Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
međutim jedan list od onih prvih dva postao mi je smeđ i sad ce odpast
prva dva lista su kotiledoni i normalno je da odumru cim biljka izbaci prave listove i pocne sa fotosintezom, neke stvari bi trebalo da znas jos iz osnovne ili srednje skole, bilologija i tako to osnovno ;) ne dizi paniku bez veze, kotiledoni imaju funkciju samo dok biljka ne krene sa fotosintezom, a uz svaki problem je pozeljna i fotka pa ti tek tada sa sigurnoscu mogu potvrditi da nemas nikakav problem. bar za sada najverovatnije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Don Stoleon
19.04.2015
21
22
8
43
Zdravo svima. Pomozite mi,ne znam sta da radim...
Dobila sam seme iz alien-a (white label-white gold fem),stavila sam na klijanje pre dva dana u nadi da ce proklijati za 5-7 dana,taman kad sam imala vremena da prenesem do sajta,medjutim seme je pustilo klicu posle 24 sata,a jos uvek je hladno i trenutno mi je ne izvodljivo da ga nosim na sajt,a ne postoji nikakva sansa da ga trenutno posadim u case pa da sacekam lepse vreme i presadim na sajt. Da li ce klica izdrzati jos 4-5 dana dok ne nadjem vremena da ga odnesem na sajt???
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
nadi neke manje kaliće stavi zemlje u njih i posadi, drzi ih u dvoristu ili unutra pod cflkama (stednim zaruljama) tako ce izdrzati tih 5-7 dana naravno
 
Poslednja izmena:
25.06.2014
28
6
8
Pozdrav,čim mi biljka izađe iz zemlji 2-4 lista nešto je pregrize, kad sam stavio bocu u redu,drugi put ogadim žicom gustom(možes max provoć prst) i opet isto!!!!skakavac??????????
 
19.04.2015
25
6
3
35
Znate onu metalnu kutijcu od str8 parfema? E u njoj sam odradio sve kako je napisano stim sto umesto 2 tacne sam samo zatvorio kutijcu... e sad da li je to dobro? da li mi treba barem malo vazduha da podmetnem neki kartoncic da bude malo otvoreno ili sam se istripovao?
 
Poslednja izmena od urednika:

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Trenutno mi je u sobi 22 stepena, ali mi se cini da je voda u casi znatno hladnija, iako stoji u sobi od juce, cak sam i dodavao malo zagrejanu vodu da podignem temperaturu, ali se opet ohladi, jel ce ovo biti problem ?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Sto je temp bliza 22 stupnja to ce prije klijati. Ne bi trebalo biti problem. Nedaj da se bas ohladi neznam ja kako. U vodi drzi 24 sata i ako ne isklija prebaci u maramicu. Pa nju u zip vrećicu. I onda negdje gdje je toplije :) Lakše je tako kontrolirati uvjete ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ja bih stavio čašu malo na kraju ringle,da se postepeno smlači....mlaka ringla=postepen porast do željene temperature.... SAMO PREDLOG ;)