Kako povećati pH zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.03.2009
36
0
0
48
Živili!
Ovak, imam tih par predivnih biljčica, sve su ok, ali jedna mi je dobila onaj tipični simptom kao da fali (ili ga je previše, nisam siguran) Cinka. To sam vidio na ovom site-u:

http://www.drugs-forum.com/growfaq/97.htm
(slika 18)

odnosno, kako tamo kažu, ili je cink ili je pH zemlje.
Tak da sam izmjerio pH zemlje i on je pre nizak, nešto sitno preko 5... 5,2 do 5,3.
Sad mene zanima kako da ja podignem pH.
Malo sam guglao i pronašao da se podiže dodavanjem vapna.
Dali je netko probao??? Koju količinu i kako dodati to vapno???
Jel to običan građevinski vapnenac???
Dali netko zna neki drugačji način???

Hvala!
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
paaaa ja ti nebi preporučio podizanje ph na taj način... sumnjam da je u tome problem jel ph bi i trebao biti oko 5,5 za konoplju....
i uostalom dovoljno ti je zalit s vodom iz pipe (kod mene ona ima ph oko 7,5) i par tih zaljevanja ce podic ph zemlje...
samo polako mic po mic ak se odlucis za vapno (takodjer modjes i s pepelom povecati ph) nista radikalno neg sam gledaj kak se ponasa mala... znam tesko je skontat tocno sta je al eto... mucis se da bi nesta dobio a samim time to sto dobijes bude sladje :)
 
09.03.2009
36
0
0
48
Pa zar nije najbolji pH kada je 6,8???
Ma nebi ja dirao pH da mi biljka nije počela strašno slabiti i to tačno kao na slici 18 (link u prvom postu).
Ako se može polagano običnom vodom onda budem tako, jer moja voda sa slavine je isto nešto viša od 7,5 pa onda ću probat tako...
Do sada sam zalijevao isključivo kišnicom koja je oko 6,5...
Pozdrav...
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Malo vapna, može i pepela (ako se griješ na drva,pa ti osta pepeo)....
Bitno da je lužina blaga, a i treba to jako oprezno i pomalo radit
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Izvrsno!!!:thumb:

Normalno, ako se ide dizat pH zemlje u pitaru, onda to treba jako pažljivo sračunat.
I, normalno, od manjega prema više uz pračenje pH zemlje i ponašanja curki kroz par dana za optimalni rezultat.

Inaće zaljevanje sa vodom iz vodovoda, definitivno malo po malo diže pH.
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Nisam nikad uzgajao, ali logika nalaže da je kišnica najzdravija (osim naravno kiselih kiša lol). Koliko sam shvatio, kod indoor uzgoja pokušavate postići maksimalno prirodne uvjete. Kišnica bi u tom slučaju trebala biti najprirodnija.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
PH zemlje za Cannabis u vegetaciji trebao bi biti 6,5 a u cvijetanju 6,8.....PH se može spuštati sa par kapi limuna ili podizati sa malo sode bikarbone..znaci koregirate na taj naćin vodu kojom zaljevate..također ima za kupiti +/- korektor u pat shopovima npr....
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Iglice cetinara a mislim i piljevina istih se koriste za spustanje ph zemljista kod uzgoja borovnica.E sad koliko cega se nesecam dal je pisalo negde.