Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Ma pitanje je za administraciju posto je malo cudno da se tako nesto desi.
Tebi znam kako je i sam sam u istoj situaciji poslednja 3 meseca. Pusticu ti PP da ne ofujem vise posto bih ti pustio neke materijale.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozdrav svima,nov sam ovdje i kasnije cu vise pricati,ali sada,da ne gubim vrijeme me interesuje jedna stvar.Naisao sam na post(mislim Mario339, nijesam siguran,nema ljutnje :) koji je napisan negjde na prvim stranicama,da u slucaju metastaza jetre, ne smije da se mijesa ulje od kanabisa sa kokosovim uljem,ali sam kasnije naisao na post,ne znam ko je napisao,sorry,da se ipak treba mijesati sa kokosovim ili maslinovim uljem,zbog masnoce...itd.Molim vas da mi kazete,da li se smije mijesati ili ne.Jos nijesmo poceli sa uljem jer stize veceras iz makedonije sa 93%THC(nije provjereno,ali je osoba sigurna).

Pozdrav i dobro dosao na forum sto se tice mijesanja ulja sa kokosovim i metastaza na jetri o tome si citao u medical laught od herbal boba al iskreno nesijecam se sta je tamo napisano...sto se tice 93% thc-a zvuci nevjerovatno jer takav postotak se moze dobiti samo u specijalnim labaratorijima al u makedoniji postoji firma koja proizvodi thc i cbd ulje za americko i europsko trziste pa ostaje mala nada da mozda dolazi iz tog izvora ali sve mi se cini da je tu po strani netko tko prodaje a nema pojma sta vec buba % a nema pojma kako se dolazi do istih...

Moj savijet uzmi malu klicinu salji u www.pharmalab.eu na analizu jer jedino tako ces sa sigurnoscu znati sta koristis jer ulja koja mi izradjujemo se krecu izmedju 60-70% i nismo amateri ;)
 
08.06.2018
25
8
3
58
mario339 hvala na informacijama. Ulje dolazi iz Makedonije,mozda je iz tog izvora. Snadjbevac je rodjak,tako da u njega nema sumnje,on to sam pravi,samo mi je jos nije rekao koliko% ima svega(laik sam,izvini na ovakvim komentarima),kad kazem svega,mislim na thc,cbd,onda jos neke stvari koje sam citao ovdje na rorumu ,ali sam zaboravio(pogubljen sam potpuno),nesto sto je neko komentarisao tipa,ako ne osjetis nista,onda ima manje ovoga ili onoga...ne znam kako se to zvase. Moja zena je sinoc uzela prvu dozu("malu kap"),i nista se nije desilo osim sto je zaspala,ali je vec bilo kasno i vrijeme za spavanje,danas je uzela"malo vecu kap",malo manje od zrna,ali isto nema jos neku reakciju,uzela je prije 20-tak minuta.neki savjet/misljenje?
Naravno da planiram u ponedjeljak da ga posaljem u Sloveniju na analizu(ti si mi poslao link za Francusku,hvala ti na tome)mislim Slovenija je blize,pa zato cu to odraditi tamo i pitacu tipa da mi kaze kiliko cega ima.Molim te kazi mi,sto TACNO da ga pitam?
(10ml = 500e,cisto informacije radi).
Pocela je isto juce,sa Todoxinom(mnogo nekih kapsula,melema,sirupa),napravljen od Prim. Dr. sci Todora Jovanovica.
Ima li neko iskustva sa njim?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: SlamJack

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Ja sam vodio majku kod njega i nije ostavio neki utisak. Da se razumemo, covek je jako mator i mislim da je vise tu zbog ljudi da bi ga videli. Mi smo se zadrzali bukvalno 5 min na konsultacijama dok su ljudi pre nas sedeli po 30-45 min. Kada je pogledao dijagnozu, a dok su majku merili, samo mi je namignuo i rekao "Ma nije to nista". Da ga jbm ako IV stadijum kancer pluca nije nista. Mi smo odustali od njega dok je komsija uzeo za zenu, isto kancer pluca i ona je uzimala njegove preparate mozda 1-1.5 mesec. Sada je snimana (pre 10-ak dana) i nema nista na plucima ali sam skoro siguran da je to od hemoterapije iako oni ljudi veruju da je zahvaljujuci Todoxin-u. Ako ste vec uzeli, gurajte i to, ne moze da skodi sigurno a ako pomogne bar malo super.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Stari ako ti rodjak pravi onda ne dolazi iz izvora koji sam spomenu...link koji sam stavio je u Sloveniji i saljes postom nemoras nista nositi osim sto ih kontaktiras i dogovoris mailom oko placanja i posiljke da nadjes sebi najbolji nacin a kad budes znao % koji se nalazi u ulju koje planirate koristit onda mozemo pricati o dozamna i nacinu uzimanja jer bez % je sve nagadjanje i tapkanje u mraku a netko tko je smrtno bolestan nemoze si priustiti taj luksuz...to je najbolji savjet koji vam mogu dati saznaj sa cim cete se lijeciti a za doziranje i ostalo ima nas puno sa iskustvom koji mogu pomoci samo odradi testiranje da znamo o cemu je rijec ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Znaci ti kad probas dobro kvalitetno skuvano ulje,jednu malu kap,ima da te raspali samo tako,ako zenaq nista ne osjeti to je dzubre a ne uloje,i uzalud baceni 500e,vec po tom mos vidit.čA taj tvoj rodak moze pricat da pravi sta oce i mislit da zna kako se to radi a eto ti das pare i dobijes ulje koje ne puca.Moras shvatit jednu stvar,ako ulje ne puca to nije dobro ulje.Tebi treba najcisce moguce ra rakove i teske bolesti,a ne neka igrarija.Daj pusti poznanstva i lovacke price kad je neciji zivot u pitanju,de sjedi malo i guglaj o tom.Ja sam ko demon 15 godina smao cito sranja o tom,sadio i nakuvo se bome,i kad naucis sve sam,onda ces najbolje znat sta gdje i kako,ali posto nemas vremena sad da sadis i izmisljas toplu vodu,makar nosi to na testiranje kako je reko mario,a mario se kuzi u ulje jako dobro i on ce ti sam rec,ako ulje nema psihoaktivnog efekta,to ni nije ulje...Ljudio moji kad god sam skuho i iso ljecit nekog,ljudi mi se majke nahebuu,tripove od ulja imaju,e tako mora da ti bude,a ne nikako.Kasniej kad stekne toleranciju,ce samo bit pospana i hodat ce sva opustena i to je to.Pusti je da spava i da iuma bolju prehranu,ne crveno meso,ne svinjetina,voce,povrce pilece meso,supe e to nek jede,i nek odmara.Samo sto vise da odmara,a ako ona uzme vecu kap i ne marne je posteno odma ti ja kazem da si bacio pare u nista.
 
08.06.2018
25
8
3
58
Poslao sam ti pp o kome se radi.
Pretpostavljam da je potrebna posebna vrsta analize,da li to znaci da ne mogu napraviti analizu u Srbiji?
Da li je u pitanju posebna oprema,znanje...
U pravu si,neko ko je dosao do ove faze bolijesti,ne moze sebi priustiti luksuz da se lijeci bilo cim...
Moja zena uzima 2 dana ulje i vise joj se spava nego obicno i veselija je,prica vise...
Juce je cak trazila da seta po gradu...
Jos me samo interesuje...kako da posaljem postom?
Zar necu imati problema sa zakonom?
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Da ne radi svako tu analizu,recimo mos tu preko foruma trazit da ti analiziraju,mos poslat uzorak i dat pare.
Je u pitanju je i oprema a ponajvise znanje,treba znat skuhat ulje tocno da ne izgori a opet treba znat kad je sve otapalo ispareno.Jer otapala su cisti otrov ako radis s benzinom,a po meni je ulje od benzina je najbolje.Sa alkoholom bude nekako tvrde ljepljivije,ne svida mi se struktura ulja,od benzina je idealno za lokalno,i lakse se manipulira s njim,a i nekako ko da ispadne jace ne znam.
Radio sam i sa dietil eterom,al sam prvo dekarbo travu pa onda otapo u eteru,a eter nije zapaljiv vec eksplozivan.I nigdje neces nac medical grade eter,eto ja sam imo litre toga jer sam se bavio extrakcijama alkaloida sa specificnih biljaka,radio sam cromatografije i separacije akaloida,i ostalo mi tog etera,i probo ja ulje s tim,i bilo je zahebano ulje.Eter ti eksplodira vec na 25 stupnjeva,pa kuhalo ne dolazi u obzir,vec drukcije radis sa njim.Al da ne duljim,sa 3 vrste otapala sam radio,i bitno je samo ovo.
Prvo da je trava najkvalitetnija moguca,ne treba tio neka smecarka ulicarka,treba ti trava koja je sorta bogata kanabinodima.
Drugo,ne vazno je otapalo, bitno je znat kad i kako djelovat dok kuhas ulje,nije to raketna znanost,svako to moze,ali ako hoces pravo ulje koje se zlati,onda moras ipak znat sta radis.
I trece mozes vec sam provjerit kvalitet ulja,uzmi kap i namazi na papir,ako ostaje zlatni trag,znaci cisti zlatni trag ko tekuce zlato,onda je jako cisto i dobro je ulje.Al ako ima zelene crne,smede povrsine,vec je prljavo,il je ostalo otapala,il se previse umakalo u otapalu pa je ispustilo klorofil.
Isto tako ako radis ulje od Outdoor heda,po meni je to u danasnjici idiotizam,jer puno prljavstine imas na vanjskom hedu koja lako prode kroz filtere.
A ako vec radis s takim materijalom onda moras upresat filtere i dok ti to procuri kroz filtere mos odgledat triologiju nekog filma kolko sporo kaplje,a mnogima se to ne da pa eto sam naprave neku gazu cjedilo i dovidenja a to je velika greska.
Ako se tvojoj zeni spava i veselija je a uzima mikro doze vjer je to ok ulje,al ako uzme tipa 0.2-0.8 u sutu to je mora brate moj satrat samo tako ako nije nikad uzimala ista od trave.
Postom se lako salje uzorak,sam u neku vrecicu foliju stavi malo,i napravi ko papiric i ubaci i salji.A za slanja se obrati nekom drugom za adrese,jer ja svoje ulje jos nisam testiro,nije bilo potrebe,ja sam izljecio i rakova ik psorijazi i svakaki govana se resio uljem.Moje ulje uvjek udara jako,i znam samo sto udara jace,ljudi kazu da bolje i lijeci.
Nemoj sekirat za slat,ja sam u spaniju slao kovanice eura u pismu i ceko preko njihove grane da mi posalju printove od spora gljiva,i nikad nikaki problema.
A kad radis bilo sta sa travom,nemoj mislit da ne trebas bit na oprezu,pogotovo sa travom,i nemoj biti glupi idiot koji ce na sva zvona pricat sta radis,jer ce te neko skenjat i neces vidit ni sunca ni mjeseca.
Ljudi su smece i govna,i iz glupih razloga ce ti naudit svjesno il ne,dovoljno je samo da nekom kretenu kazes sta imas i sta radis,i nahebes,vjeruj mi.Sam suti i ne bruji o tom.
I uvjek ocekuj probleme sa zakonom,jer ti trenutno krsis zakon,i imas se razloga bojat za zivot samo ako si glup,bez uvrede,radio sam nocnu i ne da mi se pisat,al ajd pisem da ti pomognem hbg.Zelim ti rec da zatvoris usta i to je to.Danas brat brata skenja.
Sam nek ona jede ulje i u bilo kojem pogledu ce joj pomoc,i bitno je to da sto prije dode na vece doze,i ako se radi o gadnim kancerima gadnim bolovima,treba tebi i do 60ml cak i vise nekad.A to su vec tisuce eura,i ako nisi spreman izdvojit toliki novac,i to za nesto sto znas da je kvalitetno.Uhvati se knjige kupuj sjeme i rokaj indoor.A do tad nek jede to sto ima,i vjeruj mi poslusaj moje savjete,i bit ce kako treba bit.
Nema straha,oboje izbacite iz glave da je neko uopce bolestan,ulje nek postane ko kisik,bez njeg nista,i to je to.Unisticete rak vidices,al mora ga demonski jest,a ne se igrat i strahovat sa bobicama na kojima ce bit tjednima mjesecima.To mora postat gram i na kraju 3 grama dnevno ulja.A to je doza da rusi konja.Samo tako unistavas gadne bolesti,al gdje ti nijedan doktor i (medicina) nece pomoc,ulje hoce!
To ti se kunem nerodenim djeteom,sa uljem neces pogrijesit.
 
08.06.2018
25
8
3
58
Immortal Bitch
Ti teba da zivis 250 godina (kao kornjaca) !!!
Ti ljudima dizes moral.
Svaka ti cast!!!
Tesko mi je i da komentarise tvoj post,samo jos jednom...hvala,hvala i svaka ti cast.

Zivio mi stari.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Immortal Bitch

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Me ne zahvaljuj meni,zahvaljuj ulju sto postoji,i hebi majke u sebi svima sto zato nisi znao prije,jer eto to je tako dizajnirao,dok su ljudi bolesni medicina kupi pare,zamisli da nitko nije bolestan, nebi je ni bilo.Eto ulje po meni ima toliku medicinsku moc da prijeti modernoj medicini u svakom aspektu.Dobro ne pricam o strucnjacima koji rade kirurske zahvate,i krpe lomljavu,to su ljudi kojima ja skidam kapu.
Ali eto svi ostali,ukljucujuci vladu crkve,medije,zakon prvenstveno.Sve je to tako posolzeno,da neko iz fotelje kad se legalizira trava kupi pare na tom.Dok oni nebudu u politici sigurni da ce profitirat legalizacijom tek tad ce bit legalno,boli njih k.sto ljudi pate i umiru (cast izuzecima)
Pronadi medicinska studija,i diplomske radove radene na konoplji,i sam se uvjeri u to sve sto sam ti ja sad reko.l
Trazi Lester Grispon Harvard university,Jindrich Bayer oil produce whit Rick Simson book.
To su sve pdf datoteke koje nades na googlu.
Takoder mos se javit Dr.Hanušu,ja ga imam na fbu,al samo na eng mos pricat snjim hbg,Javit ce ti se on,on uvjek oce pomoc.40 godina je buljio u mikroskop i gledo kako THC ubija rak.
Da je pokojni Franco ziv,imo sam ga na icmagu,on je bio hodajuca knjiga.Arjan naspran njega sprdacina,u biti Arjan kupi pare a Franco je bio dusa biznisa.Taj je izljecio stotine ljudi isto,on bi ti reko isto sto i ja za ulje.Samo to jedite i duvajte i uzmiajte sve od trave,majke mi njegove rijeci,lik je oso na kraju u afriku ja mislim,borit se za legalizaciju u tom mjestu,i to ga je ubilo jbg.Popusio je malariju i paf gotovo,a bio je mlad.
Malo uci o tom to ti zelim rec,mozes se javit i Koma Trichomi,on je jedan on najbolji growera na svijetu,samo njegova trava je smatrana najace ikad uzgojenom.Covjek je majstor baketrija i zivota u zemlji,javi mu se.Egomanijak je jer zna da je vjerovatno i najbolji ali sto god ti on kaze je svetinja,mislim pogledaj njegove biljke.
AL se moras potrudit ga malo nac,ja sam ga dobio putem fba pricali smo na kraju video callom,ja mu slao slike biljaka i tako,unistili su mu stranicu.Mos ga i dalje nac al sad samo na forumu,na fbu je to sad dolsovno nemoguce,isto ko da ides dodat neku poznatu licnost,tipa al pacino,nemos doc na red...
Nek ti ucenje o tom postane hobi,na kraju ti nece trebat nitko ako se tome posvetis,sam ces uzgojit i kuvat i znat ces da je primo,zahebi sve druge fore price i gluposti.Idi odma po najbolje i najkvalitetnije,ne cekaj na nista,sve ili nista to ti je moj savjest.
I shvati kolko para tolko muzike,ako stvarno nesto odlucis uzgojit,nemoj puno izmisljat sto jednostavnije,otvori dnevnik,svi cemo te ovdje pogurat,dopbit ces heda ok kojeg ces se usrat,ki to sve uzmi otopi u ulje,i doslovno rijeseno je sve.Ja znam osobno samo jednu osobu koja se lijecila uljem i nije uspijela,bilo je prekasno i umrla je.Svi ostali koej samk ja lijecio,i za koje znam da se trenutno lijeci i lijecili su se,svi imasju pozitivan stav,vecina je u potpunosti izljecena.
 
08.06.2018
25
8
3
58
Izgleda da su moji (ja nijesam kuci)"malo" pretjerali sa dozom.Dali su joj drugi dan 3X po pola zrna...Ona ne moze da drzi glavu uspravno i samo spava.Sto da radimo,predozirala se,zar ne? Da li da se pravi pauza jedan dan ili da se smanji doza..ili...ili
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
Jel se nekom desilo da mu se ulje ušećeri kao med? Napravile su se sitne grudice kao one kad se ne procijedi dobro kroz filter ali se ove rastope na jeziku. Probao sam staviti špricu na sunce ali ih toplina nije rastopila :confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Homo sapiens

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Izgleda da su moji (ja nijesam kuci)"malo" pretjerali sa dozom.Dali su joj drugi dan 3X po pola zrna...Ona ne moze da drzi glavu uspravno i samo spava.Sto da radimo,predozirala se,zar ne? Da li da se pravi pauza jedan dan ili da se smanji doza..ili...ili

Smanjite dozu, kad dode sebi pa razgovarajte kako odgovara pacijentu, ne treba radit pauzu, polako dok se ne razvije tolerancija, nema nista na silu jer ima ljudi kojima se zamjeri ulje ako se pretjera pa odustanu. Poznam covjeka koji je bio otpisan od klasicne medicine i od samog pocetka je bio svakodnevno na ful dozi, bio je razvaljen oko mjesec dana, nije znao za sebe ali se je izvukao. Kaze da ni sam ne zna kako je izdrzao al nije bas imao opcija ni vremena za privikavanje. Sretno