Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ma dovoljno je santimetar, prakticno ga samo pokrijes zemljom, i odrzavas je vlaznom, ne da pliva, ne mokoro nego vlazno dok ne izadje, kasnije zalivs kad se zemlja prosusi
 
28.03.2013
6
0
0
super...samo jos jedno pitanje i necu vise da smaram :) da li saksija u vreme klijanja mora da mi stoji na suncevoj svetlosti,npr pored prozora ,ili moze u bilo kom delu sobe? naravno u toploj sobi... ?
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Ajd dok nisam zaboravio, sto se klijanja tice...

kada stavite menke u papir i to fino zatvorite u vrecicu... nije lose vrecicu zaljepiti na zid tako da stoji uspravno. Ne dolazi do uvijanja nego
korijen puca ravno prema dolje usljed gravitacije. Dosta olaksava posao prilikom premjestanja u zemlju jer se ocito vidi koji dio treba biti gore a koji dolje

:joint2:
 

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
crunkisi je napisao(la):
Ajd dok nisam zaboravio, sto se klijanja tice...

kada stavite menke u papir i to fino zatvorite u vrecicu... nije lose vrecicu zaljepiti na zid tako da stoji uspravno. Ne dolazi do uvijanja nego
korijen puca ravno prema dolje usljed gravitacije. Dosta olaksava posao prilikom premjestanja u zemlju jer se ocito vidi koji dio treba biti gore a koji dolje

:joint2:
U nauci se to naziva geotropizam :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crunkisi

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
yeah-science-bitch-meme.jpg
 
28.03.2013
6
0
0
pokusao sam sad da izvadim seme iz zemlje jer sam ga zakopao duboko,ali ne mogu da ga nadjem :( razmisljao sam i da skinem povrsinski sloj zemlje ali se plasim da sa njim ne pokupim i neku semenku...da li je lose ako ga ostavim tako kako je?
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
jbg nisu bas toliko male da ih ne mozes naci... ali sudeci po svemu bolje ih ostavi i ne diraj nista. Iako bi moglo potrajati dok se ne probije
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Da si bacio oko na ovu temu prije sađenja nebi imao ovaj problem sad. Po meni ostavi iako mislim da če teško probiti toliko zemlje, najbolje ispočetka ako su sjemenke iz neke vutre.
Jbga, krenuo si da voziš bez vozačke.
 
19.09.2011
19
0
1
Ok. Sorry jbg. citam dosta tema istovremeno pa nemam bas vremena da prodjem sve stranice svake teme. A ne vidim sto je problem ako je post iz 2006?
Btw. Dunu malopre promaja i poobara mi casice. 2 sam semenke spasio(vec su pocele sa razvijanjem u zemlji) i vratio nazad u casu. Da li moze na ovaj nacin da dozivi stres za dalji rast???
 
29.03.2013
4
4
0
estrus je napisao(la):
e sad mi nije jasno.... klica (ono bijelo sto izbije) treba ici prema gore ili dolje? jer pise razlicit na 2 mjesta na forumu... hitno je...
unaprijed hvala
klica ide dole jer je to koren a semenka ide gore i iz nje idu listovi
 
01.02.2013
17
1
0
30
evo novi sam ovdije i namijeravam ovih dana staviti sijemenke u ubrus ali me zanima kako ču prepoznati mušku biljku i kako je odstraniti, i dok su sijemenke u ubrusu svako koliko da razmaknem ubrus da dođe malo zraka i koliko dugo tako treba biti sijeme otkriveno