Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
Tanja nema potrebe da još gnjoiš biljke....sve do onog trenutka kad pokazu deficit određenih elemenata u prvu ruku deficit dušika...znači ukoliko primjetiš žutkaste listove pri dnu biljke to je alarm za početi gnjoiti.

Posude od 20l mogu bez problema izdrzati mjesec i pol dana (bar meni jesu) dok ove od 12L negdje oko mjesec dana.

Ne znam koju plantelu koristis, ja koristim Plantellu Vrt i doziram full dozu koja je 15 ml/ 1L vode ukoliko takvu imas ofc :) :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir and Tanja

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Stvarno cemo zbunitit curu... vazno je naglasiti zbog Tanje da je Plantela vrt bio.gnojivo i duplo je slabije od recimo Plantele list pa zato i ide 15ml na jednu litru vode;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nevezano za postove iznad.
Prvi put koristim Advanced Nutriens Iguana Juice Grow i Bloom.
Nadam se da ce pokazati kao dobra gnojiva i vjerujem da AN zna sto radi ;) Dosta su skupa, 8 puta vise nego jedna Plantella koju sam do sad koristio.

Samo, imaju cudne omjere NPK. Za grow je sve ok, mislim da je 3-1-1, a za Bloom je 4-3-6 ako se ne varam.... Ali opet, ajde valjda znaju sto rade. :D

Ima netko iskustva s ovim gnojivima?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
zar nema neki drugi organski booster koji bi išao uz iguana juice? i koristiš li bud candy?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Bud Candy je cisti McDonalds jednom je to rekao Hazeseeker...Bizo je uzgajao Critical na Bud C i ja nisam mogao vjerovati koju je aromu Critical imao zahvaljujuci BC...cijeli stan je mirisao na kiki bombone haha...malo skupo ali vrijedi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Kali nemas booster za cvjetanje,kao ni ja ...ja sam uzeo jeftiniju verziju sensi a+b ali jednostavno to nije dosta..predlozio bi ti da prvo kupis nesto kao dodatak cvjetanju a tek nakon toga bc...bud candy sto je je potakne biljku da bolje mirise ali nece je udebljati ako ciljate na to ...previse novaca u svakom pogledu ,no ako se ima viska preporucam da probate ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Znaci Big Bud kao booster za one koji imaju viska love i Bud Candy kao perverzija ako se bas ima love pun krc.haha ali ima i bud candy nekakvih aminokiselina i vitamina nije samo "umjetna aroma"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
23.02.2008
1.048
1.455
188
Moje iskustvo sa crvenom Plantelom sa 3-4 growa, prvo put kad sam davao plantelu
davao sam 1/3 doze i ako je biljka trazila ko BB a evo i sad Jet ja sam povecavao,
cak sam BB davao i vise od preporucene doze i nije bilo overdoza, kako jede ovaj Jet
mislim da ce i vise od BB piti plantelu, WW sam na kraju samo dao preporucenu dozu
a poceo sam 1/3 preporucene.
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Izmuči me ovaj AN Jungle Juice ... Na biljci fino vidim da im fali N (stariji listovi žute i otpadaju) i napravim pola doze kako većina preporučuje i nakon dva dana spaljeni vrhovi biljke kao da je pregnojena, a listovi više ne žute ... Nikako na zelenu granu ...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
AN je stvarno dobar ali je stvoren tako da moras kupiti vise proizvida da bi imao vrhunske rezultate...za moj ukus preskupa igra...naspram hesija koji za svoju cijenu da potpuni tretman da svaki grower bude zadovljan s onime sto vidi ;)
Napravio sam malu usporedbu i krenio sa an znajuci da nemam sve preparate pa sam im dodao hesi P+....nije me odusevio razvoj(stekao sam dojam da im nepase ako se kombiniraju) pa sam na polovini cvjetanja maknio An i vratio se kompletnoj liniji hesija i moram priznati svida mi se sto vidim :D
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
A gle Hesi je stara skola Nizozemske, a i jedno vrijeme je 90% Nizozemaca radilo sa Hesijem.
Ja sam zobiso u sirokom luku ove B52 pizdarije i neke shiva nacrte iskreno ni ne znam koja su to sve djubriva. Biobizz mi je bio onak... Nelose : ) a Bio cannu moram pohvaliti ako se mozete docepati Bio flores i Bio boost te 2 boce od bio canne rade cuda u cvjetanju ! Jest i sortu sam tada imao opaku sour jack zesci yielder ali bitno je da su bile vise nego zdrave.
Inace po cijeni, od Hesija je jedino cini se jeftinji GHE i to njihova linja Flora series, dok su Floraduo i floranova skuplji (mada sam cuo za floraduo da nije dobar) koji se pak kurce sa svojim NASA podrijeklom a bome i koliko vidim vecina amerikanaca growa sa GHE i to je sigurno moj sljedeci korak (u nekoj buducnosti a i hesi moram potrosit) a i mineralna su gnojiva sto mi pase trenutno jer mogu mjerit EC/PPM mada sa organskim gnojivima tipa Bio canna ni ne morate mjerit EC jer to je samo sipaj po uputama nema greske. Evo htio bi i platinium linju dzubriva isprobati koju imaju tu u jednom grow shopu ali malo su skupa ta gnojiva inace Francuskog podrijekla i takodjer se cine na pro razini. Jbg treba isprobavat,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Osobno sam razocaran sa Plantellom crvenom jer okus nije bas najfiniji...

Prvi puta cu koristiti ovu kombinaciju jedino sto moram vidjeti tocno jos sto i kako, danas uzeo za 70€ 1L AN Big Bud + 1L AN Jungle Juice Bloom i umjesto AN Bud Candy-a uzeo sam 1L AN CarboLoad, od prvog growa tj proslog imam ova donja tri i rade svoj posao odlicno, jer je sensigrow part a 3-0-0 + b za vegu hebena stvar nema zutih listova.

Prosli g sam u cvjetanju koristio mix Composana blumendunger guano + plantella cvijet i okus nula!

Neznam sta mi bi uopce da sam zabrijao da ce nesto bolje ispasti od sismisjeg izmeta... hehe :) hocu slatke vrhove i nije mi zao para.

Eto vidjet cemo na kvaliteti i prinosu i sto je maximum iz bigtowera + 150w hps.





I posto sam neiskusan jos ici cu provjereno sa 2/3 doze ova dolje tri su za vegu, a gornja tri za slatke budove ako bog da vidjet cemo...

Vidjet cemo ta obecanja od AN na plodovima, uvjete cu napraviti skoro pa savrsene naravno :)

Imam osjecaj da je ovdje najslabija karika najjeftiniji AN jungle juice bloom 11€, ali u kombinaciji sa big budom koji kosta 1L 37€ i carbo loadom 1L 22€ ce dati valjda rezultat.

Osobno vegetacija savrsena uz Sensigrow a+b + BioRoot Plus...

nisam nikad ni znao koliko je bitan i BioRoot Plus za zdravi razvoj bilja u vegetaciji...

tako da izgleda da je kod AN sto vise para vise muzike i okusa... ;)

pljunio sam sad racunam za ovaj komplet kit skoro 120€ ali sve je pakiranje od 1L.

A mogao sam ici jeftinije sa GHE BIO Thrive grow+bloom + root booster i proci 60% jeftinije a rezultati bi bili podjednaki ali nazad nema.

Ili komplet recimo AN Micro Grow Bloom osnovni set za vegu i cvjetanje kosta ni 30€ ali mislim da toliko i vrijedi, te da nije los, ali da nije bas ni velikodusan na okusu koji daje.

Bitan mi je i okus i placat cu ajmo reci taj luksuz jer pusim ja i ne zelim smece pusiti.

Neki vrhovi su mi odvratni jer sam udarao plantellu cvijet 120% doze cijelo cvjetanje. :(

dobio na kolicini ali nije toliko fino za upotrebu, no stedio sam i uzeo sada bolju i skuplju varijantu nadam se da bude dobro :)

eto jos bud candy od 250ml uzmem, ako ko moze nabaviti bud candy 250ml pakiranje molim da mi se javi na pvt, jer preskupo mi je dati 460kn za 1L bc.

je ulog od skoro 1000kn ali jednom ulozeno imas 3-4godine... jer bc i big bud neide svo cijelo vrijeme cvijetanja dok recimo jeftini Jungle Juice Bloom cu ici redovno, a ovo su carolije ostalo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AndrijaJ
06.05.2013
9
0
0
doomer je napisao(la):
Bio cannu moram pohvaliti ako se mozete docepati Bio flores i Bio boost te 2 boce od bio canne rade cuda u cvjetanju !
ja sam baš htio pitat koliko je dobro to gnojivo Bio fores i bio boost jer mogu jedino do toga doc.pola litre floresa i boosta košta 250kn.
a mislim ga koristit za outdoor ove godine..nisam znao šta kupit..a pošto cu koristit samo BIO gnojiva zanima me dali bude to obavilo posao kak treba? na izboru sam imal samo plantella VRT i bio flores i boost...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
E ekipa, dali plantela može promijeniti sastav ako se skladišti na velikom minusu? Našao sam dvije boce plantela cvijet i plantela list na sajtu što sam ostavio od prošle godine. Te dvije boce su bile tamo znači cijelu zimu, bile su zatrpane snijegom i izložene temperaturama i do -20, pa me zanima dali je to još iskoristivo?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Dobro ti kolega doomer kaze...za out je skupo...al ti vidi ako te novci baš žuljaju...od mineralnih/organskih gnjoiva dobro gnjoivo ti je komposana sa dodatkom guana a 100% organsko je Plantela vrt i također je dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki