (imunološki sistem gena).

Primer: Sa svetlom možete uticati da promenite pol biljkama i tako dobijete mužjaka. Kada sa polenom od tog mužjaka oprešite sledeće biljke, one će biti ili muške ili ženske biljke.

Kad sa polenom od koloidnog mužjaka oprešite ženku, dobijate 100% fem seme, jer se gen još uvek bori protiv muškog gena.


Nadam se da sam bio jasan. DA NAPOMENEM JOŠ JEDNOM:

NE MEŠAJTE BABE I ŽABE!

Kanabis je biljka hermafrodit u razvoju i u doba sazrevanja ako oseti da ima odgovarajuće uslove, ona se menja po potrebi na muško ili žensko.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
isto kao i sjemenke, ako je pravilno skladišten može izdržati i nekoliko godina...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sad cu opet postaviti glupo pitanje ali radije cu pitat nego da userem.

Pravilno skladistenje polena znaci? Staviti u neku vrecicu, istisnuti zrak i skladistiti u mracnom i suhom prostoru?
 
12.02.2008
11
7
3
45
Ne moraš u kesu i istiskati zrak, jer bi verovatno na taj način i polen izduvao. Dakle, možeš u bilo šta da staviš samo da je suvo, i tamno mesto.
Na primer u staklenku (staklenu teglu) i zatvoriš. Kad koristiš, uzmeš kist (četkicu) i pokupiš malo polena na četkicu i oprašis hedove.
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
sad jos jedno dodatno pitanje :) znachi, sa ovakvim dobijenim polenom mozemo da oprasimo i zenku iz fem semena i zenku iz regularnog i isto ce dobijeno seme biti feminizirano? Ja mislim da dalje vise nece biti pitanja
:leafblunt: peace
 
12.02.2008
11
7
3
45
Malo sam se bacio na literaturu i guglanje i došao do zaključka koji sam i pre toga smatrao adekvatnim:
- Ako poprskaš regularnu ženku dobijaš fem seme. (90-95% fem seme)
- Ako poprskaš ženku iz feminiziranog semena, dobijaš fem seme čvrstog stabla. (100% fem seme) Inače ovakvo seme se prodaju u shopovima.
Ovo mi je i nekako bila karika koja je falila u logičnosti gena. Tačnije: dva gena sa imunitetom na transformaciju muške biljke daju 100%-tnu sigurnost u dobijanju fem semena. Što mi nekako nije bilo logično da se dobije 100%-tno seme iz mešavine koloidnog gena (100% fem) i regularnog gena (50% fem i 50% male)

...ima još po nekoliko zanimljivosti što se tiče gena ove biljke, ali ovo nije tema za (de)gene kanabisa.

Još samo nešto za buduće hibridare:
Križanjem se dobijaju nove vrste, ali samo sa vrhunskom opremom možete znati da li ste unapredili gen ili unazadili. Iz 1000 križanja, samo 20 do 50 su uspešna. Tačnije "gube se potenciali biljke". Nije to da odmah izgubite na svim poljima potenciale: thc, količina, imunitet..., već gubici su jako mali i primetni su samo ako upoređujete to sa matičnom biljkom sa koje ste uzimali seme. To znači da ako bi ste ovo ponavljali jako dugo, izgubili bi ste dosta kvaliteta na vašim biljkama. Ovo se odnosi samo na tretmane koloidnim srebrom.

Ako vam se sviđa hibrid koji ste napravili i zeleli bi ste ga zadržati, potrebno vam je da napravite "regular" posle toga.

...i... (već mi je ušlo u naviku da stavljam napomenu)

NAPOMENA:
Ne znam zašto ali auto flovering hibridi i koloidno srebro se ne podnose baš najbolje. Dakle, rubialis ne voli da bude tretiran sasrebrom i došao sam do podataka da je svaki auto flover femin seed dosta osiromašeniji od njeenih braća a pogotovo sestara koja se dobijaju regularnim putem.
 
05.04.2012
12
0
1
48
Trihom Hunter je napisao(la):
- Ako poprskaš regularnu ženku dobijaš fem seme. (90-95% fem seme)
- Ako poprskaš ženku iz feminiziranog semena, dobijaš fem seme čvrstog stabla. (100% fem seme) Inače ovakvo seme se prodaju u shopovima.
ti ustvari kazes da fem seme pravis od dve fem biljke? ili sam nesto pogresno razumeo (pitanje je ustvari da li moze od dve fem biljke)
i jos jedno pitanje, upotreba
koloidnig srebra, prska se po biljci ili se biljka zaliva u kojoj kolicini i u kom vremenskom intervalu?
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
oprostite sto otvaram ovu temu nakon duzeg vremena, al nigdje nisam nasao neki deblji komad srebra kao nož ili vilicu, pa bili ja ovo mogao obaviti sa nekim naušnicama, ogrlicom...?
i dali je važna debljina
puno hvala
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
pa koliko se to srebra skine s tih elektroda ?
jel mi mozete preporuciti neko najjeftinije rjesenje, po oglasima imaju samo stari srebreni bešteci i to što mi je preskupo...
 
12.02.2008
11
7
3
45
Pa evo ovako...
Ima nekich računica koliko treba srebra u kubnim mikro metrima ali pošto ga nećemo koristiti za ljudsku upotrebu, ne moramo da se pridržavamo najsitnijich detalja, ali bićemo približni.

A evo i sajta gde možete pogledati detalje za pravljenje koloidnog srebra za ljudsku upotrebu, ili ti za lečenje:
Proizvodnja koloidnog srebra

Evo i video:
moj stroj za koloidno srebro - YouTube

Uglavnom 6h na 9v i srebrne elektrode...Čini mi se po nekoj logici da će pomoći i nakit ali če se nakupiti na jednu elektrodu dosta oksidanata tako da bi bilo poželjno da se na svaki sat zameni polarizacija (Žica sa plusa se prebaci na minus a sa minusa na plus)

Guglajte malo pa ćete naći. Na ponekim sajtovima se koriste dosta teške formule ako se ne razumete u njih. Ako imate mikro vagu, potrebno je da se skine sa srebra 5 miligrama na 1 l. vode.
Pokušaću ovih dana da poguram literaturu pa vam javljam tačne detalje kako napraviti koloidno srebro za biljke i za ljudsku ishranu...a dotle idite u apoteku i kupite jednu bočicu ovog magičnog napitka, koji je jako koristan za čišćenje tela od THC-a i raznih drugih elemenata, bakterija, virusa...
...i ako se taćno po propisima napravi koloidno, dobili ste neku vrstu eliksira života.(ali sa time se NE ZAJEBAVAJTE! ! ! Nemate opremu da bi ste to propisno odradili)
 

Prilozi

  • KSG.JPG
    KSG.JPG
    75,7 KB · Pregleda: 119
  • ogranicenjestrujeshema.jpg
    ogranicenjestrujeshema.jpg
    84,8 KB · Pregleda: 119
  • silver20in20waterwm9.jpg
    silver20in20waterwm9.jpg
    8,7 KB · Pregleda: 121
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
ja sam nasao zicu od srebra cistoce 99.999% za izradu koloidnog srebra, pa cu je kupiti
sto se tice vrijednosti odnosno koncentracije srebra u vodi (ppm) za ljudsku upotrebu iznosi 10-20ppm, a za biljke najmanje 40ppm, a 50ppm bi bilo poželjno
sto se tice ove tvoje sheme dolje, jako je jednostavna i jeftina, kad to kupim poslikat cu vam sve u koracima jer se razumijem u elektroniku koliko-toliko
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
mali prilog temi
io2rk8.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir