Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Umalo zaboravim. Jedan deo ljecenja je putem kanabinoida a drugi isto vazan je, da uzivas u konzumiranju. Tu mislim pusenje, vaporiziranje moze i ulje, da ima malo sative u sastavu.

Pravili so testove na temu meditacije i kako ona u mozgu aktivira dolocene spojeve koji ti pomazu k boljem zdravlju a slicno radi konoplja. Ublazava stres, napetost, nespavanje, hiperaktivnost mozga itd.

Jako ljekovita biljka.
 
21.03.2017
37
33
18
58
Hvala na odgovorima!
Danima sam citala o mogucim nuspojavama-proljevu,povracanju,vrtoglavicama...da sam bila malo ustravljena...Sad kad san shvatila da necu preko noci naglo odlakavit i da mi nece narast rogovi,provat cu smanjit dozivljaj...:puuuh::
Idemo dalje!
Koko,drzi se! Pratim tvoja izvjesca i nadam se skorom poboljsanju!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Koko13

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Moze li mi netko pomoci u vezi izrade BioMix kapsula? Naime imam 7 g ulja pa me zanima koliko da stavim carrier ulja, suncokretovog lecitina i etericnih ulja na tu kolicinu ulja i kako da to proracunam koliko cega da stavim ako nemam tocno 10 g ulja. Hvala!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Podijeli napisane doze sa 10 i dobit ces jednu desetinu koju onda pomnozis sa 7 i to je ta doza a etericna ulja stavi koliko pise i za ful dozu
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Tumor spaljen zracenjem. Na ulju i dalje. Plus Vidatox i tinktura imele. A guramo polako. Nema tu izlijecenja preko noci. Dug je to proces.

Aj sretno tebi sa muzem. I topla preporuka da krenes saditi svoje biljke. Imat ces ovdje pomoc od svih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero and Koko13

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
U mogucnosti sam da nabavim apsolutni etanol, e sad zanima me da li je bolje raditi ulje sa tim apsolutnim ili onim koji je 96%? I jednom mi je Cill mislim rekao da se kad etanol ispari ne dodaje onih par kapljica vode, jel to vrijedi bez obzira na to koliki je postotak etanola u pitanju?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
kolko znam apsolutni nemoze postojati u normalnoj atmosferi odnosno kad se boca/spremnik otvori to postaje 96% ethyl jer uzme vlagu iz zraka. al nije ni bitno za nasu namjenu.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
al reakcije su ponovno izostale. Jel ovo normalno?Ili san ja neka super zena?
Vi jeste super Zena :), al' opisane reakcije nisu normalne.
Iz navedenog zakljucujem: ili ste uzeli totalno premalu dozu ili ulje sadrzi mali % THC-a. Po meni, ubedjen sam da je ovo drugo u pitanju...savet: povecajte malo dozu, pa ako i tad izostane rad momentalno menjajte "proverenog" snadbevaca.

Pojasnjenje.
Lekovitost ulja ne cini samo psihoaktivno dejstvo THC-a (vise faktora je u pitanju) , ali bez potrebnog % kanabinoida nema ni leka. Medjutim, taj potrebni % THC-a MORA da izazove psihoaktivne promene...ocekivali mi ili ne taj "rad" kod konzumacije kvalitetnog ulja, on je neminovnost...s' tim sto je kod vecine intezivan a kod malog % osoba nesto umereniji, ali ipak prisutan u fazi privikavanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Freeda
28.06.2017
9
2
3
40
Uzmi absolutni etanol i napravi ulje, bice top. Bez dodajanja vode na kraju.

Ljep pozdrav svima, malo sam vas slucajno popratijo i moro sam se javit povodom tog odgovora, nikako ne upotrebljavajte sinteticki ili absolutni etanol, jer nije za upotrebu u prehrani ili slicno.
Za ekstrakciju iskljucivo koristite bio etanol 96 %, jer ethanol absolute je derivat iz naftne industrije i sadrzi sljedove i toluena i benzena.....(kancerogene stvari).
 
21.03.2017
37
33
18
58
Hm...dozu ne mogu povecat jer su kapsule napravljene,samo cu je u subotu pocet duplat...pa da vidimo junaka...
Ja se vec umislila da san zena -zmaj:rasta:.
E bas me nece...Prvo misecima trazin ulje,sad kad san ga nasla,em me zavidalo za kolicinu,em ne valja...:(..
Cak san pocela sumnjat da se kapsula ne rastvori,al to bas nije vjerovatno.
Jel to svemir oce meni nesto porucit?:watch:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ljep pozdrav svima, malo sam vas slucajno popratijo i moro sam se javit povodom tog odgovora, nikako ne upotrebljavajte sinteticki ili absolutni etanol, jer nije za upotrebu u prehrani ili slicno.
Za ekstrakciju iskljucivo koristite bio etanol 96 %, jer ethanol absolute je derivat iz naftne industrije i sadrzi sljedove i toluena i benzena.....(kancerogene stvari).
Mislio sam, da ima bio, ja ga imam 99%, njemacki.

Rivas,
Odakle si, koja republika?