Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
naravno da moze samo ako se smrzne ,nece isklijati i nema veze sto je stara osim ako se nije osusila ili napukla.
Sto se patiti sa svime vani ako nisi siguran da sjemenka valja....lakse i sigurnije je u casici a nije neki trud poslije samo ubacis tamo di hoces i nek raste mala ;)
 
14.03.2013
2
1
0
Pozdrav! ;)
Imam pitanje..nov sam u tome pa neznam...

Ja sam stavio sjeme na vatu..navlazio sam vatu i gornju i donju..i izmedu sjeme....sve je super..i sad mi je sjeme proklijalo i vani je izasla bijela mala klica..sto sad trebam napraviti? moze biti jos tako u vati ili trebam presaditi u posudu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: peroblatobran

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
:signs053: :signs054: :knockknock:
Gle frende, ne znam čemu kompliciranje!? Ili ih staviš u obićnu vodu, ili u papir, vatu ili nešto tog tipa ili direkt u zemlju. Čemu, ali čemu pobogu u "ishlapljenu gaziranu vodu"? To bi bila mineralna ili soda voda? Ama nebitno zapravo... ne kužim logiku iza toga i gotovo :)
 
18.03.2013
15
5
3
Pozdrav svima,

Rekoste 21-22 stepeni dok ne proklija. Mora li konstantno biti ta temperatura dok ne proklija ili moze da varira, da li uvece dok spavam moram klimu ostavit upaljenu?
Hvala
 

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
Ljudi, nema sjemena da mi nije proklijalo, nista specijalno.... Uzmem toalet papir, ili još bolje onaj kuhinjski papir , namocim ga malo vodom gdje cu staviti sjemnke, prekrijem ga suhim dijelom, stavim u neku hermeticki zatvorenu posudu, i proklijalo mi je svako sjeme i na 15C° u sobi, vjerovatno je u kutiji veca temp. pa i proklija, svaki dan otvorim malo da se provjetri ( i što je veoma važno, hermeticka posuda zadržava vlagu)... za 2-5 dana imam proklijalo sjeme sa par mm korijena ;) poz...
 
19.09.2011
19
0
1
growzilla je napisao(la):
Ovo je jako bitno! Ako koristite metodu sa papirima/vatom onda se jos preporuca da se sve to stavi u plasticnu vrecicu kako bi se zadrzala vlaga.

Za klijanje je najbolje sipati vodu u posudu i staviti semenke. Vlagu imaju non_stop i tacno se vidi kad puste semenke repice>>>radio 100X :))
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
moze jedna iz prakse, sad kad je sjeme u zemlji i kad je pustilo prva dva lista da li zalivati obilato da pliva sve, umjereno ili povremeno.

hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
@mladja064 - wtf. citiras post iz 2006 i to tako da sam jedva skontao sta je tvoje... ajd malo pazljivije to sledeci put


herb oil je napisao(la):
moze jedna iz prakse, sad kad je sjeme u zemlji i kad je pustilo prva dva lista da li zalivati obilato da pliva sve, umjereno ili povremeno.

hvala

nikada nemoj da bilo sta pliva, zalivas povremeno, po potrebi, kada si siguran da se zemlja isusila
 
28.03.2013
6
0
0
Bio sam brzoplet i nisam procitao uputstvo pre nego sto sam posadio...odmah sam posadio u saksiju i zalio vodom..sad vidim da mora prvo da proklija na mokoj vati ili toalet papiru...da li ce mi propasti seme ako ga posle 24h izvadim iz zemlje i postavim na vatu da proklija? i da li je to najpouzdaniji nacin klijanja,posto sam procitao da ljudi hvale jos neke metode klijanja?