Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.06.2011
9
0
0
32
LucidDream je napisao(la):
Nju polivaj na vreme. Uzmi taj sitni zadatak na sebi. Pusti sestru.
Posto ostavljas tu biljku,mozes slobodno da stavis jos par semenki. Nista ne gubis. Nece biti mnogo zaostale u odnosu na ovu.
Posto igras lutriju,igraj vise listica ;)
Srecno!

Ma kapiram te oko zalivanja ali ja radim 4 dana u nedelji po 12 sati u dragstoru a za to vreme neko mora uvek da pazi pogotovu sada kad je mala...ja na svakih pola sata
zovem kuci da im kazem da provere sve da nije zaslo sunce mnogo da nije suva zemlja...ali sto se tice semenki jedva sam i ovo malo nabavio niko nema po kraju a sa dilerima se ne petljam jer su teske prevare a i nece da daju jer misle da cu biti konkurencija. Rado bih narucio iz Hole ali ne znam to preko interneta kako ide jer nikada nista nisam na daljinu kupovao...pustio sam pricu svim ortacima variocima koji mozda mogu da mi nabave ali evo 10 dana niko me nezove a iz paketa samo jednu mozda nadjem...JER SAM MALER NAJVECI
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Matori,šta da ti kažem...budi siguran da si jedan od mnogih u toj situaciji. Samo nažalost,biljku to ne zanima. Moraš da se snalaziš,inače ostaješ na suvom. Tako stoje stvari.


Srecno!
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Pozzz ekipa...
Zanima me sta se desava sa klicama ako su bacene u casu sa zemljom bez gledanja da li je klica dole ili gore...
Naimr ja sam proklijale semenke samo ubacio u male rupice koje sam napravio u zemlji ali nisam gledao postavljati klicu(koren) prema dole...
Da li ce one izaci i ovako ii ne???
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
57
Originalni fuckin snow ryder - vec sam tri sjemenke bacio. Prvu sam stavio na klijanje, po propisu, papir, tanjirici, kesa. Krenula malo klica, pokazala bijeli zametak ali tako odstoja danima i nista. Drugu sam stavio NA zemlju u casici, prekrio vlaznim tuferom, opet isto, drzim je tako danima, NISTA! Trecu sam probao drzati u vodi sat, dva pa onda izmedju 2 toalet papira pa u kesu. Nista, nista. Nema veze, bacio sam 40eura. Mamu im njihovu. Ne znam gdje grijesim (a ne vjerujem da grijesim jer 5 domacica napreduju vec vrhunski, od 50cm do 120 cm su izrasle). Breeder na mail ne odgovara, bas sran*e...
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
57
Greenpower1 je napisao(la):
Kupovno sjeme je najbolje direkt u zemlju, po ovom s prve strane:

hmmmmm... interesantno. Je li ovo onaj topic gdje je pisalo da klicaide gore? :) hehehehehhe, sjecam se i rasprave na ovu temu. Bilo je i onih koji su tvrdili da treba klica naopako jer biljka tako jaca bude!!! hehheheh, a sve iskutvo golo govori iz njih... U kom smislu moze da mi pomogne uputstvo u mom slucaju? Rekoh da o ovome znam dosta, svakako malo vise od ovoga napisanog u uputstvu. Samo sam se pozalio, nista drugo, imao sam nadu da ce neko umjeti da odgovori. Mislim da sam zasluzio jos po neki infraction kao prije neki dan kad sam pomenuo neke proizvodjace sjemena. A na forumu stotine postova pominje i sensi i nirvanu i mandalu. Jesu li svi dobili infraction? :) presmijesni ste moderatori, presmijesni...
predlog:

ko god nesto pita, uputite ga na zaheftane teme, nema potrebe za otvaranjem novih topica. Ili jos bolje, zakljucajte forum, sigurno je vec neko od vas supermoderatora, sveznalica, bogova - vec nekome slicno odgovorio pa zasto da se slicna tema otvara... naravno, nove teme u kojima se ljudi pitaju kako prepoznati musku ili zensku biljku ne brisete, to je uvjek dobro ponovo procitati :) Ne samo sto ste odgovorili na sve sto je pitano, nego sam ubijedjen da ste odgovorili i na ono sto ce tek neko da pita, jer zaboga, mora da umijete i buducnost da gledate. Jos koliko infractiona prija nego me banujete, o bogovi moderatorski? :)
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
3,2,1...Izdah,udah. Pitanje: Jesi li normalan?
Slušaj: jedno je kad nov član pokrene temu koja se već vrtela a sasvim drugo na bilo koji način reklamirati seedbanks. Jer ovo prvo ulazi u svakodnevnicu moderatorskog posla,poput dece koja tek uče da hodaju. U drugom slučaju imamo neprijatnost a pored toga i obavezu prema našim sponzorima koje čuvamo na propisan način. Jer da svakom Tatinom dozvole moderi da makar postom usmeri na drugu stranu,imali bi potpuno novu oblast reklame. Da to shvataš ne bi pravio problem već ćutao i razmislio malo.
A to što znaš što se iskustva tiče...haha :) Pogledaj malo bolje,poredjuješ se sa AMATERSKIM vodičem uzgoja,napravljen za one koji su o uzgoju znali koliko ti o pravilima. Dakle,to nije za pohvalu. Dobar deo ovde zna mnogo više,a da si pitao i na pravi način razmišljao,siguran sam da bi i to shvatio.
Kakve veze ima diskusija o jednom delu teksta...klice semenke gore ili dole...kako god,biljka izlazi. Mnogi eksperimentišu,pa isto tako dolazi do novih metoda i postupaka u uzgoju. Hvala takvima na inovacijama. Pošto imaš visoko mišljenje o sebi kao groweru,zašto si batice dolazio ovamo? Da nas naučiš našem hobiju? Hvala. U tom slučaju,radije ostajem sa ovim supermoderatorima sveznalicama,bogovima. Da si malo bolje prolistao forum,video bi tolike godine i tolike growowe sa tolikim pitanjima i odgovorima na ne bi ni morao da pišeš takve "dečiji bes" postove. I da,uglavnom je odgovoreno na sve što se danas pita. I da,verovatno još dugo vremena neće naići nešto za šta nema ovde odgovora. Iskreno,ja se nadam da hoće,a sa mnom verovatno i još masa njih. Jer veruj mi,likovi kao što si ti navraćaju ovde iz dana u dan. A budi siguran da od takvih nismo videli inovacija a kamoli novih pitanja i odgovora.
Jel su ti moderi krivi što si loše sreće ispao sa seed pack ovaj put? Ma,šta ja pitam,verovatno jesu. Ti razmisli. Ko zna,možda se ne složiš.
 
12.06.2011
9
0
0
32
Jer neko razmisljao da pocetkom rasta pusta biljci na uvce Mocarta i Betovena mozda Baha...moja keva, pokoj joj dushi imala je plastenik raznoraznog cveca koje je gajila za radnju pa im je je cesto pustala takve neke tonove...kazu ljudi "pozitivne vibracije" mozda vam deluje bolesno ali ima tu neceg istinitog
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Pozdrav svima na ovom forumu i oprostite na jos jednom dosadnoj temi :D. Ovaj forum pratim vece jedno 3 mjeseca ali tek sam sada odlucio napraviti account i pitat vas za poneki savjet.

Dakle posadio sam biljku negdje u 5 mjesecu ne sjecam se tocno vise, uglavnom visine je oko jedan metar i pokazala je spol.

Metoda je outdoor i trenutno se nalazi u posudi velicine oko 5 do 7 litara nisam siguran tocno. Uglavnom cvjetanje je pocelo i sve se ljepo odvija pa me zanima jedna stvar. Posto mi se cini da je biljka prerasla posudu dali je pametno presadjivat tijekom cvjetanja? Citao sam da bas i nije ali rado bih cuo i druga misljenja. Hvala.
 
23.07.2011
7
2
0
36
Posuda je definitivno premala za tako veliku biljku. Presađivanje je općenito stresno za biljku u bilo kojem stadiju, a posebno je osjetljiva tokom cvjetanja, ali sigurna sam da joj više smeta premala posuda. Bilo bi dobro presaditi je, ali pazi da ne oštetiš korijen i to je to. Gledaj da nova posuda bude što veća, minimalno 10l. Moje mišljenje... Sretno :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Možeš ju premjesti u veću posudu.Ne zalijevaj ju 2-3 dana,pusti da se zemlja malo osuši i lagano ćeš je izvaditi.Veća posuda sa zemljom,i bubni ju u nju,nadopuni zemlju i obilno zalij.
Ništa joj neće biti.Nema tu oštećenja korijena.

Tvoja je otprilike ove veličine posuda?
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Bilo kako bilo presadi je u vecu posudu.Ona je sad u posudi od 5-7L sto je super bar po pitanju presadjivanja.
Ostavi je dan-dva bez vode a posle lepo odrezi stranice te posude na dve strane,i lepo ih odvoji na dva dela,da ti zemlja ostane unutra sa korenom(lako je) i samo u vecu posudu ubaci.Sasvim je sigurno da ce ti pokazati napredak posle dan-dva i da ce joj goditi...


Enjoy
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
@born to be green Oces rec da je ova grdosija na prvoj slici na 11. str rasla u 5 L? haha ludnica
@venlonl Takva je nekakva posuda u kojoj je trenutno. Ali je biljka malo manja od tvoje ali mi to ne smeta previse jer je lakse uocljivija.

Sto se tice zaljevanja u zadnje vrijeme je moram svaki dan zalit sa jedno 7 deci vode jer se objesi i vidi se da je zedna. Mozda je to zbog ovih vrucina i male posude. Zadnji put kad sam ju presadjivo korijen nisam ni taknuo jer sam samo malo prodrmo posudu i okrenuo ju i sve je izaslo bez problema.

Samo me zanima na koju foru razrezat posudu? Mislim znam kak bi to trebalo izgledat, ali zar nebi to prerezalo malo i korjenje ako nije 100% precizno?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ma nemas potrebe za rezanjem posude, samo kak si rekao kad se zemlja malo isusi protresi kantu da se zemlja odvoji od stjenki i samo primis za stabljiku i izvuces biljku sa zemljom i korijenom van iz posude......
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Plastičnu posudu je najbolje razrezati motornom pilom:icon_lol:
Šalamala:),....biljka na slici je bila oko 1,70m i bez presađivanja je na kraju izgledala ovako;
E sad moš' kako oš' :)