Koji OS koristite ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Koji OS koristite ?

  • Windows XP

    Votes: 0 0,0%
  • Windows Vista

    Votes: 58 84,1%
  • Linux

    Votes: 6 8,7%
  • Mac OS

    Votes: 10 14,5%
  • neki drugi ...

    Votes: 3 4,3%

  • Total voters
    69

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Koristim XP/OpenSuSE 10.3 (ooooogromna razlika izmedju 10.2 i 10.3)
3 laptop-a i 1 desktop koristim u WLAN-u, sestra samo na jednom laptopu koristi XP, dok ja na drugom koristim oba OS-a, (zavisi šta mi kad zatreba...), btw: na svim 4 su instalirani linux (openSuSE 10.3 - GRUB dualboot)
inače ima emulatoru na linuxu za windoze programe....tako da se mogu koristiti programi za win u linuxu
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Volio bih i ja što-šta, samo ja ono što me interesuje i što hoću, to i učim
Koliko samo tekstova (na našem naravno) ima o osnovama, pa o C++ i ostalo da ne govorim....
Za linux, niko tebe ne tjera da uzmeš "extra" distribucije. Uzmi normalnu za početnika neku i vozdra.... ako si "odrastao" na DOS-u, onda nećeš imati problema pri prelasku, sa XP>Linux
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
XP i Vista dual boot.
Koristio sam neko vreme suse, ali nisam nasao prakticnu primenu pa sam obrisao.
Ali kako bi osjetili prednosti viste prema XP-u, mislim da treba proci malo vremena i manje vise optimiziranja, to jest iskljuciti sve ono sta ne koristite, i onda su performanse odlicne.
U zadnje vreme gotvo i da ne koristim XP.
Ali to je sve moje misljenje i moje potrebe, neka svako sam odluci sta njemu prija vise.
 

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
37
MAC OS X ,povremeno xp i 2003 server zbog posla.
APPLE MAC OS X,LEOPARD ; zakon!to je masina/sistem za coveka,otkad sam presao sa linuxa i windowsa zivci su na mestu.windows je glup pa glup , ali malo sam se razocarao u linux koji zaglupi bezveze.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
odjebite doze i dodjite na ubuntu :D doze samo za igrice dualboot a linux za nesmetani rad bez spyware-a i virusa stabilan i pouzdan i troši upola memorije od bilo kojeg xp-a ili viste a što se tiče desktopa malo si za searchajte na youtube "Compiz fusion desktop" pa da vidite kao linux zgleda :D
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
gle što se tiče drajvera Nvidiine prolazi dok Ati malo teže ali i Ati će se otvoriti prema linuxu mora jer nema izbora :D svi će :rofl:

samo ću reći da Windowsi nikad neće biti bolji jer nisu opensource i nikad neće ni bit ...
onaj tko zna što to znači sigurno će se složit samnom :D
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
evo ja bas presla na Ubuntu :)) hrabro dalje... za sada se ne zalim, dok sve ne pohvatam i ne nastimam...ufff muka mi je :)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
kolegice ako šta zapne kažeš IP i user i pass i ja ti remote složim ako znam naravno ... :D
to je isto jedna ljepota Linux-a ; ssh-a aaa nema bolje mislim naravno VNC ili bilo kakav remote je ok ali sshaaaa
 

cricket.

Aktivan Član
31.08.2008
74
0
0
34
xp zasad.. ali ako budem slagao novu konfiguraciju ili uzmi mozda laptop stavit cu vistu, gotta move with the time. :vb_kez:
nije da ocekujem nesto od viste il slicno, xp mi ej odlican zasad.. ali malo po malo pa ce xp zavrsit kao win98. :S pa bolje sprijecit nego ljecit. :)

prema linuxu sma uvijek imao neki negativan pogled ne znam zasto, nisam ga probao ni vidio kako izgleda.. :S

a ovo ostalo necu ni gledat. :abducted:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
cricket. je napisao(la):
prema linuxu sma uvijek imao neki negativan pogled ne znam zasto, nisam ga probao ni vidio kako izgleda.. :S

a ovo ostalo necu ni gledat. :abducted:
Ti linux odmah otpisao iako ga nisi ni vidio a kamoli probao?????

Ako hoćeš sve na klik i da ti svako (malte ne....) (virusi, spyware) hebavaju onda uzmi XP... et' ni ja nikad (niti imam volju i želju) raditi na Visti.... pa opet :)
aaa ako hoćeš OS, koji u potpunosti TI kontrolišeš, tj. da komp (bukvalno) "FINE TUNE" onda linux (svaka čast i MAC-u bez daljnjeg...)
... kao što rekoh i ja koristim za neke stvari XP, ali gledam da što manje sam na bilo kojoj mreži (kad sam kući) onda koristim XP, kad pijem kaficu (kao sad npr:) u kafiću sa laptop-om onda na net moram WiFi i prinudjen sam (iako se i to da srediti) koristiti XP... Linux (opet zavisi i od distribucije...) nekad ima problema sa da ne kažem divljim hardware-om tj. drajverima za njih, pogotovo laptop.... mada ima dosta i laptop konfiguracija koje su baš napravljene za linux, i kad ga kupiš, dobiješ linux (najčešće da firma uštedi, jer valja licencirani XP prodavati na konf. a linux džaba)
Raspričah se ja pravo... :)
da ne peglam više :ludaci_lol: