Kloniranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.08.2013
20
3
3
sad se tacno ne secam a cini mi se da sam negde procitao da ne treba mnogo djubriti a ni preterivati sa svetlom kad se drze za klon i kad su biljke sve majke?
Kroz ned dana planiram da ubacim 50w led-a, hoce li to biti dovoljno?
 

MarinIgoric

Banned
Banovan
05.10.2013
20
4
3
mnogi kazu da je potreban klonex ali moze i bez toga dovoljno je da imate rockwool i neko dobro djubrivo i da non stop zalivate dok ne pusti koren nema nista komplikovano tu samo srece malo
 

roki123

Aktivan Član
11.07.2013
165
1.812
143
Negdje Ispod 50 paralele
roki123 je napisao(la):
Se mogu automatici klonirat i u kojoj dobi npr. Nakon dva tj ili
provjereno mogu se klonorat a di je sad onaj sarkastičan tip sad?? Uspio naravno destilirana voda jer klonovi vole kiselkastiju vodu zanxi ph za njih 5.5 pa zatim u klonex i zatim drito u terremagmu s perlitom i mali mix stiropora ...Provjereno

Bogeyman je napisao(la):
kakvo dobro djubrivo... biljka nema ni koren a ti bi je djubrio, cemu
naravno kad se uhvati korjen pognojit a svako ima svoje metode ugl. Ja ih gnojim bugi
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
roki123 je napisao(la):
provjereno mogu se klonorat a di je sad onaj sarkastičan tip sad?? Uspio naravno destilirana voda jer klonovi vole kiselkastiju vodu zanxi ph za njih 5.5 pa zatim u klonex i zatim drito u terremagmu s perlitom i mali mix stiropora ...Provjereno
daj fotku da vidim sta si skinuo sa dve sedmice starog automatika... i jos bolje, da vidim sta ti je ostalo od majke
i jos me zanima gde si nasao destilovanu vodu sa 5.5 ph, koji to proizvodjac radi
 

roki123

Aktivan Član
11.07.2013
165
1.812
143
Negdje Ispod 50 paralele
psychozic je napisao(la):
sad se tacno ne secam a cini mi se da sam negde procitao da ne treba mnogo djubriti a ni preterivati sa svetlom kad se drze za klon i kad su biljke sve majke?
Kroz ned dana planiram da ubacim 50w led-a, hoce li to biti dovoljno?
tako je ne puno ja picim sa 1 ml gnoj plantela cvjet samo pazi i gledaj kako se ponasa peace i preporucuju plavi spektar svjetla ja imam 250hps dual spectrum za vege i cvijet i namjestim nanolux na 50%snage za mladice Sve..
Sunflower je napisao(la):
Ekipa,samo mali savjet... Ako vec nemate razne gelove i praškove za kloniranje,ne kupujte ih...
Uštedit cete si novce ako mladice za sadnju umočite u MED,najobicniji,bilo koji med,znaci oko 2cm i onda taj kraj(ne valjda listove) samo stavite u zemlju i dogodit ce se,provjereno,makar kod ovih "naših" biljki dosta ovisi i o sorti,al vjerujte,vrijedi probat...
nisam probao ali prasak je 43kn ljudi sta je tu puno??!?
Bogeyman je napisao(la):
daj fotku da vidim sta si skinuo sa dve sedmice starog automatika... i jos bolje, da vidim sta ti je ostalo od majke
i jos me zanima gde si nasao destilovanu vodu sa 5.5 ph, koji to proizvodjac radi
od majke mi je ostalo 6 topova mada za adrenalinu pisu nikakv trening samo bacit i to je to zaboravi ph5.5 nego destilirana voda da skratim 6 jeb. Topova a rad bijeli patuljak×skunk

Soory bugyman nov sam na ovom forumu
Bogeyman je napisao(la):
daj fotku da vidim sta si skinuo sa dve sedmice starog automatika... i jos bolje, da vidim sta ti je ostalo od majke
i jos me zanima gde si nasao destilovanu vodu sa 5.5 ph, koji to proizvodjac radi
jbg. Pogrijesio aam sto ae tice destil vode koji joj je ph 7?? Uglavnom klonovi vole kiselkstiju vodu a to znam i puno puno vlage i afgan kush rayder je se primio adrenalina nije za nikakve treninge ali afgan je radio sam lolippp na svima i umjesto da bacim probao sam s kloniranjem uhvatile se kad budu gotove slika naravno i radi samo s automaticima

Htjeo sam rec da radim samo s automaticima
 

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
Ljudi topirao bi biljku koju imam vani,pa da pitam kolki klon treba bit da bi uspio,znaci odrezo bi ga pod 45º,i samo zaljevo sa vodom,prsko bi ga stalno,sta mislite kolka sansa da se primi??
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Ja sam uspio i sa dugackim i sa kratkim. Al ne preporucam kloniranje bez hormona. Ja sam radio svoje klonove sa medom i vrbom. Uspjelo je....al mjesec dana je trebalo da krene pustat korijen. Stime da zasicenost zemlje vodom je bila 100% uvijek i cijelo vrijeme na sobnoj temp i bez lampi. Na svaki porast temp. ili manjak vlage biljka klone. Moze se ali moras imat zivaca i strpljenja. Radije kupi neki hormon za 50kn i miran si. malo pripazis na vlagu i temp i za 2tj imas biljku ;)
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
od topa dopa hehe nema nis od toga,bas si nasao vrime da se topas edino majku ma ni to,to se ne kčonira,mislim mos al ni je to tito

bas ste ludi sa tim pitanjima al ajd lol
 
10.12.2013
21
40
18
Ja kako god sam probao, uvek je uspelo. Prva proba je bila "seljacka" varijanta: odsecem grancicu, zabodem u casu od jogurta sa zemljom i zalijem, pa poklopim odsecenom plasticnom flasom. radi, malo duze traje, biljka malo zuti, malo se muci ali uspe. Drugi put sve isto, samo posle nedelju dana probusim par rupica da malo smanjim vlagu, da podstaknem biljku da prestane da uzima vodu folijarno i da pusti koren. Isto se pati, muci i uspe, samo malo brze. Treci put sam kokos treset natopio destilovanom vodom u kojoj sam drzao grancice vrbe i posle nedelju dana dao malo vazduha. Ispalo je jos bolje. Sad sam se naoruzao root riot kockicama, clonex gelom i clon boxom, stavim malo terramagme na dno, pobodem root riote unutra, klonove secem pod 45 stepeni, malo ogulim pri dnu, svo lisce na klonu skratim ispod pola, umocim u clonex, pobodem, zalijem da bude kao mocvara sve, zatvorim u clon box skroz i posle desetak dana tek krenem da otvaram prozorcice tek po malo svaki dan. Sada su klonovi sve vreme zdravi i zeleni i krecu da napreduju jos u clon boxu. Ni u jednoj fazi ne pozute bas ni malo i vidi se da im bas nista ne fali. Ceo clon box zalivam samo jednom, prvi put kad dodam jednu kap supervita, pola mere root complexa i vrlo malo TNTa, pa spustim PH na 5.8.
Kako god da se uradi, uspece ako ima minimum uslova za zivot, samo je pitanje koliko ce da traje i koliko ce stresno da bude i za biljku i za prepusenog gospodina sto bulji u klonove svaki dan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zli Azra

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
pozdrav

sitno pitanje: jel mogu ja klonirati u običnoj, 'građevinskoj' staklenoj vuni?
odrežem kockicu, natopim je vodom, i ubodem grančicu?

hvala
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Vjerovatno nikome nije palo na pamet da pokusa kloniratu u staklenoj vuni :) pa nema koga da ti kaze moze ili nemoze.
Trebat ce ti neki rooting hormone tipa Clonex ili sl. , sama voda ne pomaze bas.
...i jos nesto....neznam kolko ta vuna upija vodu ;)
....nabavi hormon i pikni direkt u zemlju...onaj rockwool i te kockice nisu prijeko nuzne ! cemu se zayebavat sa tom vunom, nije bas ni zdrava i svrbit ce te ruke od toga :D :D :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ma ne znam buraz, zato rekoh da probaš :) Al pazi da je kamena, a ne ova što Stipe kaže, staklena.
Mada, ja sam u zemlju ili u treset (one "tabletice") stavljao reznice i bilo je jednako uspješno i jedno i drugo, tako da se s ovim nisam zamarao ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe