Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Sem, mogu dobit autorska prava na editiranje slikice za potpis na forumu? :)
 
14.02.2014
11
0
1
Pozdravljam ekipu, ja sam novi na ovome forumu i pocetnik sam za uzgoj...
Odlucio sam da i ja posadim koju biljku i izabrao sam plac koji je kraj male rijecice koja tece izmedju dva mala brda sto znaci da je rijeka u nizini i vjerovatno da je temperatura niza i da je vjerovatno kraj nje rashladno. ta dva brda su obrasla sumom i kraj rijeke ima jedan mali proplanak 20 sa 20 metara i tu sam planiro zasaditi svoje biljcice jer je idealno mjesto za sakriti ih. Moje pitanje dali je to dobar izbor da bude kraj rijecice i u nizini ???? Hvala
 

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Pozdrav ekipo imam za vas jedno pitanje
Imam keramicke(postolje za case koje je udubljeo) i u njemu mislim staviti da biljke kliju ali kada preklopim s tim drugim kramickim postoljem za salice ostane prostora izmedu (jer su udublene da salica moze stajati) i skroz se zatvori skoro da nema zraka jer to treba tako ili bas moraju biti neke "ravne tacne" koje kad stavim "padnu na sjeme" skroz do sjemena su?
Oprostite ako je nerazimljivo pitanje nisam znao kako da drugacije napisem
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ništ ja ne kužim al vidim da vas brdo komplicira. Stavi sjemenke 24-48 sati u čašu vode i kad potonu sadi, kakve posudice, zrak i kerefeke.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
zasto bi morale biti ravne tacne..... stavi sjeme u nesto vlazno, primjer navlazi maramicu, na jednu polovicu stavi sjemenke a s drugom polovicom ih prekrij, svakih otprilike 12h otvoris i vidis jel proklijalo,ako je.. onda u zemlju i to je to

@no joke vidis kakva pitanja ispituje to je visa matematika stavit u casu vode jos ce mu istruliti hahahh:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
ahhah i mislio sam da necete skuziti ali svejedno hvala valjda ce uspjet
eo ako sada skuzite znaci ima prostora od gornjeg navlazenog toaletnog papira do poglopca kouzite pa pitem jer to smije biti jer je taj poklupac u sredini udublejn(za casu od kave)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ma jok nesmje biti udubljen šta ti je nesmje bit ni od keramike kod takvih nacina smije bit samo kineski porculan iz 15st....e ako to nemaš onda može i bilo akva plastićna kutijica...s poklopcem naravno...al pazi da nije udubljen
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
14.02.2014
11
0
1
Autor teksta govori da proklijalo sjeme nebi trebali dirati rukama vec pincetom lagano uzeti i staviti u zemlju. Zasto nemsijemo rukom da diramo proklijalo sjeme?