Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mr.420

Aktivan Član
21.07.2017
122
571
93
Moze neko pomoc sta je najbolje radit za Parkinsovu bolest?Tinkturu,ulje ili nesto trece i jel mora bit od pretezito indike?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k
05.06.2018
6
4
3
46
Poštovanje svima,

nedavno sam otkrila ovaj forum i pročitala veći dio i iznenadila se...
Naime, imala sam benigni tumor u kralježnici koji je kirurški odstranjen ali dijagnostika je trajala cijelu vječnost, samim time i problemi uzrokovani tumorom, neuropatska bol konkretno. Bol je manja nego prije ali još uvijek prisutna.
Očekujem ulje koje sam uspjela nabaviti, navodno je dobre kvalitete, ne mogu ništa tvrditi. Trenutno mi je rješavanje boli prioritet, iako se nadam da će ulje djelovati i na uzroke zbog kojih je tumor uopće nastao.
Koliko sam shvatila počinje se s minimalnim dozama, postupno se povećava s razvijanjem tolerancije. Preporuka je bez tableta? S obzirom da se uredno trpam tabletama protiv bolova i uz to sam dobila i antidepresive..
Ako itko ima savjet bila bih zahvalna, kad napokon dobijem ulje želim to učiniti kako treba!
Zahvaljujem!
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Znaci ako si na opijatskoj terapiji, zahebi te spike bez tableta.U pravilu izbjegavas da do toga uopce ni ne dodes...Ako oces ulje,poanta i je da se izljecis i bacis tablete,ali ako si na opijatskoj nes se skinit tako lako.Cak ni uz velike kolicine ulja,treba ti ogromna volja za tako nesto,ne vrijedi uzet ulje i cekat da radi poso za tebe.
Ukoliko je drukcija situacija i nisi na opijatskoj,onda odma uzmi sve tablete i baci u wc solju, za neuropatske je ulje ok,ali ako imas tinkturu koja je prosla dekarbo,stavis 3 kapi ispod jezika i drzis 2 3 min to ce te tolko sasit da nes vise nikake bolove osjetit,bili neuro ili ne.
Ali ulje je majka svih lijekova, i njega jedes i kad si bolestan i preventive radi,ja nisam bio kod doktora,stovise nemam zdravstveno vec 16 godina.Nijedan pregled doktoru uopce,a bio sam 2 put klinicki mrtav u djetinjstvu,i srce mi ostalo osakaceno,lakat koljeno i imam rupu u lubanji i rupu u kicmi, jedem ulje ko stoka i nije mi nist,Razbolit se nemogu,ali ja udaram travu previse,i kolaci i ulje sve sto postoji doslovno,stalno sam izbijen al sam zdrav ko dren i malo sam skreno.
Bitno je da imas kvalitetno ulje mada ce svako lijecit,ali sto je koncentracija veca to je bolji lijek.Tebi bi vec sam CBD pomogao koji je legalan za neuro i bolove opcenito,ali pravo ti svakako treba,jer neuro je nekad nepodnosljiv,znam ja sta je to...nema spavanja dode ti da se ubijes.AKo ulje ima manje od70%THC nije bas ok,70%ti je granica od 70% pa do nadalje je pravo ulje,ali je tesko to postic i malo ljudi zna kuhat tako.Vecinom su oko 60 do 70%,i ucinkovito doslovno ubijaju i taka ulja rakove,ali ako hoces ultimativni lijek onda idi po najkvalitetniji.Ako hoces cupat informacije i engleski ti nije stran,posjeti ICMAG, Rick Simson phoenix tears.I googlaj JBO canna.A i ovdje na forumu imas mnostvo slucajeva vec izljecenih od sveg i svaceg,i onih koji se trenutno jos lijece.I vise je onih kojima pomaze,tj.ja ne znam kome nije pomoglo.Tako da mozes i tu gledat i tu ti je najlakse,koristi trazilicu pisi ulje medicina etc...
Iako te sad ne bih plasio,ali inace beningi kirurski odstranjeni se vratcaju i do 70% slucajeva,zariste koje je inficirano uvjek ostaje inficirano.I kad ga odstrane limfociti se naglo smanjuju i zlijezde koje imas u tijelu lako postanu maligni,i na isto mjesto di je rak uklonjen krene ponovo sam osa neke druge strane,i treba nekad par godina nekad jako brzo,a jako malo ljudi dozivi da se nikad ne vrati.Ostanu obiljezeni do kraja zivota da idu doktorima i zavrse kao ti,na drogama tolko jakim da nisi ni svijesna,a onda konoplju prikazuju kao davolji akt.Ovaj svijet je odvratno mjesto,ako se nemos liject biljkama,cemu uopce zivit,ni nemas zapravo slobodu,samo hodas po asfaltu koji ti je nametnut i trujes se sa govnima koje kupujes jer ti blinkaju dok spavas ne svijesno sve te svijetlece reklame da bi se ujutro ustala pretegniot noge i potrosit 200 kuna na govna iz trgovine,zabit se kuci i buljit u TV.Danasnja djeca ni nemaju perspektive,svi bulje u ekrane.Nije ni cudo sto nikto ni ne zna za ulje,ili sazna u zadnji cas,ili pak nikad ne sazna.
AL nikad ti niej kasno,sto prije pocni i prije ce ti bit bolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
05.06.2018
6
4
3
46
Hvala puno, ne plašiš me, znam da se tumori mogu vraćati, to je razlog više što želim početi s uljem.. iako nisam našla pomaže li ulje kod neuropatije sad sam dobila odgovor.. šta se tableta tiče jesu "blagi" opijati (ako se to uopće može tako reći) jer sam odbila piti one jače. Plan je, kad napokon dođe ulje da ga uzmem umjesto tablete pa vidit.. činjenica je da nikad nisam koristila ulje niti marihuanu tako da očekujem nekakvu (psiho) reakciju. Toga me malo strah pa ću doslovno s čačkalicom početi 1x dnevno... očito znaš što je neuropatija jer ko nije to doživio ne može zamisliti.
Svaki savjet je dobrodošao!
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Nelina i @Immortal Bitch - iz mog iskustva, za bolove je najbolje imati strain koji ima jednak omjer THC-a i CBD-a, ali najnovije studije su pokazale da CBG, CBN i CBC isto imaju značajnu analgetičku ulogu. Indica dominantni strainovi su generalno dobri za kronične bolove, dok su se Sativa dominantni strainovi pokazali kao sjajni za razne tipove neuropatije i migrene kako pacijenti subjektivno svjedoče.

Ja za napade išijasa koristim Indica dominantne hibride i zamijenila sam brufen od 600mg 2x na dan kompletno sa inhaliranjem.

Postoji još jedan "nekonvencionalan" način tretiranja neuropatske boli, osobno nisam isprobala, ali na jesen ću. Raadi se o tinkturi Amanita-e Muscaria-e, gljive kod nas poznata kao muhara. Tinktura se nanosi na bolno mjesto i kažu da čini čuda. Sada nažalost nije sezona, ali na jesen ću da je napravim pa napišem post negdje i podijelim direktno iskustva. Ako ti bude trebao recept, javi mi se porukom.

Još jedna stvar, kao što je napisao Immortal, ako si na opijatima, oprezno sa skidanjem! Da, kanabis može zamijeniti opijate u borbi protiv bolova, čak se u Americi sada razmatraju opcije detoksikacije i supstitucije opijata koncentratima od kanabisa, ali skidanje sa opijata može biti opasno i trebalo bi da se odvija uz liječnički nadzor. Osim toga, ne preporučuje se miješanje kanabisa i opijata jer može doći do kontraindikacija i neželjenih efekata.
 
05.06.2018
6
4
3
46
Očito imam još puno za proučiti/naučiti... samu sebe uvjeravam da se nisam navukla na te opijate (konkretno zaldiar) ali sam svjesna da je velika mogućnost ovisnosti... brufeni ne pomažu ništa i zato ih ni ne pijem...
Popijem do 2 zaldiara dnevno, nekad 1 i do sada nisam primjetila nekakve apstinencijske krize, šta opet ništa ne mora značiti dugoročno.
Tješim samu sebe da to nisu velike količine.. ali bol diktira život nažalost...
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Nelina Zaldiar je Tramadol, oprez s tim! Ako se odlučiš skroz skinuti sa Zaldiara, onda postepeno. Iskreno, vjerujem da će ti dobra tinktura, a i ulje svakako pomoći. Kreni s malim dozama i postepeno povećavaj. RSO protokol je tako koncipiran da ide postepeno navikavanje. Ako koristiš RSO, nisam baš sigurna da ti je potrebna maksimalna doza kao za kancer, ja bih na tvom mjestu testirala postepeno dok ne dođeš do doze koja ti odgovara i držala se toga.
Bolovi su stvarno idndividualna stvar i kod različitih uzroka, različito se i manifestiraju. najbolje je da testiraš na sebi i nađeš svoju dozu, jer što jednoj osobi odgovara, drugoj ne odgovara i sl.

Još jedna stvar - glede psihoaktivnih efekata. Ne trebaš se ničega plašiti, jer sve što doživiš je sasvim ok i normalno. Nećeš vidjeti nikakve ružičaste zmajeve, niti ćeš se oduzeti do besvijesti. Ako nisi nikad ranije konzumirala kanabis, prilikom korištenja RSO možeš očekivati omamljenost, pospanost, blagu euforiju, pojačan apetit i žeđ usljed sušenja usta i grla. Naravno, malo audio-vizuelne senzacije postaju intenzivnije, ali to je sve subjektivno. Navikavanjem će s vremenom i ovo postati zanemarivo. Ja kad pojedem kolačić, u centru fokusa su mi krevet, filmovi, muzika, ugodni sagovornici i završene obaveze jer mi opadne koncentracija i bude mi samo do izležavanja.
Osim toga, tu smo i možeš se uvijek ovdje javiti ako budeš imala pitanja ili ako ti bude potrebna pomoć oko bilo čega. ::listomahanje::
 
05.06.2018
6
4
3
46
Znam da je zaldiar tramadol, ali nikad, ama baš nikad nisam osjećala omamljenost od njega, niti kad sam ih pila do 6 dnevno..to je bilo prije operacije.
Ali tada su bolovi bili za ubit se, tablete su služile samo da ne padam u nesvjest od bolova (šta se više puta desilo). Posljedice akutne upale živaca koja je trajala 8 mjeseci su ostale... daleko manja bol tako da se nadam (i tješim) da uz ulje neću uopće uzimati tablete.. ali svakako moram biti oprezna, zato sam vam se svima i obratila jer ne želim pogoršati svoje stanje, ni fizičko ni psihičko. Ne bojim se ljubičastih zmajeva nego paranoičnih psihoza iskreno ;)
Zapravo, već sada dobro spavam tako ako će me ulje umiriti i uspavati, potpisujem!
Svima puno hvala, odlična ste zajednica, puna podrške.
Mislim da zaldiar ima manje tramadola u sebi od tablete tramadola...
A sad... šta je Biomix?
 
Poslednja izmena:

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Psihoza je teška kvalifikacija, ali može doći do paničnog napada ukoliko je čovjek anksiozan previše i napet. Moj savjet je, nemoj misliti o tome već si misli okupiraj nečim, gledaj film, razgovaraj s nekim, čitaj nešto... i sve će biti ok. I da se desi, znaš da će proći i s vremenom se to mnogo jednostavnije kontrolira. :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
S obzirom da se uredno trpam tabletama protiv bolova i uz to sam dobila i antidepresive..
Ako itko ima savjet bila bih zahvalna, kad napokon dobijem ulje želim to učiniti kako treba!
Prvo bi ti savjetovao da probas ulje koje imas i vidis kako ce raditi,probaj uzeti taj dan bez tableta..Antidepresive i Tramale bi ja pomalo smanjivao na tjednoj bazi i kad dodes do minimuna udariti po RSO-u...preko dana bi ti bila odlicna CBD-THC sorta,a sve to smiksati u Biomix.Inace covijek koji je imao dnevnu terapiju 3*helex,3*Apaurin 10 mg,Seroqel*2,leponex...pomalo je sve prepolovio sa manjim dozama ulja i poslje potpuno skinuo tablete koje je pio 10 godina..danas je vec skoro 90 dana bez tableta:):thumb:Sada uzima Biomix..
 
Poslednja izmena:
08.06.2018
25
8
3
58
Pozdrav svima,nov sam ovdje i kasnije cu vise pricati,ali sada,da ne gubim vrijeme me interesuje jedna stvar.Naisao sam na post(mislim Mario339, nijesam siguran,nema ljutnje :) koji je napisan negjde na prvim stranicama,da u slucaju metastaza jetre, ne smije da se mijesa ulje od kanabisa sa kokosovim uljem,ali sam kasnije naisao na post,ne znam ko je napisao,sorry,da se ipak treba mijesati sa kokosovim ili maslinovim uljem,zbog masnoce...itd.Molim vas da mi kazete,da li se smije mijesati ili ne.Jos nijesmo poceli sa uljem jer stize veceras iz makedonije sa 93%THC(nije provjereno,ali je osoba sigurna).
 
08.06.2018
25
8
3
58
Molio bih vas da mi prokomentarisete/posavjetujete na cem da obratim paznju prilikom nabavke ulja,ciljano na dijagnozu(sto da kazem snadbjevacu),mislim na %,laik sam i pricam laicki.Iscitao sam svih 110 strana postova za nepuna 2 dana(muka me natjerala).Ljudi fantasticni ste.Evo nalazi sa skenera(prilozeni),ceka se nalaz laparaskopske biopsije(bice u ponedjeljak),onda ce se odrediti hemioterapija,prema nalazu biopsije.Znam,znam sto ce mnogi od vas reci,ali...posto je receno da je(bez ikakvog tretmana)ostalo mjesed dana zivota...zelim SVE DA PROBAM,siguran sam da me razumijete.Unaprijed zahvaljujem svima.

Samo bih jos da pitam da li se automatski "refresha" stranica ili rucno?
 

Prilozi

  •  - Copy.jpg
    - Copy.jpg
    44,7 KB · Pregleda: 31
05.03.2018
138
153
43
46
Dragi i drage,

javljam se s još jednim update-om. Otac prvi put vadio markere nakon što je započeo RSO terapiju. Primio je dva ciklusa kemoterapije u obliku tableta. Onkologinja je rekla da izvadi markere, ali da se ne zabrinemo ako ostanu isti ili malo veći, jer kemoterapiji ipak treba malo vremena da djeluje. Šta se zapravo desilo:
63 dan na RSO, punu dozu uzima ukupno 12 dana.
Markeri 06.04.2018. - CEA - 739,2, CA 19-9 - 1275.6
markeri današnji, 02.06.2018. - CEA - 39,7, CA 19-9 113

Još da napomenem, kancer debelog crijeva II stadij s metastazama na jetri. Krvna slika nikad bolja, svi jetreni parametri su se poboljšali znatno!

Malo smo svi skupa iznenađeni, udebljao se još pola kile a pri tome je na alkalnoj dijeti, veganski s ribom, vježba svaki dan, vozi biciklo, hoda po prirodi... veseo, naspavan, rumen...

Nadam se da ćemo i nastaviti ovako brobeno... Pozdrav svima!
@karamela jako mi je drago zbog tvog tate. Samo naprijed! I mi smo u borbi jos uvijek sa mojim tatom. Tumor prostate, meta na 4 kraljeska. Prognoza je bila da nece stati na noge, a i ocekivalo se ono najgore. Za mjesec dana ce biti godinu dana od nase borbe. Tata hoda, vozi, obavlja kupovinu, osjeca se odlicno, ali markeri rastu. Nije nam jasno zasto. Trebao je u prvom momentu ici i na kemo, ali su mu markeri od 6 mjeseca do 10-tog pali sa 700 na 8 i onkologica je bila odusevljena i odustala od kemo. Od 10 mjeseca su poceli rasti i do kraja treceg mjeseca dosli na 84. Nije nikome jasno MR i MSCT u redu. Prije mjesec dana je dobio novi lijek. Onkologica je zadovoljna krvnim nalazima. PSA vadimo 19.06. pa cemo vidjeti. Cijelo vrijeme smo na ulju, a zadnjih mjesec i pol i biomix kapsule.
Sretno tvome tati i svima koji se bore sa tim opakom bolescu

@Pomorac
Za ulje neka ti iskusniji napisu, ja sam majci ubacio i Imunofan i Naltrexon (kucaj LDN u Google-u). LDN se ne bi trebao uzimati ako osoba ima Hashimoto, inace i on i Imunofan dizu imunitet