Kako sacuvati polen sa muske biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
Kao sto samo ime teme kaze.....Da li neko zna kako se to radi ?


Nigdje nisam uspio naci na forumu kako se ovo radi, pa ako neko ima neki link ili nesto, bio bih zahvalan a vjerujem da bi i ostatku ekipe dobro doslo ovo znanje.


P.S. ukoliko tema postoji, molio bih moderatore da ostave link i obrisu ovu temu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ognjenizmaj

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Polen je jako osjetljiv na pljesan....znaci uvijeti moraju biti jako suho...tamno mjesto ujednacene temp....sto niže temp....e sad...neki tvrde može da se na taj nacin cuva godinama...drugi pak tvrde nemože više od 3-4 dana...

Ja nikad nisam probao pa ti nemogu 100% tvrditi...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ja ga drzim u foliji, pa u metalnoj kutiji, na sobnoj temperaturi

Blade je napisao(la):
...neki tvrde može da se na taj nacin cuva godinama...drugi pak tvrde nemože više od 3-4 dana ...

je se slazem sa ovima nekima, a drugi nisu 100% u pravu ;)
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
Znao sam da ce Power da potvrdit "mit" :D A reci mi kako ga pokupis sa biljke ( recimo da imas dvije biljke u boksu, jedna muska, jedna zenska i naravno ne zelis da dodje do oprasivanja) ? Neku kesu nabijes preko muske biljke ili sta ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ognjenizmaj

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
Buddha je napisao(la):
... recimo da imas dvije biljke u boksu, jedna muska, jedna zenska i naravno ne zelis da dodje do oprasivanja) ? Neku kesu nabijes preko muske biljke ili sta ?

nece to ici tako i nema sanse da se ne oprase, moraju biti razdvojene... a kupim ga na najobicniji beli papir, onaj za stampac, malo nagnes biljku, protreses i eto ti na papiru zutog praha, a mozes postaviti i papir ili foliju oko stabljike (bukvalno polozis na zemlju okolo), imaces polena za par dana sve da ne drmas biljku, ali prodrmaj pre nego sto sklonis ;)