Koju sortu izabrati?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
pa sjeme ne smrdi.zasto skrivati u kavu?a sjemenke sakri u kemijsku olovku.rasarafi,izvadi minu i trpaj.zatvori,metni u torbu i to je to.nemoj se sam prestrasiti.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za sjeme moraš znati šta tražiš,za unutra ili vani,ako je za unutra moraš čitati do kojih visina raste određena sorta radi samog prostora kojeg imaš ili češ imati.također o radu sve piše i svi ostali detalji.Puno je sorti kroz vutru prošlo dako da vjerujem da možeš izabrati nešto šta bi ti odgovaralo.
Neznam zašto kavu spominješ ali sjemenke ne smrde baš na grass,lako ih skriješ bez da otvaraš kavu.Ne preporučam ti da kupuješ gotove hedove prenosiš preko grane.Ili nosi ono šta možeš progutati.Izbjegavaj kupovanje speijalne opreme za sadnju i sjemenke skupa,da ih ne zainteresiraš previše.Opreme ima dovoljno kod nas,i sjemenki također.Cijene sjemenki su gore iste jer nisu jeftinije jer je to "Češka".Tako sam čuo,cijene otprilike nesmiju biti drukčije,nešto kao zahtjev samog proizvođača radi konkurentnosti ili čega već.Možda san išao u off na tvoje pitanje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Upravu su sagovornici , sad je na tebi da se odlucic sta uzimas. Glupo je da ti neko soli pamet. Retko ko je ovde probao vise rasni vrsta pa da ti moze reci. svako ti prica ono sto je on kupio tako da sve sto uzmes neces da pogresis bolje je od domacice i prirode i kako ih sve ne zovu.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
evo ja trazim neko sjemenje za grow sljedece godine..sad mi vi recite jel se moj izbor poklapa s onim sto ja zelim..
Izbor je od Sensi Seed-Early Skunk Female...(http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d212.html)

A od biljke zelim: dobra sorta za outdoor
ugodan high osjecaj(ne razarajuci kao haze,ali ono da te malo opusti)
da budovi imaju specifican miris i okus slatkasti aromatski
da biljka relativno rano sazrije,cvijetanje ne vise od 8 tjedana(znaci otprilike da sve bude gotovo za ubrati oko 2 i pol mjeseca)


Mislim da mi je izbor dobar samo vi jos to potvrdite a i cijena nije visoka za 5 fem. sjemenki 31.5 eura...

hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: daka11
09.11.2009
29
4
0
35
koliko bi dugo rasla vani neka autoflowering sorta, recimo lowrider. dal krece odmah proizvodit cvjetove ili raste do promjene dana i noci, iliti dali bi za 2,3 mjeseca bila gotova vani? hmm kad bi to sljakalo u 4. posadis i u 7. imas
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
zuz1 je napisao(la):
evo ja trazim neko sjemenje za grow sljedece godine..sad mi vi recite jel se moj izbor poklapa s onim sto ja zelim..
Izbor je od Sensi Seed-Early Skunk Female...(http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d212.html)

A od biljke zelim: dobra sorta za outdoor
ugodan high osjecaj(ne razarajuci kao haze,ali ono da te malo opusti)
da budovi imaju specifican miris i okus slatkasti aromatski
da biljka relativno rano sazrije,cvijetanje ne vise od 8 tjedana(znaci otprilike da sve bude gotovo za ubrati oko 2 i pol mjeseca)


Mislim da mi je izbor dobar samo vi jos to potvrdite a i cijena nije visoka za 5 fem. sjemenki 31.5 eura...

hvala

Sto mi nitko ne moze odgovoriti na ovo pitanje??
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa valjda ne postoji odgovor,ili nitko nije sadio,ili je netko sadio ali taj če možda navratiti na vutru tek za 2 tjedna,a onda možda ni ne pogleda ovu temu:rofl:
Pa nemože biti loše,bit če bolje od svega šta se nađe.A a za efekt čitaj šta proizvođači pišu iako opet nije mjerilo jer je sve u tvojim rukama.
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
gugy je napisao(la):
koliko bi dugo rasla vani neka autoflowering sorta, recimo lowrider. dal krece odmah proizvodit cvjetove ili raste do promjene dana i noci, iliti dali bi za 2,3 mjeseca bila gotova vani? hmm kad bi to sljakalo u 4. posadis i u 7. imas

