Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
KlaypexDelusion je napisao(la):
Nadam se da ovdje je mjesto za ovako pitanje.
Dakle na poklon sam dobio 5 sjemena Early Skunk sjemena.
3 sam zasadio i 3 su nikla... Za sada su u čašama, stoje u sobi na normalnom dnevnom svijetlu. Izgledaju ovako:
http://www.zaslike.com/files/1murkc14he1qgctb8z15.jpg

Visine su oko 10ak cm premda se baš ne vidi na slici. Nešto me mobitel zagrebava pa nisam uhvatio baš najbolje sliku.
Da li za sada izgleda dobro/zdravo !?

Isti slučaj sam i ja imao,bila je kiša 3 dana pa sam stavio pod štednu al se samo izdužila. Natrpao sam zemlje i stavio je na sunce. već se oporavila i počela je da izbacuje nove listove...Ja sam stavio u kantici od 2l koja je imala ručku pa sam napravio kao rasadnik da se zemlja ne isušuje i da zadrži toplinu.
 
09.03.2014
7
41
13
Pozdrav! Prvo da pohvalim forum, pravo je dobar i sve što trebaš oko uzgoja a i dosta ostalih bonbončica tu je. I ja sam se odlučio, da ove godine probam jedan outdoor odradit. Nabavio sam fem. seme i pošto je to moj prvi grow i što ima još dosta vremena odlučijo sam prokliat za probu najmanje seme u paketu i bilo je free DNA Genetics seeds Tangilope. Sve ok zasad...bilo 48 sati u papiru i ljepo proklijalo, dao u zemlju i lepo raste. Sad imam jedno pitanje. Unutra imam box sa dve cfl sijalice skupa 66w 6500K. Zanima me jel dobro kombinirati da jih stavljam vani na direktno sunce kad imam priliku a ostalo u boxu? Recimo da bi bilo 50/50 vani /unutra? Ali se držim da su 19 sati na svetlu i 5 u tami.
 
09.03.2014
7
41
13
Da outdoor ide. Ne svakako je nebi izbacivo na bilo kakve slabe vremenske uvjete hladno, kiša, jak vjetar nego samo na čisto sunce. Ovih dana baš lepo prži vani. Nego bio sam malo u dilemi jer mi je neki kolega reko da nije to dobro, jer more postat hermi il kako kažete, ono kad pokaže oba spola.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Hermafroditi obicno nastanu zbog shebane genetike ilti konstantnog stresiranja i šokova....što se outdoora tiće još 2-3 tjedna bilo bi mudro sačekat...a vi kako hocete...svu srecu želim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
09.03.2014
7
41
13
Pa jel bi se to često prebacivanje sa sunca na cfl žarulje moglo brojat za stres ili šok za biljku. Znam da je za outdoor još prerano, bar ovde kod nas je oko 5 stupnjeva ponoči ali ova moja ima tek 4 dana od kad je pogledala iz zemlje tako da neče bit problem a tri još imam u planu posadit.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
alein je napisao(la):
Pa jel bi se to često prebacivanje sa sunca na cfl žarulje moglo brojat za stres ili šok za biljku. Znam da je za outdoor još prerano, bar ovde kod nas je oko 5 stupnjeva ponoči ali ova moja ima tek 4 dana od kad je pogledala iz zemlje tako da neče bit problem a tri još imam u planu posadit.
Naravno da je stres..seljakanje vamo tamo nije dobro...
 

KneleBGD

Aktivan Član
06.04.2012
65
60
18
Hawaii, Oahu
Posadio u čaše još pre 10 dana i lepo napreduju. Sve su nikle i deluju mi ok. Ne selim ih tamo - vamo da ih ne bi stresirao. Inače su semenke neke odvajane od dobih džica. Planiram da poručim par fem. automatika.

Ovih par vrsta razmišljam od svake po x1 fem. auto:

1. Auto Skunk Mass x1
2. Auto Black JH x1
3. Auto Big Bang x1
4. Auto Skunk 47 x1

Mislim da će to biti više nego dovoljno za moje potrebe. A poručio bi ih za koji dan, da bi ih posadio u maju. :) Biće ovo dobra godina i želim vam svima dobar grow. ;)
 
07.02.2013
4
1
0
34
pitanje jedno ovako,imam u jednoj tegli malo vecoj 3 biljke,lijepo napreduju,proklijale prije tjedan dana.. i sada me brine posto su sve 3 u jednoj tegli kako da ih presadim a da ih ne povrijedim,zelim svaku poseno imati..Ili ako ne smeta da budu jedna kraj druge i tako narastu kao grm neki ako je to moguce? hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monty_Python

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Jackob Rastafari je napisao(la):
ne razumijem.. novi sam u ovome,neznam kaj da napravim i kaj je moguce,nisam bas tolko informiran
kreni sve iz pocetka, al prvo procitaj bar ovu temu (od pocetka). ili uzmi i presadi te tri u zasebne posude, a u buduce sadi svaku posebno. u cemu je problem presaditi tri biljke... ja ne razumem kakvo je to pitanje "kako da ih presadim a da ih ne povrijedim", ne znam kakve instrukcije ocekujes zaista, probaj, budi pazljiv i bude sve ok. ako ih "povredis" zasadi nove tri odvojeno, jos uvek ima dovoljno vremena za out, citaj forum i sve ces naci na njemu, zato i postoji, za one koji nisu bas toliko infomisani da se informisu
 
07.02.2012
3
9
3
34
Pozdrav svim ljubiteljima prirode, imam par pitanja za Vas da vidim jesam li na dobrom putu.

Ovako 20 pyramid seeds galaxy-a su stajali 24 h u posudi bunarske vode, sve su bacile klicu cca pola cm do cm, sad sam ih prebacio u čaše od 2 deci, napunio ih Substral Terra Magmom zabio nekih do centimetar u zemlju i dobro namočio. Pitanje je da li mogu sad stajati vani na balkonu ili da ih držim unutra uz prozor dok se ne pojave. I koliko mogu bit u tim čašama prije nego potroše svu hranu iz zemlje. I nakon koliko mogu očekivat da se listići pojave vani :)

Lp, Voodooo Popaye