Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
nema potrebe stavljati na sunce, toplo je... imaj strpljenja i sacekaj da proklija, ne klijaju sve na komandu, nekima treba 2 dana nekima 5, cemu zurba, automatici su u pitanju, nigde ne kasnis ;)
 
07.05.2013
15
0
1
seme pianapple chunk i l.s.d umočeno u slavol "s" 30 minuta stavim u zemlju tera magmu i u koko diskovima i kad je na suncu za 8 sati osuši je svaki put temparatura oko 35 cel. prskam ovlažim gornji deo koko diskove više ih pokvasim ali drugi dan budu suvi ,,,,pitanje kolko bih trebali sati da budu na suncu zbog temparature da bih brže izašle i dali u sobnoj temparaturi pored prozora nije tolko na udaru sunca što se nesuši toliko drži vlagu kolko je potrebno dana da izađe i dali treba da je pored prozora ili na tavanu u sobi nekoj prostoriji nekom mrčnom delu da ima vazduh da nije pokrivena vazna ili treba da bude,, voda za zalivanje prskanje koja mera u ph
 
07.05.2013
15
0
1
hvala kolega,,, mnogima uspe ali nema tolko objašnjenje na stranici mandala seeds.com drugačije pišu što netreba da se radi a uspevaju jedni i drugi,, možda postoji brži način i saveti da se odradi uspešno,,, za stara semena išmirglaju donji deo do druge kore sastav da bih se brže otvorila,, za zalivanje u kanti 20litara nemora da se zaliva 3nedelje kolko je potrebno vremena za kante od 5 -10 15 litara kad nikne biljka i koja temparatura kad je mala unutra i dali može napolju 24 sata kad je toplo i šta je potrebno zemlji sastav dodatak da bi opstala do kraja da nebude tolko vlažna i da ne uvene i dali može napolju 24 sata i da je na suncu sa glinenim kuglicama da se nesuši tolko zemlja dok je lepo vreme nepočne hladnije da bih se prebacilo u box jer je on zahtevniji, imati manju obavezu prema njoj, ako je vazna 0,5 možda može i veća za klijanje kolko je potrebno dana da isklija jer nije automatik i koja dužina da bih se prebacila u veću kantu,,odgovor,,, neide na sunce dok ne proklija,,, skraćuje mi pitanja,,, za unutra da li joj je potrebna svetlost i dali treba da je pokrivena da ne isparava da ostaje vlažnost ili nemora ili dodati nešto da zadržava vlažnost,, za l.s.d piše od 8-do 10 nedelja kolko treba dana vegetacija zalivanje za rast i za cvetanje kad ima tolko nedelja da bi bio dobar rod kao za pianapple chunk ananas da li ima objašnjenje unapred da se zna šta da se radi
 

JuicyJ

Aktivan Član
13.07.2013
28
31
0
Zanima me koliko bi efikasno bilo uzgajati na prozoru, tj. kad proklija, stavit u saksiju i uzgajati... Da li bi bilo čega na kraju? Jer nisam u mogućnosti niti pravi outdoor raditi ni indoor, nego ovo između :))
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
To izmedju nije uzgajanje tako da nula bodova od tog :(

A za Visimira tog iznad sam ostao bez pameti. Bez zareza i tocaka na pravim mjestima, bez upitnika, ja ne kuzim. U biti rekao bi da Visimir slabo visi sa citanjem ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ja ga zamolim da pojednostavi a on jos vise zakomplikuje (prepoznao sam bar 11 pitanja u poslednjem postu), odustajem od pokusaja da odgovorim (ko ima zivaca nek odgovara na tako banalne stvari), uostalom, svi odgovori su ovde, pa sto kaze no joke, na citanje: https://www.vutra.org/forum/22-uzgajanje/
upozoricu visimira na pravilnik foruma:

3. Pomozite da Vam pomognemo
Ukoliko tražite pomoć oko nekog problema, molimo Vas da učinite sve što je u Vašoj moći kako biste olakšali posao ljudima čiju pomoć očekujete. To ćete učiniti na sledeći način: iz poruke isključite sve što nema veze sa problemom, a detaljno objasnite sve što je direktno ili posredno povezano sa istim!

4. Pišite kvalitetno i ozbiljno
Ne pišite poruke nepovezano, tek da i Vi nešto kažete! Ako tražite pomoć, budite precizni. Izložite tačno šta očekujete da se dogodi, šta se u stvari desilo i iznesite sve relevantne detalje. Ukoliko odgovarate na nečiju temu ili pitanje, odvojte nekoliko minuta i dobro razmislite šta ćete napisati, proverite da li ste zaista u pravu i imate li dokaza za svoju tvrdnju. Ne zbijajte šale kada tome nije mesto na ozbiljnoj diskusiji (a najčešće nije). Budite spremni da stojite iza svoje tvrdnje.

@JuicyJ - baci pogled ovde, bice ti sve jasno ;)
https://www.vutra.org/topic/1364-uzgoj-na-prozoru-prozoru%C5%A1aby-gloss-zelenky/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
JuicyJ je napisao(la):
Zanima me koliko bi efikasno bilo uzgajati na prozoru, tj. kad proklija, stavit u saksiju i uzgajati... Da li bi bilo čega na kraju? Jer nisam u mogućnosti niti pravi outdoor raditi ni indoor, nego ovo između :))
ako ti prozor nesmetano gleda na JUGOISTOK-JUG-ZAPAD isprobaj.za 3 i pol mjeseca zahvaljujuci tebi svi naucimo nesto novo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
07.08.2011
35
3
8
58
danas proklijalo.da li se automatik stavlja poslije klijanja direktno na sajt ili ide prvo u čašu do izrastanja prvih listova?
PowerSeed je napisao(la):
nema potrebe stavljati na sunce, toplo je... imaj strpljenja i sacekaj da proklija, ne klijaju sve na komandu, nekima treba 2 dana nekima 5, cemu zurba, automatici su u pitanju, nigde ne kasnis ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
neko pravilo kao kaze da automatici bas ne vole presadjivanje, ja sam moju ovu turu sto sad fura dva puta presadio, drugi put kada su buljke vec cvetale, nisu ni primetile (ali je kompletan koren sa busenom samo premesten u vecu saksiju i dodata zemlja). dakle, kako hoces, al ako presadjujes sto manje drndanja korena..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Neces dobiti nista za pusiti pogotovo na prozoru i ovak kasno. Sve u svemu to vezano za prozor i prozoruse je uvjek lose prolazilo. Mani se corava posla, uhvati se citanja foruma. Do nagodinu savladas gradivo, utvrdis osnove i odradis grow kak bog zapovjeda. Tvoje "testno uzgajanje" kak ti velis, moze biti samo katastrofa bez recimo nekih osnovnih i minimalnih uvjeta potrebnih biljci. Na kraju krajeva razmisljaj na nacin da je i ta biljka zivo bice i uzgojem u takvim uvjetima ces samo nanijeti bol tom bicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JuicyJ

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Recimo da te boli kiki kako ti je biljka i da zelis cisto probati... u tom slucaju prozorusa ti daje jedva nista, koje je jedva nikakve kvalitete..

a ironija bi bila najebati zbog tako neceg a ni ne radis kak spada, jer pred sudom ti je biljka biljka, ne znaju oni dal si ti sposoban od nje dobiti 5gr ili 500gr, za njih je isto.

Ti sam procijeni da li ti se isplati riskirati zbog tako necega, ne moram ti ni pisati svoje misljenje sto se toga tice ;)
 
07.08.2011
35
3
8
58
imam automatik i u četvrtak sam vidio da je ovojnica napukla i vidi se žilca koja je vani samo milimetar.do sada nije ništa narasla.još je u vati.da li da je držim još u vati (koliko dugo?) ili da je stavim u teramagmu ?
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
po mom misljenju je spremna za u zemlju, napravi rupu oko 1cm duboku, stavi ju unutra i samo lagano "poprskaj" zemlju preko da ju ne stisne previse.... nakon toga malo zalij vodom (ne direktno ili jakim mlazom) i to je to, za dan-dva bi trebala biti vani ;)