Raste onoliko koliko je od prilike proizvodjac reka , ja konkretno imam AF easy bud i green o matica trenutno , vegetirali su 16 dana i onda poceli cvjetat , posto su AF pocmu cvjetat neovisnu o promjeni dana i noci , zato se i zovu auto sorte..Nakon te neke "vegetacijske" faze krenu u cvjetanje i cvjetaju jos 6 tjedana.Znaci onda sve zajedno od sjemenea do kraja ispadne cca 55-60dana.
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
imam i ja jedno pitanje pa ako nije na mestu molim da se brise.naime nameravam kupiti semenke od mandale/bozzga me namamio sa njegovim growom od mandale,e pitanje je da li u ljubljani ima seed shop koji se bavi prodajom mandalinih proizvoda,treba mi sadhu hasbery i satori za outdoor sledece godine pa ako neko zna ima li mandael u ljubljani.........hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
zuz1 je napisao(la):
Sto mi nitko ne moze odgovoriti na ovo pitanje??
Ja ti umjesto toga preporučam ta uzmeš od mandale speed queen pošto je 150 kn a stvarno je brza sorta,a high kao stvoren za tebe!
Nisam probao early skunk ali imam feeling da če te mandala oduševit,krasna im je speed queen koliko sam imao prilike vidjet!

A svi vi što vas zanimaju autoflowerigni,ako sadite outdoor ili indoor svejedno je,biljka pokazuje spol u trečem tjednu rasta i nastavlja normalno cvjetanje,sadite u saksije,bar 20 litara najbolje zemlje i cijeli dan sunca ako mislite neke bolje hedove od toga izvuč,inače čete dobit za par dana pušenja a to nije baš lijepo,oko automatica netreba toliko brinut ali treba uložit samo u kvalitetnu zemlju i dobro gnojivo za cvijet!
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
a vidis ja sam imao predrasude oko lowridera ili ti autoflowerig mislim da je che pisao da je probao napolju nego ih nesto izelo
 

Mr. Hedaraa

Aktivan Član
18.02.2011
73
34
18
36
Molio bih ljude da mi pomognu pri odabiru indoor sorte jer sljedeci tjedan picim po njih...
Kontao sam uzet od greenhouse-a al nzm koju sortu..

Ugl. treba mi neka lagana za pocetak a da opet mogu ocekivat neke rezultate od nje :)

imao sam na umu: Cheese, Big Bang... pa eto, da vidim sta vi mislite POZZZ :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za big bang kažu da je lagan za početak.
Koristi search/pretragu ubuduče prije otvaranja teme.
 
19.02.2011
6
0
0
37
Evo ja sad planiram posaditi desetak biljcica u outdooru. Sjeme je royal queen skunk fem. sjeme. Visina je 110 120 cm daje 450g sad nezz koliko je pametno to posaditi gotova je tek u desetom mjesecu. Pa ako mi netko moze pomoc dal da to posadim ili da ipak izaberem neku drugu sortu.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
heh... "gotova je tek u 10. mjesecu"

nekima treba i duže, ja sam neke svoje držao do sredine 11.
outdoor ti je to... i nemoj se ravnat po brojkama koje pišu na etiketi, biljka je gotova kad je gotova, ono tamo je samo odokativno,...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ako ti prijatelju skineš 450g od biljke visoke 120cm koja je gotova u 10. mjesecu ja režem svoje ljevo jaje i šaljem ti ga poštom.
To šta piše na etiketama nemoj čitati uopće. Bitan ti je jedino fenotip biljke, odnosno indica:sativa omjer, po tome se ravnaj.
I ne računaj za bilo koju vrstu da će biti gotova prije 10og, to je najranije kaj možeš dobiti (osim dakako autoflower sorti).
 
19.02.2011
6
0
0
37
Ma je razumijem indica - sativa je ali ja se nadam da nece bit problema s tom sortom u outdooru. jer ako imate koju bolju sortu za outdoor recite.Hvala
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
imas puuno vrsta koje mogu uspjeti outdoor bez problema :)
evo ja recimo ove godine outdoor sadim big bang i lemon skunk.
Royal queen seeds kazu da je dobra seed banka ali ja imam losa iskustva sa njihovim autoflower sortama-sad neznam jel to bila nesreca ili nesto drugo ali od 3 sjemenke ni jedna nije nikla ni proklijala