Kako Napraviti Svoj Bong !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Nadao sam se da se nešto naučilo u jednoj od nekoliko rasprava u ovoj temi o tome što je bong, ali 'ebiga idemo opet:
(nadam se da me ne zafrkavaš elephantor :lml_spam: )

To je bong, onoliko koliko je kalkulator digiron ili koliko je jack herer skunk.
To jest sprava za pušenje, i jest nargila jer koristi vodu za filtraciju, ali nije bong.
Riječ bong je američka adaptacija Thai riječi 'baung' što znači cilindrična drvena tuba najčešće cijev od komada izrezanog bambusa.
Ovo je klasičan bong:
100t.jpg

Ovo je komercijalna varijacija od stakla. Konstrukcija i princip je isti, znači to je bong:
05224.jpg
 
27.09.2007
30
2
0
40
Ali u principu je slicno . Ustvari je isti kao ovaj stakleni , samo je ovo rucni rad , nije tako lepo napravljen :b_cyclops:

Ma bitno je da je extra kad se uvlaci dim je hladan i ne grebe grlo i ne moras da gubis vreme na motanje i sve ostalo .
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Stvarno ne mogu da vjerujem da još uvijek se raspravlja o BONG-u .....
c c c c c
mislim da bi se "rasprava" o ovome daaaaavno trebala završiti... tj. tema na :lock:
Mnogo zbunjuje nove članove, tačnije ima još doooosta tema koje su još gore!!! Ali članovi su ti koji odlučuju kome da vjeruju (ne vezavno za ovu samo temu....) i čije savjete da "prigrle"...

Pozz
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma gledaj brejnashu.. watter pipe je samo "advanced bong".. Svrha i primjena oba instrumenta je ublazavanje i hladjenje dima prije inhalacije.. Dakle BONG je u mojoj knjizi rijec za sve velike sprave u koje mogu stavit granje i spalit ga.. Prva prava razlika tehnoloska po meni je vidljiva tek kod primjene vaporizatora.. I tako da postoje prijenosni vaporizatori velicine cigarete koji funkcioniraju savrseno dobro (isprobao osobno).. onda se javlja dilema.. dal je taj "joint vaporizator" takodjer vaporizator kao i volcano, ili je nesto drugo kao sta joint nije watter pipe?

:nana:
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
ajme meni i dalje o bongovima i pajpovima....al sa slonom se slazem...neznam ko mi je bio tu na forumu objasnjavao al nisam to uopce prihvatio...kaze kao bong mora biti ravna tuba ili tako nesto...al kakve to ima veze ako radi isto sto i ovo drugo? znaci dim ulazi, hladi se kroz vodu i puni se prostor te pustamo rupu i povlacimo dim iz cjele sprave...bong ili water pipe...ne kuzim...isti su... :p
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
...i dali je svemir u biti okrugli?

ili plosnat?
ili u obliku papinog desnog jajeta :icon_rolleyes::icon_rolleyes:?



ili dal bi pobijedio Chuck il Žak?
:punch2::punch2::punch2:


Il dal boje u biti postoje?





cemu opce se mrcvarit oko toga.....svaki telac danas ima svoju ideju kaj je "bong" isto ko svaki telac danas ima ideju kaj je po njemu dobra vutra.

Nije ni svaki bong bong, ni svaka trava trava....al objasnjavanje, raspravljanje i mrcvarenje oko tog, trosenje vremena koje se moze potrosit na dimljenje......je grijeh


sou evrivan just :bong7bp::bong7bp::bong7bp:

:hehe:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma slazem se ja sa vama sta je ispravan naziv.. ali poanta mog posta je bila da cu ja u bilo kakvom drustvu bez ustrucavanja i srama rec: "dodaj mi bong" bez obzira sta se mozda radi o watter pipeu.. toliko je to opce prihvaceno :RastaBong:
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
hehehe...ma meni su drazi bongovi :p sala
ali moram rec da mi je svejedno na sta cu pusit kao i vecini ovdje...tako da...dosta o tome molio bi svih..kao da je vazno...bong ili ne bong :p hah
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
gledam, gledam vaše postove i nigdje mog bonga ili gedore kako mi to zovemo.
evo vama nešto ludo, za one koji to još nisu vidjeli!



upute;
imate dve boce manju i veču, uostalom vidite, samo što sam ja stavio teglu,
i napunite ju vodom, dok druga unutarnja boca je srezana popola, točno da sjedne do dna.
u gedori stavite limić sa rupicama i utaknete na nutarnju bocu(u mom slučaju 11mm)
stavite vutrice i palite dok ujedno dižete nutarnju bocu gore, dok se dimom puni unutra.
kad dođe do gore skinite gedoru i gurajte bocu dolje dok uvlačite ujedno.
:bonappetit: ovo je nešto najače što čete probati!

pozor!
ukolike niste strastveni pušač, držite tu stvar što dalje od sebe!
jeste ikad to vidjeli?