Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Kanada 2018. legalizira marihuanu

Diskusija u 'Legalizacija - online' započeta od Amateur, 22.07.2017.

1. Amateur

Učlanjen(a):
    04.01.2017
    Poruka:
    270
    Sviđa im se:
    128
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +160 / 1 / -0
    Kanada će 2018. u potpunosti legalizirati marihuanu
    Legalni uzgoj marihuane (Foto: AFP)

U travnju će stranka kanadskog premijera Justina Trudeaua objaviti plan kojim će se omogućiti korištenje i posjedovanje određene količine psihoaktivnih droga.

U nastojanju da se devastira profit od droge koji ubire kriminalno podzemlje. kanadska liberalna vlada izvijestila je da se priprema na potez legalizacije marihuane za rekreativnu uporabu. Novi zakon liberalna je stranka obećala prije više godina - kanabis bi trebao biti puno dostupniji, ali pod kontrolom vlade, izvijestio je CBC News.

I sam je premijer Justin Trudeau na Twitteru napisao da je za legalizaciju pod kontrolom države.

Novi zakon bi, prema pisanju medija, na snagu stupio 2018. godine, a lokalnim bi se vlastima dala mogućnost da sami kreiraju cijene i dobnu granicu iznad minimalnih 18 godina.

Zakon će slijediti mnoge od preporuka koje je dala radna skupina koja je vladi predala izvješće u studenom prošle godine.

Radnu skupinu je vodila bivša ministrica pravosuđa Ane McLellan. U izvješću se preporuča da 18 godina bude minimalna dob za legalnu kupnju te da proizvodi od kanabisa trebaju biti prodavani u običnom pakiranju. U izvješću se navodi i kako bi se vlada trebala obvezati da prihod od prodaje kanabisa koristi kao izvor financiranja uprave, obrazovanja, znanstvena istraživanja i provedbu zakona.

Osobni uzgoj trebao bi biti ograničen na četiri biljke(visine najviše do 100 centimetara).

Tijekom svoje predizborne kampanje premijer Trudeau je legalizaciju marihuane naveo i u svojem manifestu. "Naš sadašnji pristup nije dobar za našu djecu", kazao je Trudeau 2014. godine. "Ne štiti ih od "trave", već im omogućuje da lakše do nje dođu nego do alkohola ili cigareta. Milijuni dolara od te trgovine idu kriminalnim organizacijama i uličnim bandama".

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  2. WEEDetix

WEEDetix GreenDruid;Travar;Šaman;Vrač;Herbalist
    Prijatelj Foruma

Učlanjen(a):
    11.10.2010
    Poruka:
    1.402
    Sviđa im se:
    3.549
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +4.367 / 1 / -0
    "četiri biljke(visine najviše do 100 centimetara)"
    kak se prave pametni misle da je 100 cm malo za biljku hehehe a kad ono 4 komada neko dobro od vegetiranog SCORG-a moze dat masu hedovine

• Slažem se Slažem se x 5
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  3. Blader

Blader Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    06.03.2015
    Poruka:
    998
    Sviđa im se:
    2.568
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +3.141 / 1 / -0
    Hehehe 4 biljke po 16 kvadratnih metara, 100 cm visine...:D:D

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
  4. hazeri

hazeri I came,i saw,i loved...
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.01.2016
    Poruka:
    4.032
    Sviđa im se:
    13.707
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +17.467 / 3 / -0
    :D
    1469686666_909_Screen-Of-Green-SCROG-screen-green.jpg
    a2b5b8e3af6004d7cec53485a7e82fa0.jpg

Evo....50 cm..netreba 100:D

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 20
    • Slažem se Slažem se x 2
  5. Amateur

Učlanjen(a):
    04.01.2017
    Poruka:
    270
    Sviđa im se:
    128
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +160 / 1 / -0
    Nek nama daju do 80...koja budalastina!!!...cisti primjer kako zakone (ne samo kod nas) pisu nekompetentni ljudi...sto ako naraste 120cm???...ma Uff!!!!:clap::...

6. Ig0r

Ig0r Aktivan Član

Učlanjen(a):
    06.11.2014
    Poruka:
    426
    Sviđa im se:
    1.034
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +1.173 / 2 / -0
    Ma da kod nas u Hr donesu takav zakon ja bi bio presretan i bolio bi me tuki za centimetre nek mi dode doma mjerit sa metrom :) Mislim da tako napisu neke uvjete samo da bi nesto napisali jer moraju al ako vec legaliziraju mislim da ti niko nece raditi probleme radi 20 centimetara visine :)

• Slažem se Slažem se x 1

Preporučite stranicu