Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.12.2011
8
0
0
54
Imam sjemena jednog mog hermafrodita... da li da ga stavljam na klijanje, sta ce izac iz njega...odnosno ima li sanse da izadje femina?
Hvala.. i izvinite ako je ovo pitanje bilo, ali nisam mogo pronac nesto o ovome...:kiss:
 
18.03.2012
18
3
0
31
Ovisi ti o tome je li to sjeme koje imaš od hermafrodita koji je sam sebe oprašio ili ti je taj hermić oprašio drugu biljku? Jer da je sebe velike su ti šanse da će biti ponovo hermić, a da je drugu žensku biljku oprašio onda su ti šanse da će to sjeme biti feminizirao velike. Ili čak bolje ako ti je taj hermić oprašio drugu biljku, ali ne iste sorte, onda ti je femenizirano sjeme zagarantirano. Neka me isprave iskusniji ako sam nešto krivo rekao. Probaj, pa vidi nema ti druge :icon_lol:.
 
29.12.2011
8
0
0
54
hermic je bio na site sa 4 cure (od ovih cura je bilo nekoliko strain-ova) i jednim deckom, tako da sam vjerovatno dobio feminizirano!
super!!! hvala puno! :banana_rasta:
 
15.07.2010
38
2
0
32
p0zZz ljudi, kako je pocela ova godina kod vas sto se tice bastovanstva ?
Meni je lepo krenulo imam 3 biljke. Kroz dan bleje napolju na prozoru, a preko noci je jos uvek jako zima za njih pa ih ubacim unutra na prozor. Zasadio sam ih u cist humus, zalivam svaki 2 - 3 dan, kad je kisa stavim ih napolje na kisu, rastu prelepo, imam ih od 27 februara, drzao sam ih kod radijatora na prozoru, sajt sam organizovao da bude sigurno 100%, prvi put mi je uspelo da doguram do ovde pa bi hteo da vas pitam oko presadjivanja iz saksije u zemlju dal treba neka prihrana neko djurivo nesto . . . ?
 
09.03.2011
13
1
0
36
Ljudi,29og marta sam posadila 10 jack herer i 10 super skunk(sensi seeds)semenke.Brine me to sto je danas 7 dan prosao,super skunk je proklijao-svih 10 semenki,ali jack herer nijedna :(((...A na forumu sam procitala da klice izbijaju posle 5-6 dana?!?!Postoji li mogucnost da izbiju posle duzeg vremena,posle npr.10ak dana?!?!Molim za pomoc,posto mi je najbitnije da mi uspe jack.Bless and love
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Prvo, molim ne otvarati teme za ovakva pitanja. Moderatorski i Grow support tim odgovara na vaša pitanja i ako su postavljena u temama koje su već postojeće.
Drugo, pretraga foruma možda i nije naj idealnija, ali radi, međutim, upravo radi sve večeg broja novih tema, radi sve lošije.
Treće, opiši malo detaljnije uvjete. Kakvu zemlju si koristila, na koju dubinu, jel to u posudama, čašama?...i četvrto, kuda žurite ljudi moji, pa još je rano za sadnju outdoor.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
@Djinaa....26.03.-03.04. prve izađoše jučer,danas rano jutros još jedna.Tako da se ne sekiraš,izaći će i tvoje.
A što se tiče vremnskoga roka,znalo mi se dešavati da izađe i nakon vremena kad je sjeme već bilo 'otpisano'.Opušteno samo....
 
05.03.2012
19
12
0
32
@ thc : kad budes presadjivao,gledaj da zemlja bude sto suvlja(cak da ne bude ni vlazna),da se ne rasturi kad budes vadio iz case/saksije i presadjivao u saksiju/zemlju..a minimum 10-15 dana cekaj do djubrenja od kad izbije biljcica iz zemlje..kupi bilo koje djubrivo za vegetaciju..sto skuplje to bolje..uglavnom.. :) pogledaj koja djubriva su drugi sa foruma koristili..
nadam se da sam pomog'o..
 
07.04.2012
1
0
0
68
Jucer sam stavio 10 sjemenki u casu vode da proklijavaju . svakih 12 sati odnosno (ujutro i navecer) vadim ih na teresu tj. na svjez zrak i drzim ih 20ak minuta . Sjemenke su vecinom crne ,neke su doduse malo sitnije ali sve su pune i ne pucaju pod prstima . sutra cu sjemenke preseliti u kupku od koprive (( cuo sam da sjeme brze proklija ))
Eto recite mi jos nekakav savjet i na neke stvari na koje bih trebao paziti .

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

i govori li sto pojava ako sjeme ode gore na povrsinu ili ako je na dnu ..?
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Mogu ti reci iz svog iskustva da ukoliko ti sjemenka ne potone na dno case u roku ~2 dana da vjerojatno nece proklijati,takav je slucaj barem bio kod mene...
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
kolko se sjecam, ak pluta znaci suplje je, il ne "valja", u vakom slucaju (opet kolko se sjecam, a i kolko sam si DAO TRUDA CITATI TEME NA FORUMU) sigurnije su ako potonu, bilo bi oke da otvorite svoje teme, sto vam savjetujem iz osobnog iskustva, radi preglednosti, i ugodnosti svih na forumu...
i POLAKO decki/cure, budite strpljivi, i probajte si skrenut pozornost s nekim drugim zanimljivostima, pustite biljoze da uzivaju u prirodi, nisu to mala djeca da nestasno pobjegnu iz vidokruga...
a osim tog ako vec imate po 15 malisana u planu pa igrajte se malo, nemate sta izgubit, i najbolje cete ucit/pamtit kad to sami napravite.
S razlogom postoje granice parametara potrebnih za uzgoj, dakle iznimka potvrduje pravilo, ako neka vrsta najbolje uspijeva na odredenim temp. ne znaci da nece na +/- odredeno odstupanje.
Ko sto sam reko igrajte se, nije dosadno ;)
Pozdrav i sretno svima
 
27.03.2012
26
1
0
30
Ljudi.. ja sam sada zbunjen..:/ veoma.. neki kazu da trebam sacekati period da one porastu do odredjenog stupnja,a neki kazu da trebam sacekati 20 dana i samo ih presaditi..;s
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
@ BagaSound
ko sto i "ostri" kaze, to vidis ovak, jer to ovisi od sorte, uvijeta do uvijeta, zemlje... ma svega u kratko.
Kad ona malo naraste znaci da je ojacala, a oce to bit za 10-15-25 dana ili 3 mjeseca (dobro malopretjerujem heheh ) zna samo ona ;)